R. Reynolds: „Būdamas dvidešimties aš maniau, kad žinau viską, bet išties aš buvau nieko nesuprantantis kiaušingalvis“

Vienas juokingiausių Holivudo aktorių Ryanas Reynoldsas per savo karjerą yra suvaidinęs daugiau komedijinių vaidmenų, negu rimtų veiksmo personažų. Prieš kelis metus kino pasaulyje pasirodžiusi drama „Palaidotas gyvas“ (angl. „Buried“) leido aktoriaus gerbėjams pažinti ir kitą R. Reynoldso pusę. Šį savaitgalį į kino ekranus atkeliauja šiuo metu geriausia tituluojama aktoriaus fantastinė juosta „Deadpool“ (angl. „Deadpool“), todėl šio savaitgalio žvaigždė – Ryanas Reynoldsas.

Ankstyva pradžia ir vaidmuo kultinėje komedijoje

Ryanas Rodney Reynoldsas gimė 1976 Vankuveryje, Kanadoje, bei buvo jauniausias tarp keturių šeimos vaikų. Pats R. Reynoldsas prisimena save vaikystėje kiek kitokį, negu yra dabar: „Žinote, aš buvau labai nervuotas vaikis. Vaikystėje buvau nepaprastai jausmingas ir jautrus, todėl į aplinką reaguodavau su išgąsčiu“. Ir visgi, ramybę būsimas aktorius atrado mokyklos spektakliuose, kur šis savo pažeidžiamumą pavertė privalumu. Jau sulaukęs 12-os metų R. Reynoldsas debiutavo profesionaliame vaidmenyje Kanados paauglių dramoje „Hillside“, kuris po kelių metų Amerikoje pasirodė su nauju pavadinimu „Sulaukęs penkiolikos“ (angl. „Fifteen“).

Po ganėtinai pavykusio debiuto kine Ryanui ganėtinai sunkiai sekėsi sėkmingai tęsti savo karjerą. Aktoriui pavyko gauti smulkius vaidmenis tiek filmuose, tiek serialuose, o vienas tokių buvo kviestinio svečio pozicijoje „X Failuose“ (angl. „The X-Files“). R. Reynoldsas jau tuo metu suvokė, kad tik keisti vaidmenys gali užtikrinti šiam išskirtinio aktoriaus vardą. Negalėdamas prasibrauti aktorystėje šis nusprendė įsidarbinti vakariniu ir naktiniu darbuotoju vietinėje parduotuvėje.

Siekdamas aktoriaus karjeros, R. Reynoldsas kartu su draugu persikraustė gyventi į Los Andželą. Rimtesnį vaidmenį aktorius gavo jau netrukus suvaidindamas medicinos studentą seriale „Du vyrukai, mergina ir picerija“ (angl. „Two Guys, a Girl and a Pizza Place“), o šis vaidmuo padėjo R. Reynoldsui jau netrukus pradėti mėgautis ir vaidmenimis didžiuosiuose kino ekranuose. Save, kaip komediantą, aktorius atrado suvaidinęs linksmą koledžo studentą filme „Van Vailderis vakarėlių karalius“ (angl. „Van Wilder Party Liaison“). Ir visgi, nepaisant slogaus finansinio pripažinimo, po kurio laiko juosta buvo pradėta vadinti kultine klasikine komedija.

Van-Wilder-Van-Wilder
Aktorius R. Reynoldsas filme „Van Vailderis vakarėlių karalius“ (angl. „Van Wilder Party Liaison“)

Storasis seksualiausias vyras, kurį palaidojo gyvą

Kelis ateinančius metus R. Reynoldsas vaidino tiek komerciškai, tiek kino kritikų pripažintuose filmuose. 2004-ais metais aktorius suvaidino vampyrų medžiotoją filme „Ašmenys: Trejybė“ (angl. „Blade: Trinity“) kartu su Wesley Snipesu ir Jessica Biel. Nepaisant fakto, kad aktoriaus filmai visumoje nebuvo vertinami itin stipriai, R. Reynoldsas niekuomet nestokojo populiarumo. 2007-ais metais žurnale „People“ aktorius netgi buvo pripažintas seksualiausiu renesanso vyru.

Viena pirmų rimtesnių aktoriaus komedijų buvo 2005-ųjų metų „Tik draugai“ (angl. „Just Friends“). „O taip, aš niekada nepamiršiu to storulio kostiumo, kurį buvau apsivilkęs juostoje. Jaučiausi kaip kadaise Eddie Murphy’is savame filme“, – besijuokdamas interviu pradėjo R. Reynoldsas. „Aš tikrai nenorėjau eiti Roberto DeNiro keliu ir priaugti tiek kilogramų. Gerai, tai galbūt būtų įtikinamesnis variantas, bet paskui yra labai sunku per itin trumpą laiką atsikratyti 20-ies kilogramų. O ir šiaip, čia gi komedija, tai tas vaizdas išties ir turėjo atrodyti taip bukai“.

Jau po kelių metų R. Reynoldsas pradėjo justi kylančios karjeros rezultatus. Vien per kelis metus aktorius suvaidino keliuose pasaulio pripažintuose filmuose „Iksmenai: pradžia. Ernis“ (angl. „X-Men Origins: Wolverine“) ir „Piršlybos“ (angl. „Proposal“), tačiau vaidmuo „Palaidotas gyvas“ (angl. „Buried“. 2010) suteikė galimybę pasauliui išvysti ir draminę aktoriaus pusę. „Kai tik pasiūlė prisijungti prie šios juostos, aš netikėjau, kad ji išvis išvys dienos šviesą. Kaip gali kino studija finansuoti tokį projektą?“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo aktorius. „O šiaip jūs įsivaizduokit, pačiame filme aš buvau užkastas karste, tiesa? Identiškai buvo ir filmavimo aikštelėje, kuomet kūrybinė komanda mane tiesiog įkišo į dėžę ir užkasė. Žinoma, jie visąlaik buvo šalia ir domėjos, kaip aš jaučiuosi, bet vistiek – tai buvo didis iššūkis. Be abejo, norėjau suvaidinti šį vaidmenį vien dėl to, kad pajusčiau, kaip tuo metu jaučiasi žmogus, o jausmas – tragiškas“.

Nepavykusi fantastinė juosta, balsai ir galimybė susikeisti kūnais

Jau po metų R. Reynoldsas Holivude suvaidino savo pirmąjį rimtą komiksinį superherojų filme „Žaliasis žibintas“ (angl. „The Green Lantern“). „Žinote, ateina gyvenime tam tikri momentai, kai tu prieš perklausas tiesiog neskaitai scenarijų. Ne ne, aš tikrai nesiteisinu – šįkart scenarijus tiesiog nebuvo sukurtas, dėl to visi atrankų dalyviai negalėjo susipažinti su filmo scenarijumi. Mes visi galvojome, kad tai yra gyvenimo šansas, tai kam jį prarasti?“, – portalui „Hollywood Reporter“ atskleidė aktorius. Ir visgi, filme nepavyko atsiskleisti nei R. Reynoldsui, nei juostos režisieriui ir filmas buvo traktuojamas kaip visiškas fiasko.

THE VOICES
Aktorius R. Reynoldsas filme „Balsai“ (angl. „The Voices“)

Vėliau sekę filmai aktoriaus karjeroje buvo arba eilinės komedijos, arba animacinių filmų personažų įgarsinimai. Ir visgi, personažas filme „Balsai“ (angl. „The Voices“) aktoriaus gerbėjams tikrai turėjo įstrigti galvoje. „Šis mano filmas pasižymi neįtikėtinu kvailumu. Tikiuosi pastebėjote tai?“, – „Indiewire“ papasakojo R. Reynoldsas. „Ir visgi, aš labiau linkstu prie šunų, nes aš pats užaugau jų turėdamas daug. Žinote, mano tėvai buvo policininkai, tai mes pastoviai augindavome vokiečių aviganius ir treniruodavome juos tarnybai. Atvirai pasakius, aš manau, kad katės manęs nemėgsta, todėl šiuo metu auginu du šunis. Ir visgi, kalbant apie mano praeitį, man visad patikdavo rinktis nepriklausomo kino projektus. Kuo aš daugiau dirbu su skirtingais režisieriais suvokiu, kad aš nieko nesuprantu apie vaidybą. O dar būdamas 20-ies galvojau, kad aš suprantu viską. Tačiau išties, aš buvau kiaušingalvis ir supratau tik savo gyvenimo įsivaizduojamas tiesas. Buvau pasimetęs jaunuolis, kaip ir bet kuris kitas stovėjęs šalia manęs. Man pasisekė grynai dėl nuojautos patraukliems filmams“.

Praeitais metais didžiuosiuose kino ekranuose pasirodė mistinė veiksmo drama su Ryanu Reynoldsu „Self/less“ (angl. „Self/less“). „Jeigu man kas nors realybėje pasiūlytų taip apsikeisti kūnais, aš, žinoma, nesutikčiau. Gyvenimas tai yra tam tikra privilegija ir aš neįsivaizduoju, kaip tektų iškęsti viską iš naujo. Žmogus turi suprasti, kad tai, ką jis sukūrė per vieną gyvenimą, jis turėtų ištrinti persikėlęs į kitą kūną. Aš tikrai nebūčiau pasirengęs visko sukurti iš naujo – esu laimingas dėl to, ką šiuo metu esu sau susikūręs“, – portalui „Independent.co.uk“ atskleidė aktorius.

Savaitės žvaigždė – Ryanas Reynoldsas

Šį savaitgalį į kino ekranus beldžiasi naujausias Ryano Reynoldso filmas „Deadpool“. Juostos režisierius Timas Milleris teigia, kad juostą sukurti buvo ganėtinai sunku: „Žinote, tik atsidūręs filmavimo aikštelėje aš suvokiau, kad nesuprantu, ką aš čia veikiu. Prisipažinsiu – pačią pirmą akimirką aš tiesiog pažvelgiau į visą kūrybinę komandą bei aktorius ir pasakiau „Klausykit, aš nesuprantu, ką aš čia veikiu. Gal Jūs man galite padėti nesusimauti kuriant šią juostą?. Ir įsivaizduokit – Ryanas šioje situacijoje man išties beprotiškai daug padėjo. Vienąkart pats R. Reynoldsas atėjo prie manęs ir pasakė, kad geriausias dalykas jo gyvenime nutiko tuomet, kai suprato, jog aš esu atviras pagalbai. Jis netgi pasakė „Žinai, Timai, svarbiausia yra, kad tu nebijai sulaukti to momento, kai prie tavęs prieis koks aktorius ir pasakys, jog šioje scenoje susimovėme ir turime perfilmuoti“. Juk patys suprantat, kaip svarbu turėti pagrindinių juostos aktorių pasitikėjimą“.

Filmo pagrindinis aktorius Ryanas Reynoldsas yra laimingas po nesėkmingo kito fantastinio filmo susigrąžinti savo reputaciją: „Atvirai pasakius, po „Žaliojo žibinto“ aš buvau įsitikinęs, kad daugiau gyvenime nevaidinsiu jokio komiksinio personažo. Man pačiam buvo gėda rodytis viešumoje vien dėl to vaidmens. Tačiau šioje vietoje turiu padėkoti Timui, kad jis visą laiką pasitikėjo manimi ir žinojo, kad galiu suvaidinti geriau. Net ir sutikęs vaidinti „Deadpoole“ turėjau momentų, kuomet norėjau pasitraukti iš projekto, tačiau sutikau išbandyti nusifilmuoti keliose testuotinose scenose ir tik Timui išplatinus tą įrašą suvokiau – puiku, kuriam!“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo R. Reynoldsas. „Ir visgi, visuose mano suvaidintuose komiksiniuose filmuose niekam nebuvo leista numirti. Visi būdavo pašauti kaip kokioje „A-Komandoje“. Mane tas labai erzino, tačiau viską ištaisė „Deadpoolas“. Filmą mačiusieji jau turėjo suprasti, apie ką aš kalbu – juosta peržengia visas galimas ribas tiek humoro, tiek smurto prasme, kas yra ganėtinai reta šiais laikais“.

Asmeniniame gyvenime aktorius taip pat turi kuo pasigirti. Pirmoji rimta R. Reynoldso mylimoji buvo dainininkė Alanis Morissette, su kuria aktorius 2004-ais metais netgi buvo susižadėjęs. Po trijų metų draugystės porai išsiskyrus jau netrukus R. Reynoldsas susipažino su Scarlett Johansson. Kitais metais pora paskelbė kuklias vestuves, tačiau 2010 pora suvokė negalinti toliau išbūti kartu: „Žinote, po ilgų diskusijų ir apmąstymų mes nusprendėme, kad negalime vienas kitam suteikti to, ko kitas trokšta. Savuosius santykius pradėjome su meile ir atsidavimu, tačiau su didžia pagarba vienas kitam suvokiame, kad laikas šiame etape dėti tašką“, – teigė išsiskyrusi pora. Vaidindamas filme „Žaliasis žibintas“ aktorius susipažino su kita aktore Blake Lively, su kuria susituokė 2012-ais metais, o 2014-ųjų gruodį susilaukė mergaitės.

Kviečiame susipažinti su aktoriaus naujausia juosta didžiuosiuose kino ekranuose „Deadpool“:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles