Paryžiaus stogais – padidintu greičiu

Šiuo metu kino teatruose rodomas filmas „Bastilijos diena“ prikausto dėmesį ne tik charakteringais personažais ir jų sąmojingais, rupiais dialogais. Nuo pat įžangos veiksmas įsibėgėja ir nutrūktgalviškai veda Paryžiaus gatvėmis bei stogais padidintu greičiu. Kaip buvo filmuojama ši vien žiūrint galvos svaigulį galinti sukelti scena?

Veiksmo filmas, kaip ir įprasta šiame žanre, vis persikelia į kitą erdvę, kitą plokštumą. Būtina gaudynių scena – lakstymas stogais – „Bastilijos dienoje“ buvo sukurta pačioje Paryžiaus širdyje, istorinio Marė kvartalo centre, šalia miesto Rotušės, aktoriams realiai judant nuo vieno stogo ant kito. Filmo režisierius britas Jamesas Watkinsas pasakoja, kad šia scena norėta parodyti visą Paryžiaus šarmą, o taip pat pristatyti pagrindinius filmo herojus ir jų pasaulį – aktoriaus Idris Elba vaidinamą slaptą CŽV agentą Seaną Briarą ir Richardo Maddeno vaidinamą apsukrų kišenvagį Michaelą Masoną. Šešias savaites vyko parengiamieji darbai: scena turėjo būti filmuojama realioje vietovėje, nenaudojant dirbtinio fono, tikromis sąlygomis ir be kompiuterinių efektų. Buvo pastatytas antras dirbtinis stogas virš Paryžiaus stogų. Juo aktoriai turėjo vytis vienas kitą, kol atsiduria prie krašto tiesiai virš „LE BHV MARAIS“ – septynių aukštų prekybos centro, nuo kurio viršaus atsiveria visas centrinio Paryžiaus grožis. Čia akimirkai stabtelime, kartu su R. Maddeno herojumi pajutę svaigų vertigo – lyg kamera mus tuoj tuoj nuneš žemyn…

Aktoriai ilgai buvo treniruojami ruošiantis filmuoti – jie patys įveikė ne tik šią sceną, bet ir daugumą filmo muštynių. Sportinės ir rytų kovų treniruotės padėjo perteikti tikrą raumens įtampą. Tuo aktorius Idris Elba džiaugėsi: pirmą kartą jam teko pačiam atlikti tiek daug kovų scenų vienoje juostoje. Gali būti, kad įgyta patirtis padės gauti Džeimso Bondo vaidmenį naujojoje „bondiadoje“ – šiuo metu kino pasaulio bulvarinėje žiniasklaidoje kalbama apie jį kaip apie potencialų pirmąjį juodaodį agentą 007.

Anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles