Netrukus kinuose – stulbinančiai gražus filmas kačių ir meno mylėtojams

Lietuvos kinuose netrukus pradedama rodyti įspūdinga drama „Kibirkščiuojantis Luiso Veino gyvenimas“ (angl. „The Electrical Life of Louis Wain“, 2021), nudžiuginsianti menui ir katėms neabejingus žiūrovus. Tai – istorija apie kultinį XIX a. dailininką Luisą Veiną, pagarsėjusį antropomorfistiniais kačių, užsiėmusių žmogiškais darbais, piešiniais. Būtent šiam menininkui šiandien galime būti dėkingi už į mūsų namus atviliotas kates – XIX a. Anglijoje keturkojės buvo laikomos purvinu gatvės gyvūnu, netinkamu laikyti namuose, kuriuose tuo metu karaliavo šunys, tačiau fantastiški L. Veino piešiniai ir įsteigtas Nacionalinis kačių klubas (angl. „National Cat Club“) stipriai prisidėjo prie visuomenėje vyravusių pažiūrų keitimo ir kačių įsileidimo į namus.

Dailininkas išgyveno ir stulbinančią meilės istoriją – gyvenimo partnere pasirinko vyresnę ir iš žemesnio visuomenės sluoksnio kilusią moterį ir… namuose ėmė auginti katiną! Vėliau L. Veinas ne kartą tikino, jog kūryba besižavėjusi mylimoji ir kačiukas Piteris paklojo pamatus jo karjerai, nuolatos įkvėpdami ir skatindami eiti pirmyn. Menininko karjera truko daugiau nei tris dešimtmečius, jo sąskaitoje daugiau nei 100 iliustruotų vaikiškų knygų, nesuskaičiuojamas kiekis iliustracijų, publikuotų laikraščiuose ir žurnaluose, o L. Veino kurti atvirukai iki šių dienų išlieka kolekcionierių ypač medžiojamu objektu, aukcionuose neretai parduodamu už keliasdešimt tūkstančių JAV dolerių.

Įspūdingą gyvenimą nugyvenęs vyras nusipelno tai iliustruojančio filmo, tad jau spalio 22-ąją biografinė drama „Kibirkščiuojantis Luiso Veino gyvenimas“ žiūrovą pakvies vizitui į XIX amžių. Istorijos epicentre – dailininkas Luisas Veinas (akt. Benedict Cumberbatch) – neįtikėtinai talentingas, savotišką gyvenimo būdą propaguojantis aristokratas. Palaikomas žmonos Emily (akt. Claire Foy), kates dailininkas pavertė populiariausiu ir geidžiamiausiu augintiniu – jo išgarsintos keturkojės piešiniuose linksminasi, šoka, eina į mokyklą, apsipirkinėja ir kas rytą keliauja į darbą. Tačiau už gyvenimo džiaugsmą ir grožį skleidžiančių L. Veino piešinių slypi skausminga dailininko asmeninio gyvenimo ir meilės istorija…

Įspūdingas aktorių žvaigždynas: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Olivia Colman, Taika Waititi, Toby Jones ir atlikėjas Nick Cave spalio 22-ąją susitinka įspūdingoje istorijoje „Kibirkščiuojantis Luiso Veino gyvenimas“, pasakojančioje kaip vieno dailininko teptukai pasaulį privertė eiti iš proto dėl jo piešiniuose vaizduojamų kačių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles