Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (10.02 – 10.04)

Spalio mėnuo prasidėjo išties galingai, su keliais rekordais, ir, kas svarbiausia, vėl pasaulyje dominuoja kosminės tematikos juosta. Taip pat puikiai sekasi ir kelių savaičių lyderiams, o kai kurie filmai pasiekia svarbias psichologines ribas, kurios nulems, ar reikės laukti tų filmų tęsinių didžiuosiuose kino ekranuose. Šio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Marsietis“ (angl. „The Martian“) – studija „20th Century Fox“ galiausiai išlaukė akimirkos, kai jiems nusišypsojo dar viena didžiulė laimė. Ir šią laimę atneša ne kas kitas, o pats Ridley‘is Scottas, kuris nuo 2007 metų neturėjo jokio stambaus hito. Mokslinės fantastikos juosta visame pasaulyje per savo premjerinį savaitgalį užsidirbo solidžius 45,9 milijonus dolerių iš 49 šalių. Bendrai, kartu su Šiaurės Amerika, filmas per tris rodymo dienas perkopė 100 mln. dolerių ribą. Kaip 112 milijonų kainavusiam filmui tai išties puikus pasiekimas. Labiausiai prie šio rezultato prisidėjo Jungtinė Karalystė, kurios sąskaitoje 10,3 mln. dolerių. Filmas dar tik pradėjo savo kelionę po pasaulio kino teatrus, todėl sakyti, koks finalinis uždarbis bus, sunku. Tikėtina, jog pusę milijardo juosta tikrai įstengs užsidirbti.

„Pasiklydę Honkonge“ (angl. „Lost in Hong Kong“) – ir vėl, tarp labiausiai lankomų savaitgalio filmų atsidūrė Kinijos produkcija. 2012 m. kino hito „Pasiklydę Tailande“ tęsinys užsidirbo gana didelius pinigus per pirmąjį savo savaitgalį – net 42 milijonus dolerių. Juosta turi neblogus šansus aplenkti pirmtaką, kuris savo laikais pelne rekordišką sumą – 209 mln. dolerių.

„Šmėklos kronikos“ (angl. „Chronicles of the Ghostly Tribe“) – dar viena produkcija iš Kinijos atsiduria tarp galingiausiųjų savaitgalio filmų. Nuotykių veiksmo filmas užsidirbo 35 milijonus dolerių ir bendrai dabar per penkias rodymo dienas turi uždirbęs 69,4 mln. dolerių. 100 mln. riba bus pasiekta jau ateinantį sekmadienį.

„Ate pone nevykėlį“ (angl. „Goodbye Mr. Loser“) – kinai ir toliau demonstruoja savo persvarą, ir jau trečias jų filmas iš eilės tampa mano apskaitos dalyviu. Šiai komedijai pavyko užsikalti 30,4 mln. dolerių, o bendrai per keturias dienas surinkti net 42,2 milijonus. Įdomiausia, jog filmo biudžetas vos 2 mln. dolerių. Filmas atsipirko beveik dvidešimt kartų.

„Monstrų viešbutis 2“ (angl. „Hotel Transylvania 2“) – 20,4 milijonų dolerių iš 50 teritorijų uždirbo naujausias Adamo Sandlerio projektas. Animacinei juostai geriausiai sekėsi Meksikoje, kur filmas jau turi užsidirbęs 14,8 mln. dolerių. Bendros juostos pajamos tarptautinėse šalyse išaugo iki 59,8 mln. dolerių, o kartu su JAV, filmas jau turi 150,3 mln. dolerių. Artimiausiomis savaitėmis įvyks dar 18 premjerų, todėl filmas turi visus šansus perkopti pirmosios juostos rezultatą, kuris savo laikais atnešė kūrėjams 358 mln. dolerių.

„Everestas“ (angl. „Everest“) – visai puikiai laikosi studijos „Universal“ hitas apie alpinistus. Juosta sugebėjo papildyti savo uždarbį dar 16,4 milijonų iš 65 šalių. Bendras filmo rezultatas dabar visame pasaulyje 136,5 milijonai dolerių, iš kurių net 103,3 priklauso tarptautinėms kino rinkoms. Juosta dar turi kelias premjeras, tarp jų Japonijoje, kur filmas atkeliaus jau lapkričio 6 dieną.

„Naujokas“ (angl. „The Intern“) – Nancy Meyer komedija su Robertu De Niro visai stabiliai laikosi pasaulio kino salėse. Filmas sugebėjo užsidirbti 15,7 milijonų dolerių iš 57 šalių. Jis dabar turi 35,6 milijonus dolerių tarptautinių pajamų, ir 72,1 pasaulinių. 100 mln. dolerių riba bus pasiekta jau kelių savaičių bėgyje.

„Bėgantis labirintu: išmėginimai ugnimi“ (angl. „The Maze Runner: The Scorch Trials“) – beveik į patį dugną nusirito antroji „Bėgančio labirintu“ dalis. Juosta per savo ketvirtąjį savaitgalį užsidirbo 13,7 milijonų dolerių ir dabar turi 150 mln. dolerių iš tarptautinių rinkų. Kartu su Šiaurės Amerikos žiūrovais, filmas perkopė 200 mln. dolerių barjerą ir šiuo metu turi 211 milijonų. Juostos dar laukia Kinija ir Prancūzija.

„Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“) – studijos „Pixar“ hitas irgi nesnaudžia. Filmukas užsidirbo 12,6 milijonų dolerių iš 25 šalių. Jo pajamos jau priartėjo prie 800 mln. dolerių žymos, kuri bus perkopta jau ateinančios savaitės gale. Dabar filmuko sąskaitoje 792,3 mln. dolerių ir juostos vis dar laukiama Kinijoje. Ten filmukui pranašaujamas rezultatas – 30-50 mln. dolerių.

„Gelbstint poną Vų“ (angl. „Saving Mr. Wu“) – ir savaitgalio geriausių dešimtuką uždaro dar vienas azijiečių filmas, kuris šį kartą atkeliavo iš Honkongo. Juosta užsidirbo 7,9 milijonus dolerių ir bendrai gali pasigirti 15 mln. dolerių per penkias rodymo dienas.

Ateinantį penktadienį pasaulio kino ekranus šturmuos naujasis Roberto Zemeckio filmas „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“). Filmas turėtų nunešti nemažai IMAX kino salių, todėl tiek „Everestui“, tiek „Marsiečiui“ bus išties sunkoka.

Taip pat skaitykite

Komentarai

 1. Aurimas / 2015 spalio 8

  Ridley‘is Scottas, kuris nuo 2007 metų neturėjo jokio stambaus hito. Kaip tai neturėjo? O PROMETHEUS?

 2. Dario Voitukevez / 2015 spalio 9

  Jis vos atpirko produkcijos išlaidas. Kainavo 120 + 70 mln. reklama, o užsidirbo tik 403 mln.

 3. Mindaugas / 2015 spalio 9

  213 mln. pelno yra ,,vos“?

 4. Dario Voitukevez / 2015 spalio 9

  403 dalijam iš 2, gaunasi 201,5 mln. dolerių. 201,5 minus 190 mln. dolerių (biudžetas su reklama) gauname 11,5 mln (pelnas). Tai čia yra visiškas mizeris. 🙂

 5. Aurimas / 2015 spalio 9

  O tai Mad Max naujas hitas ar ne?