Mattas Damonas ir Christianas Bale’as pristato tikrą konkurencijos ir draugystės istoriją

Praeito amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje automobilių gamintojas „Ford“ galėjo pasiūlyti savo klientams beveik viską, ko galima būtų panorėti, išskyrus nebent jaudulį. Tuomet, „Ford“ automobilio turėjimas nebuvo nieko seksualaus. Taigi, norėdami pritraukti jaunesnius klientus, „Ford“ vadovai bandė nusipirkti ne ką kita, o seksualiausią kompaniją: „Ferrari“.

Tais laikais, kaip ir dabar, „Ferrari“ gamino greičiausius ir gražiausius automobilius visoje planetoje, todėl 1963-aisiais metais „Ford Motor Company“ buvo pasirengusi išrašyti čekį, siekdama įsigyti Italijos superautomobilių gamintoją. Galų gale Enzo Ferrari italų kalba pasakė tai, kas užėmė daug skiemenų, bet galiausiai galėjo būti išversta kaip „Ne!“.

Generalinis „Ford“ direktorius Henry Fordas Antrasis buvo pažemintas ir taip įtūžo, jog nusprendė sukurti superautomobilį, galintį įveikti „Ferrari“ jų pačių teritorijoje – 24 valandų Le Mano lenktynėse.

Nors „Ford“ išleido begales nesuskaičiuojamų milijonų, bet nesėkmingai, nes pralaimėjo 1964-ųjų bei 1965-ųjų metų lenktynes. Taigi, jie nusprendė pamėginti tai padaryti paskutinį kartą – kas tapo tikra konkurencijos istorija.

O dabar visi šie įvykiai buvo perkelti į veiksmo filmą „Le Manas’66. Plento karaliai“ (angl. „Ford v. Ferrari“). Aktorius Christianas Bale’as sėdi prie vairo kaip legendinis vairuotojas Kenas Milesas, tuo tarpu Mattas Damonas vaidina automobilių kūrėją, kuris buvo pasamdytas nugalėti „Ferrari“, amerikietį Carrollą Shelby’į.

C. Shelby’is iki šiol geriausiai žinomas dėl jo vardu pavadintų automobilių, pavyzdžiui, „Shelby Cobra“. Jis mirė 2012-aisiais metais, tačiau jo vardas automobilių sporto pasaulyje vis dar garsus. C. Shelby’io galvoje geras automobilis buvo nieko vertas be tinkamo vairuotojo, o teisingiausias pasirinkimas, jo manymu, plius kurį jis pažinojo, buvo britas Kenas Milesas.

K. Milesas, kuris ne tik vairavo sportinius automobilius, bet ir padėjo juos konstruoti, kartu su Shelby’io pagalba tapo idealiai suderintu nepralenkiamo greičio ginklu. Ir atrodo, kad aktoriai, kurie niekada anksčiau nedirbo kartu, puikiai atvaizdavo šios draugystės ypatingą chemiją.

Abu vaikinai per daugelį metų sulaukė didelio „Oskarų“ dėmesio, o praėjusiais metais C. Bale’as net pelnė geriausio aktoriaus nominaciją už neįtikėtinai artimą JAV viceprezidento Dicko Cheney’o įkūnijimą filme „Valdžia“ (angl. „Vice“). Vos tik baigęs filmuotis šioje juostoje, kur atliko sunkiasvorio amerikiečio vaidmenį, aktorius C. Bale’as, kuris iš tikrųjų yra liesas britas, vėl turėjo tokiu ir tapti.

Viename interviu M. Damonas sakė: „Aš praleidau puikų laiką stebėdamas jį. Jis turi neįtikėtiną, tarsi vienuolio, discipliną. Jis sugebėjo iš Dicko Cheney’io tapti lieknu lenktynininku, žinoma, todėl turėjo numesti 30 kilogramų.“

„Na, juk kažkaip turėjau tilpti į mašiną!“ – juokaudamas atrėžė į kolegos aktoriaus repliką C. Bale’as.

„Bet buvo ir taip, kad esi pasiruošęs filmavimo aikštelėje, bet staiga suskamba Christiano padėjėjo telefonas ir jis pasako, kad tai jo [C. Bale’o] kardiologas ir jis privalo atsiliepti. Taip, jau geriau atsiliepk į tą skambutį – dar nebaigėme filmuoti.“ – taip pat juokaudamas atsakė M. Damonas.

Net širdis gali sustoti – filme iš tikrųjų atsiranda jausmas, kad esate kartu su lenktynininku jo automobilyje. Taip pat lengva suprasti, koks pavojingas gali būti automobilių sportas, kai vairuotojai rizikuoja iki kritinio momento, skiriančio pergalę nuo nelaimės.

„Na, tai graži istorija.“ – sako M. Damonas. „Ir tikiuosi, kad tai taps proga visiems susiburti tamsiame kino teatre ir pamatyti istoriją apie draugystę. Tai graži istorija apie tikrą konkurenciją ir draugystę, kurią norėjome parodyti pasauliui.“

Galima sakyti, kad veiksmo filmas „Le Manas’66. Plento karaliai“ iš tikrųjų net nėra susijęs su automobilių lenktynėmis, tai pasakojimas apie išradingumą, komandinį darbą ir atkaklumą – dalykus, dėl kurių kiekvienas gali pamilti pagrindinius istorijos herojus.

Veiksmo filmas „Le Manas’66. Plento karaliai“ kinuose nuo lapkričio 15 d.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles