Nėra to blogo, ko neišspręstų humoras: „Kino pavasaris“ pristato komedijų programą

Nėra to blogo, ko neišspręstų humoras: „Kino pavasaris“ pristato komedijų programą

Komedijos dažnai nuvertinamos lyginant jas su rimtuoju kinu, bet „Kino pavasaris“ neigia šį stereotipą. 21-ojo festivalio programoje bus rodomos šešios intelektualios komedijos, kuriose su aštriu humoru nagrinėjamos sudėtingos temos.

18-metė mergina sužino, kad yra nėščia. Sūnūs peržiūri mirusio tėvo paliktą vaizduotę ir supranta, kad buvo įvaikintas. Profesionalus žudikas gauna užduotį sudoroti vaikų tvirkinimu kaltinamą rašytoją. Tai ne trilerių siužetai – tai 2016 m. „Kino pavasario“ komedijos.

„Gyvenime žmonės kartais susiduria su tokiomis problemomis, kuomet humoras tampa vieninteliu būdu, galinčiu jas išspręsti. Apie tai yra didelė dalis šiais metais pristatomų komedijų“, – sako festivalio vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Ilgos pertraukos po „Adomo obuolių“ rezultatas

„Kino pavasario“ žiūrovai lig šiol prisimena vieną sėkmingiausių daniškų filmų „Adomo obuoliai“, kuris Lietuvoje buvo išleistas ir atskiru DVD. Jo režisierius Anders Thomas Jensen po dešimtiems metų grįžta į festivalį – šįkart su filmu „Vyrai ir viščiukai“ („Men & Chicken“). Komedija pasakoja apie du brolius, kurių tėvas mirdamas pasakė šokiruojančią žinią – jis nėra jų tėvas, o jie galbūt net ne broliai.

O kuo čia dėti viščiukai? Jie auginami brolių gimtojoje saloje, kurios gyventojai yra, švelniai tariant, keisti. Patys broliai, beje, irgi: užtenka pamatyti vieną jų vaidinantį kultinį danų aktorių Madsą Mikkelseną („Medžioklė“, „Karališkasis romanas“). Kraupaus TV serialo „Hanibalas“ pagrindinis herojus šįkart pasipuošė peruku ir ūsais. „Vyrai ir viščiukai“ Danijoje jau sulaukė virš 350 tūkst. žiūrovų.

Anonsą rasite čia.

Juodas humoras ir įtemptas veiksmas

Dar vienas grįžimas į festivalį po dešimtmečio. „Šneideris prieš Baksą“ („Schneider vs. Bax“) – vieno produktyviausių olandų režisierių Alexo van Warmerdamo („Padavėjas“) filmas.

Naujoji A. Warmerdamo juosta gali skambėti kaip veiksmo filmas, bet iš tikro yra juodoji komedija. Šneideris – profesionalus žudikas. Savo gimimą dieną jis turi sutvarkyti mažą reikalą: sudoroti rašytoją Baksą, kad vakare galėtų ramiai grįžti pas žmoną šventinės vakarienės. Šneideris nežino, kad Baksas turi ne tik spausdinimo mašinėlę, bet ir šautuvą. Ir moka taikliai juo naudotis. Prasideda dviejų profesionalių žudikų gaudynės, kuriose Baksą vaidina pats filmo režisierius.

Anonsą rasite čia.

Kietos močiutės

Programoje „Komedijos“ netikėtuose amplua bus galima išvysti ir kitus puikiai žinomus aktorius. „Oskaru“ apdovanota britė Maggie Smith, žiūrovams pažįstama kaip profesorė Minerva iš Hario Poterio istorijų, šįkart vaidina ekscentrišką močiutę. Visas jos gyvenimas sutelpa į furgoną. Moteris jį vairuoja vadovaudamasi galvoje girdimu Mergelės Marijos balsu. Su tokiu M. Smith amplua bus galima susipažinti filme „Dama furgone“ („The Lady in the Van“, rež. Nicholas Hytner).

Anonsą rasite čia.

Kitą „Oskarą“ ir šešias „Emmy“ statulėles per ilgametę karjerą pelniusią aktorę Lily Tomlin bus galima pamatyti mielame amerikiečių filme „Močiutė“ („Grandpa“, rež. Paul Weitz). Ką daryti 18-metei paauglei, sužinojusiai, kad laukiasi kūdikio nuo savo vienadienio vaikino, kuris vis dar vilki megztinį papuoštą kanapės simboliu? Žinoma, kreiptis pagalbos į močiutę. „Įtikinamai improvizuotas, kandžių replikų ir anekdotų prisodrintas legendinės aktorės pasirodymas pradžiugins išrankiausius žiūrovus“, – filmą pristato E. Pukšta.

Anonsą rasite čia.

Ir Maggie Smith, ir Lily Tomlin už šiuos vaidmenis buvo nominuotos „Auksinio gaublio“ premijai.

Nuotykiai Naujųjų metų naktį

Komedijų geografija pasieks ir „Ozo šalį“ („The Land of Oz“, rež. Vasilij Sigarev). Tik šįkart po šiuo pavadinimu slepiasi ne „Ozo šalies burtininkas“, o šių dienų Rusija. Tai istorija apie Jekaterinburge gyvenančią merginą, kuri turi dirbti Naujųjų metų naktį – bet šventinė pamaina jai tampa magišku nuotykiu. Rusijos kino festivalyje „Kinotauras“, dar vadinamame rusiškaisiais „Oskarais“, „Ozo šalis“ įvertinta už geriausią scenarijų ir apdovanota Rusijos kino kritikų gildijos prizu.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Gintare / 2020 balandžio 24

    Visuomet zavejausi komedijos zanru. Galbut del to, jog tokie filmai neprivercia itemptai ziureti, mastyti. Jie skirti atsipalaidavimui. Koki veiksmo filma ziurint jau labai svarbu ir kokybiskas garsas. Todel dziaugiuosi, kad siais metais, kino pavasario filmus ziurint namuose, to nepritruko, nes nors ir buvo atkalbinejimu, jog tai nebera butinas dalykas, bet is autogarsas.lt Kaledu proga nusipirkau namu kino sistema. Dabar, tiek daug laiko leidziant namuose, tai suteikia galimybe ne tik kokybiskiau perziureti naujus filmus, bet ir klausytis koncertu