Pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai“ pristatymas

Šeštadienį, rugsėjo 13 d., juostos „Gustavo nuotykiai“ kūrėjai pristatė oficialų šio filmo anonsą bei pasidalijo įspūdžiais apie kūrybinį procesą.

Kaip pasakojo filmo kūrėjai, pirminė idėja apie tokį projektą gimė jau pakankamai seniai – 2008 m., tačiau prasidėjus ekonominei krizei darbus teko kuriam laikui atidėti – tol, kol vėl buvo galima sugrįžti prie šio projekto.

„Gustavo nuotykiai“ unikalus įvykis Lietuvos kino istorijoje, kadangi tai ne tik pirmas vaidybinis animacinis filmas, bet ir pirmas lietuviškas filmas visai šeimai.

Režisierius Vaidas Lekavičius, kartu su Audriumi Rakausku rašęs filmo scenarijų, teigė, kad buvo rašoma taip, jog būtų įdomu ne tik vaikams. „Lietuvoje iki šiol dar nėra šeimai skirto filmo ir pirma šovusi mintis buvo filmas apie Gustavą.“ Režisieriaus manymu, filmas „Gustavo nuotykiai“ stiprumu pralenks savo pirmtakę televizijos laidą „Gustavo enciklopedija“.

Paklausti apie sudėtingiausius dalykus, kuriuos teko patirti per filmavimą, filmo kūrėjai vardijo skirtingus aspektus. Filmo režisieriaus nuomone, viskas buvo vienodai lengva ir vienodai sudėtinga, kadangi filmuojama buvo vienoje vietoje – studijoje su mėlynu fonu. „Sudėtingiausia – iš vieno Gustavo padaryti keturis personažus, nes jie dažnai kartu vaikšto“.

O štai Audriui Rakauskui, kurį visa Lietuva jau beveik20 metų pažįsta kaip specialųjį korespondentą Gustavą, nebuvo naujiena vaidinti su nesančiu aktoriumi. Gal kiek neįprasta buvo tai, kad teko dirbti kartu su profesionaliais aktoriais. Tačiau ypatingu sunkumu to nepavadinsi – „man tiesiog pasakydavo ką daryti, ir tiek“, sakė Audrius Rakauskas, filme „Gustavo nuotykiai“ įkūnijantis keturis skirtingus personažus.

Kompiuterinės grafikos kūrėjas pažymėjo, kad vis tik nemažas iššūkis tapo kompiuterinės animacijos apimtis – kūrėjų skaičiavimu, jei prie šio filmo kompiuterinės grafikos būtų dirbęs tik vienas žmogus, net neatsitraukdamas nuo kompiuterio jis būtų užtrukęs 10 metų. Gana sudėtinga buvo atrasti ir savitą filmo stilistiką – kažką maždaug per vidurį tarp teatro ir realybės.

Kaip vieną didžiausių nesėkmių filmo kūrėjai įvardija epizodo su Karlsonu filmavimą, kurį nufilmavus pirmą kartą, teko perfilmuoti, o galiausiai paaiškėjo, kad šio epizodo dėl Švedijos autorių teisių apsaugos įstatymo iš viso nebus galima panaudoti.

Priešingai, nei galbūt dauguma įsivaizduoja, filmas „Gustavo nuotykiai“ nebus vien tik Gustavo personažo filmas – jame žiūrovai išvys nemažai kitų personažų, pavyzdžiui, baroną Miunchauzeną, Robinzoną Kruzą, kapitoną Nemo ir kitus. Filme be Audriaus Rakausko taip pat vaidina Andrius Žebrauskas, Arūnas Sakalauskas, Remigijus Sabulis, Marijonas Mikutavičius, Aldona Vilutytė, Jurgita Drabatienė, Karina Krysko – Skambinė. Visos filmo pristatyme dalyvavusios aktorės patikino, kad filmuotis buvo labai smagu. Karina Krysko – Skambinė prisipažino, kad pati labai nekantriai laukia filmo premjeros. Aldona Vilutytė, šiame filme atlikusi, ko gero, trumpiausią vaidmenį per savo karjerą pasidžiaugė galimybe vėl dirbti su Vaidu Lekavičiumi ir Augustinu Griciumi. „O „Gustavo enciklopedija“ – geriausia lietuviška laida vaikams!“ pridūrė Aldona Vilutytė.

Pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo, kurio kūrimui panaudotos moderniausios, Holivudo produkcijai prilygstančios kompiuterinės technologijos, premjera spalio 17 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles