P. Ruddas: „Niekada negalėjau pagalvoti, kad tapsiu superherojumi“

Šį savaitgalį į kino teatrus beldžiasi dar viena „Marvel“ komiksų ekranizacija. Kol žmonės laukia naujų filmų apie Geležinį žmogų ar Kapitoną Ameriką, „Marvel“ studija „prikelia“ dar vieną komiksinį herojų į didžiuosiuos kino ekranus. „Skruzdėliuko“ (angl. „Ant-Man“) istorija pasakoja apie Scottą Langą, herojų, kuris „gerų dėdžių“ dėka įgauna „stebuklingų“ galių ir sugeba pavirsti skruzdėliuku. Juostoje vaidina Michaelas Douglasas, Evangeline Lilly, Corey Stoll ir kiti daugeliui iš matymo pažįstami aktoriai, tačiau šįkart plačiau sustosime ties Skruzdėliuko įkūnytoju – Paulu Ruddu.

Aktorius gimė 1969 metais Niudžersio valstijoje britų šeimoje. Nuo mažų dienų rodydamas susidomėjimą teatru, jis įstojo į Kanzaso universitetą studijuoti dramos specialybę. Po kelių metų įstabaus darbo ir mokslo, P. Ruddas laimėjo Spenserio Tracy stipendiją „Amerikos teatro akademijoje“ (angl. „American Academy of Dramatic Arts“) Los Andžele studijuoti.

Prieš patekdamas į „Oksfordo universiteto Britų dramos akademiją“ (angl. „Oxford University’s British Drama Academy“), Paulas padėjo Michaelui Kahnui surežisuoti Howardo Brentono „Kruvinąją poeziją“ (angl. „Bloody Poetry“) bei atliko rolę „Hamlete“ (angl. „Hamlet“), kurią režisavo daugeliui pažįstamas aktorius Benas Kingsley.

Grįžęs į Ameriką, 1992-1995 metais aktorius debiutavo serialų pasaulyje suvaidinęs Kirby Philby personažą seriale „Seserys“ (angl. „Sisters“), kuriame kompaniją jam palaikė ir Ashley Judd. Pasirodymas dar keliuose TV serialuose P. Ruddui padėjo būti pastebėtam ir žinomesnių režisierių, kurie pasiūlė aktoriui suvaidinti ir didžiuosiuose kino ekranuose su juosta „Helovynas: Maiklo Maierso prakeiksmas“ („Halloween: The Curse of Michael Meyers“). Dar visai nesenai, bendraudamas su laikraščio „New York Post“ žurnalistu, aktorius pasakė: „Sutikęs čia vaidinti aš žinojau, kad ateity kažkas tikrai pasityčios dėl šio mano sprendimo“.

Nepaisant aktoriaus televizinio žinomumo, dauguma žmonių pirmąkart su aktoriumi „susipažino“ šiam suvaidinus filme „Jokio supratimo“ (angl. „Clueless“). Karjeros pradžioje aktorius pasirodė ir kituose smulkiuose projektuose, kaip „Arbūzų dydis“ (angl. „The Size of Watermelons“), „Naktinis paketas“ (angl. „Overnight Delivery“) ir visiems puikiai pažįstamoje Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ (angl. „Romeo + Juliet“) ekranizacijoje su Leonardo DiCaprio ir Claire Danes priešaky.

Nuo mažų dienų aktorius P. Ruddas siekė įgyvendinti savo svajonę – debiutuoti teatre ir tai jam pavyko 1997-aisiais, kai aktorius suvaidino savo pirmame Brodvėjaus spektaklyje (aktorius vaidino iki 2001-ųjų). Vėliau sekė aktoriaus dominavimas komedijų pasaulyje: pasirodė visų pamėgtuose „Drauguose“ (angl. „Friends“), gavo vieną pagrindinių vaidmenų filme „Diktorius“ (angl. „Anchorman: The Legend of Ron Burgundy“), suvaidino kartu su kitu komedijų žanro atstovu Steve’u Carellu juostoje „40-ties ir vis dar skaistus“ (angl. „The-40-Year-Old-Virgin“) bei dar vienu to paties žanro vilku, Jasonu Segeliu, filme „Myliu Tave, Žmogau“ (angl. „I Love You, Man“).

Kitais metais aktorius dar kartą suvienijo jėgas su S. Carelliu filme „Juokdarių vakarienė“ (angl. „Dinner for Schmucks“), kuris tiek finansine prasme, tiek kritikų atsiliepimais tapo didžiu nusivylimu. Žmonių paklaustas, kodėl aktorius filmuojasi tik komedijose, P. Ruddas pasakė, kad tai nebuvo jo iš anksto paruoštas planas: „Aš išvis neplanavau filmuotis komedijose ir aš iki šiol nenoriu vaidinti tik jose. Mokinausi klasikinio teatro specialybės ir tuo mėgaujuosi – tai yra tikrasis mano pašaukimas“.

P. Ruddas yra ne tik geras komedijų tipo aktorius, tačiau kartu ir neblogas scenarijų rašytojas. Žinomiausias ligi šios dienos jo darbas – „Vyriškas auklėjimas“ (angl. „Role Models“), tačiau pasiūlius prisijungti prie „Skruzdėliuko“ scenarijaus rašymo, aktorius ilgai nedvejojęs sutiko. Kitas filmo scenaristas Adamas McKay’us apie aktoriaus gebėjimus rašyti atsiliepė tik gerai: „Anksčiau su P. Ruddu filmavimo aikštelėse visada improvizuodavome ir aš žinojau, kad jis yra geras rašytojas, bet niekada net neįtariau – koks geras jis yra. Gal ir nuskambės keistai, tačiau mes dviese užsidarėme viešbutyje ir per šešias savaites perrašėme didelę scenarijaus dalį. Tikrai didžiuojuosi mūsų darbu, žinodamas, kad nors filmas jau ir taip buvo pakankamai stiprus veiksmo kratinys, tačiau mes sugebėjome jį iškelti dar aukščiau. Originalų filmo scenarijų parašė Edgaras Wright’as, o mes kartu su P. Ruddu jį kiek pravalėme, pavertėme agresyvesnu ir kartu tam tikrose vietose juokingesniu“.

Kadras iš filmo „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“)
Kadras iš filmo „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-Man“)

Leidinio „The Hollywood Reporter“ žurnalisto paklaustas, ar aktoriaus agentai pasiūlė jam pasirinkti ne komedijos tipo filmą, aktorius pabrėžė, kad filmo žanras jam nėra svarbiausias aspektas: „Aš visada bendrauju su savo agentais, bet niekada nesakau sau „dabar aš vaidinsiu dramoje“ arba „kitas mano filmas tikrai bus veiksmo filmas“. Aš taip pat nesiekiau vaidinti ir „Marvel“ pasaulyje, nes tiesiog negalėjau pagalvoti, kad mane galėtų pasamdyti tokiam vaidmeniui. Be abejo, tai yra įdomi patirtis, kai tu patenki jau į žmonių žinomą komiksinį pasaulį.“

Žurnalistui pasidomėjus, kuo šis vaidmuo skiriasi nuo jo ankstesnių vaidmenų, aktorius pažymėjo, kad pagrindinis dalykas – tai sportas: „Kai vaidinau Juddo Apatow filmuose, režisierius manęs specialiai prašė priaugti svorio – netgi siųsdavo man maisto į namus, tačiau šįkart viskas buvo priešingai. Turėjau treniruotis tiek su asmeniniu, tiek su gimnastikos treneriu. Kaskadinius triukus norėjau atlikti pats, todėl turėjau išmokti ir kaip teisingai daryti kūlversčius, apsisukimus bei kitus triukus. Norėjau tapti kaip galima labiau įtikinamesnis herojus“.

Iki šiol žmonėms, kurie pažįsta P. Ruddą, sunku patikėti, kad aktoriui galėtų būti patikėtas vaidmuo suvaidinti superherojų. Bent jau keista iki šios dienos – dienos, kai aktorius pagaliau suvaidins neabejotinai didžiausią savo vaidmenį karjeroje. Filmo režisierius Peytonas Reedas leidiniui „Weekly Entertainment“ pasakojo, kodėl P. Ruddas yra tinkamas šiam vaidmeniui: „Skruzdėliukas yra keistas personažas, turintis dvi neįtikėtinas galias – susimažinti ir kontroliuoti tikras skruzdėles. Šiam vaidmeniui visada galvojau, kad tinkamiausias aktorius yra tas, kuris geba vaidinti ausimis ir akimis, todėl P. Ruddas buvo nepakeičiamas. Norėjau šiame vaidmenyje turėti aktorių, kuris mokėtų herojų perteikti emocionaliai“.

Gyvendamas ramų šeimos gyvenimą ir kartu su žmona augindamas sūnų bei dukrą, aktorius šį savaitgalį grįžta į kino teatrus pagaliau pristatydamas vieną pirmųjų savo veiksmo juostų su dar vienu „Marvel“ superherojumi – „Skruzdėliuku“. Kviečiame susipažinti su naujausiu P. Ruddo veiksmo filmu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles