Mokslo metų pabaigai – išskirtinis seansas moksleiviams

Mokslo metų pabaigai – išskirtinis seansas moksleiviams

Mokslo metų pabaigoje moksleiviai kviečiami palikti mokyklinius suolus ir pusantros valandos skirti paauglystei. Gegužės 27 d. 13 val. „Skalvijos” kino centre vyks išskirtinis filmo „400 smūgių” (Les Quatre Cents Coups, rež. François Truffaut, 1959) seansas moksleivių klasėms. Tai filmas, su kuriuo užaugo kelios Vakarų Europos kartos ir kuris iki šiol kalba bręstančiam žmogui jautriomis temomis. Filmas rekomenduojamas 14-18 metų mokiniams.

F. Truffaut juosta „400 smūgių” nuolat įtraukiama ne tik į kino klasikos repertuarus, bet ir į edukacines kino programas.

Pagrindinis filmo veikėjas – trylikametis paauglys Antuanas Duanelis, į kurio gyvenimą atidžiai, supratingai ir nemoralizuodamas žvelgia legendinis prancūzų Naujosios bangos kino režisierius F. Truffaut.

Kaip rašė kino kritikas Saulius Macaitis, filmo autorius į Antuaną žiūrėjo „be didaktikos ir be sentimentalių pagraudenimų, ramiai ir pagarbiai, kaip į mažytį žmogų“.

Kino edukatorė Gintė Žulytė šį seansą laiko retai pasitaikančia proga su moksleiviais ne tik pamatyti klasikinį filmą, bet ir įsijausti į Antuano pasaulį bei paauglystę apskritai.

„Antuanui paauglystė – sudėtingas savasties, žmogiškojo ryšio ieškojimo laikas. Laikas klysti, nusivilti, susižavėti, atsitiesti, protestuoti, bėgti ir Gyventi. Paklauskime vieni kitų: ar galime nemoralizuodami kalbėti apie paauglystę? Ką reiškia dėmesio stoka paauglystėje? Kaip abipusis atvirumas padeda skleistis mūsų tapatumui? – kalba kino edukatorė Gintė Žulytė.

Po filmo peržiūros dvi mokinių klasės kviečiamos pasilikti diskusijai šiais ir kitais kilusiais klausimais. Jas ves kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė ir kino edukatorė G. Žulytė.

Filmo peržiūra yra VšĮ „Meno avilys“ įgyvendinamo tarptautinio projekto „Moving Cinema” renginys. Pasibaigus projektui rengėjai numato pasidalinti savo patirtimi svetainėje www.movingcinema.eu. Čia bus publikuojami sukaupti kino edukacijos metodiniai patarimai bei gerosios praktikos.

Į peržiūrą moksleiviai kviečiami registruotis tel. 8 5 2610505 arba edukacija@skalvija.lt iki gegužės 25 d. Daugiau www.mokausiiskino.lt

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles