„Švytėjimo“ priešistorė bus „visiškai atskiras filmas“

„Švytėjimo“ priešistorė bus „visiškai atskiras filmas“

Stanley‘io Kubricko 1980 m. į kino ekranus perkelta amerikiečių rašytojo Stepheno Kingo romano „Švytėjimas“ (angl. „The Shinning“) ekranizacija net ir praėjus 35 metams išlieka ne tik vienu geriausių siaubo filmų, bet vienu geriausių filmų apskritai. Tad nenuostabu, kad Holivudo ruošiama šios juostos priešistorė iš anksto verčia šiek tiek nerimauti.

Legendinio filmo priešistorę patikėta kurti juostų „Neleisk man išeiti“ (angl. „Never Let Me Go“, 2011 m.) ir „Nuotrauka per valandą“ (angl. „One Hour Photo“, 2002 m.) režisieriui Markui Romanekui, kuris garsėja labai specifine maniera, kuri, nors ir skiriasi nuo S. Kubricko, vis tik atrodo pakankamai įdomi, tad vien jau šios kandidatūros pasirinkimas leidžia tikėtis neblogo rezultato.

Scenarijų planuojamam filmui kurs James‘as Vanderbiltas, kitą savaitgalį su filmu „Tiesa“ (angl. „Truth“) debiutuojantis ir kaip režisierius. Jis atskleidė, kad „Švytėjimo“ priešistorė „Nepastebėtas viešbutis“ (angl. „The Overlooked Hotel“) bus ne tokio tipo filmas, kokio galbūt tikisi žiūrovai: „Jūs norite, kad to imtųsi tikras kino kūrėjas, toks kaip Markas Romanekas… Jei atvirai, manau, kad žiūrovai liks patenkinti, kadangi tai nebus „20 metų prieš „Švytėjimą“. Nenoriu per daug atskleisti, tačiau pagal tai, kokį sprendimą pasirinko scenaristas Glenas Mazzara ir režisierius Markas Romanekas, tai bus visiškai atskiras filmas, kuris, mano manymu, bus labai stiprus. Tai tikrai nebus iš serijos „Kai Scatmanas Crothersas buvo jaunas, jis…“, ne, tikrai ne taip“.

Kol kas nežinoma, apie ką bus naujasis filmas, tačiau panašu, kad jis bus tik menkai susijęs su S. Kubricko originalu – toks variantas daugumai būtų priimtinas. Žiūrovai daug labiau norėtų išvysti savitą M. Romaneko istoriją apie prakeiktą namą, o ne filmą bet kokiu būdu besistengiantį priminti originalųjį „Švytėjimą“.

„Kalbant apie Marką Romaneką, nuostabus dalykas yra tai, kad jis yra stiprus kino kūrėjas su savais įsitikinimais ir tai, kad jis imasi savo tipo filmo. Kaip ir Fincheris, kuris kartą pasakė: „Tai filmas, kurį aš noriu kurti. Jei jūs nenorit jo statyti, viskas gerai, mes jo nestatysime“. O dabar pasirinkta režisieriaus kandidatūra yra tokia, kokios dauguma ir norėtų. Tarsi tai būtų laivo kapitonas, sakantis: „Žinau, koks tai filmas, žinau, kaip jį sukurti, tad pirmyn!”, apie režisierių M. Romaneką kalbėjo J. Vanderbiltas.

O pats M. Romanekas neseniai buvo kviestas režisuoti vaidybinį „Disney“ studijos filmą „Pelenė“ (angl. „Cinderella“), tačiau galiausiai dėl kūrybinių nesutarimų iš projekto pasitraukė. Artimiausiu metu jo naujų darbų išvysti neteks – paskutinis jo ilgametražis „Neleisk man išeiti“ pasirodė 2010 m., o po to M. Romanekas daugiausiai dirbo prie „HBO“ televizijos serialo „Vinilas“ (angl. „Vinyl“). Belieka tikėtis, kad „Nepastebėtas viešbutis“ bus baigtas per artimiausius dvejus metus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles