M. Fassbender: „Aš net negalėjau būdamas vienas perskaityti Iksmenų scenarijaus“

Jau po kelių metų 40-ąjį gimtadienį švesiantis aktorius M. Fassbenderis vadinamas vienu talentingiausių savo kartos aktorių. Dar palyginus nesenai į kino industriją atkeliavęs M. Fassbenderis suvaidino daugybėje intriguojančių ir pavykusių filmų, o šį savaitgalį pristato dar vieną įtampos kupiną karinę dramą „Makbetas“ (angl. „Macbeth“). Prieš kelias savaites į didžiuosius kino ekranus atkeliavusiai kitai M. Fassbenderio juostai „Steve Jobs“ (angl „Steve Jobs“) sužibėti pavyko, o kaip su tuo susidoros naujausia aktoriaus juosta, kolkas dar nėra aišku. Tačiau dėl vieno ginčytis neverta – šios savaitės žvaigždė – M. Fassbenderis.

Michaelas Fassbenderis gimė 1977-ais metais Vokietijoje airės ir vokiečio šeimoje. Tėvai į Airiją persikraustė aktoriui būnant dar vos kelių mėnesių ir iki šių dienų M. Fassbenderis puikiai šneka airišku akcentu. Naujojoje aplinkoje tiką persikraustę aktoriaus tėvai netrukus įkūrė restoraną pavadinimu „West End House“. Sėkmingai vadovavę savajam verslui Adele ir Josefas netrukus nusprendė restoraną parduoti naujiesiems savininkams ir pasitraukti į pensiją. Kas liečia pačio aktoriaus paauglystę – įgijęs vidurinį ir aukštąjį išsilavinimus, jaunuolis nusprendė mokytis menų specialybės ir pradėjo lankyti privačias Donie Courtney pamokas. Jau netrukus, M. Fassbenderis sudalyvavo atrankose į „Drama Centre London“ menų mokyklą bei įstojo į teatro bei vaidybos klases.

Aktorystės pradžia, pirmieji įvertinimai ir pažintis su Q. Tarantino

Vaidinti M. Fassbenderis pradėjo sulaukęs 16-os metų, kuomet aktoriui jo mokytojas Donie Courtney pasiūlė prisijungti prie teatro trupės „Bricriu“. Jau po metų pamatę jaunuolio talentą, įtakingi asmenys pasiūlė šiam adaptuoti naktinio klubo scenai legendinio režisieriaus Quentino Tarantino juostą „Pasiutę šunys“ (angl. „Reservoir Dogs“. 1994). M. Fassbenderiui buvo pavesta ne tik surežisuoti spektaklį, tačiau jame ir suvaidinti pagrindinį vaidmenį. Po šio vaidmens aktorius nusprendė tęsti teatrinę aktorystę ir spektakliuose vaidino iki pat 2006-ųjų, kuomet paskutinis jo vaidmuo buvo kartu su aktoriumi Melu Smithu Edinburgo festivalio spektaklyje „Ištikimybė“ (angl. „Allegiance“).

Ir nors didžiajame kine aktorius pradėjo šmėžuoti tik nuo 2001-ųjų, proveržio metais vadinami 2006-ieji, kuomet M. Fassbenderis suvaidino spartietį kovotoją Zacko Snyderio veiksmo fantastikoje „300“ (angl. „300“). „Savo rimčiausiame vaidmenyje debiutavau su istoriniu Zacko Snyderio epu. Juk ne kiekvienas gali didžiuotis, suvaidinęs tokio režisieriaus filmuose, tiesa?“, – portalui „Collider“ pasakojo aktorius. Dar tais pačiais metais aktorius suvaidino dailininką Esme filme „Angelas“ (angl. „Angel“. 2007).

Aktorius M. Fassbender filme „300“ (angl. „300“)
Aktorius M. Fassbender filme „300“ (angl. „300“)

Po metų vaidmuo Steve’o McQueeno filme „Alkis“ (angl. „Hunger“) aktoriui kainavo ne tik daugybę nervų, tačiau buvo ir neįtikėtinas išbandymas jam pačiam. Tinkamam vaidmens pasiruošimui režisierius reikalavo, kad aktorius numestų mažiausiai 10 kilogramų – jų visų nuostabai aktorius per itin trumpą laiką numetė 14-a. M. Fassbenderio pasišventimas vaidmeniui nebuvo nepastebėtas ir aktorius pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą Britų nepriklausomo kino apdovanojimuose, o gerais žodžiais buvo paminėtas ir Kanų kino festivalyje. Juostos režisierius apie aktoriaus pasirinkimą kalba intriguojančiai: „Pirmąkart sutikus M. Fassbenderį, aš tikrai nebuvau tikras, ar jis tinkamai suvaidins mano siūlomą personažą. Aš niekada nedariau perklausų ir nebuvau linkęs jos daryti šįkart. Kas keisčiausia, man užteko tik pasikalbėti su Michaelu, kuomet ir įsitikinau – taip, šio vyruko man ir reikia. Ir galiausiai galiu patvirtinti, apdovanojimai gauti vėliau tik patvirtino mano pasirinkimą“.

M. Fassbenderio pripažinimas augo ir toliau, kuomet šis suvaidino Andrea Arnoldo filme „Akvariumas“ (angl. „Fish Tank“). Tuomet į aktoriaus gyvenimą ir vėl sugrįžo režisierius Quentino Tarantino bei priminė šiam neįtikėtiną sėkmę Kanuose. Netrukus režisierius pasiūlė talentingam aktoriui leitenanto Archie Hicoxo vaidmenį savo naujausiame filme „Negarbingi šunsnukiai“ (angl. „Inglorious Basterds“. 2009). „Vaidinti Q. Tarantino filme buvo mano gyvenimo svajonė. Kuomet su draugais surežisavome jo ankstesnį filmą, aš žinojau, kad tikrai būtų smagu, jeigu tai būtų pamatęs ir pats režisierius. Tačiau dabar vaidindamas jo filme galėjau pagaliau ir pats žavėtis jo darbu. Jis yra vaikščiojanti enciklopedija ir žiniuonis visais gyvenimo klausimais. Kiekviena detalė jo filme buvo išdirbta iki smulkmenų. Tereikėjo tik klausytis, ko Tarantino prašo ir tai įgyvendinti, o juosta buvo tiesiog užprogramuota sėkmei“.

Pirmoji Oskaro nominacija, pasaulinės sėkmės franšizė ir androido klausimynas

Jau kitais metais aktorius kino ekranuose gavo kur kas svarbesnius vaidmenius filmuose „Džona Heksas“ (angl. „Jonah Hex“) ir „Centurionas“ (angl. „Centurion“). Po metų didieji kino gerbėjai aktorių dar labiau pradėjo atpažinti, kuomet šis suvaidino „Marvel“ komiksų ekranizacijoje „Iksmenai: pirma klasė“ (angl. „X-men: First Class“). „Juostos režisierius Matthew Vaughn mane pastebėjo ankstesnio mūsų kartu filmo perklausose ir tiesiog nusprendė, jog esu tinkamas Iksmenų pasauliui. Mums abiems pasikalbėjus, režisierius persiuntė man scenarijų, kuris buvo neįtikėtinai įslaptintas. Įsivaizduokit, scenarijų atsiveždavo jų apsauginis ir būdavo su manimi kelias valandas, kol aš jį skaitydavau. Paskui išsiveždavo. Tačiau man jis labai patiko ir aš sutikau išbandyti laimę perklausose“, – kaip susipažino su filmu pasakojo M. Fassbenderis. „Šiaip, kas buvo tikrai įdomu, tai bandymas pasinerti į 60-uosius. Matthew puikiai jaučia tą šešiasdešimtųjų pulsą ir tapimas retro superherojumi buvo įdomus jausmas“. Juosta pasaulyje buvo priimta itin teigiamai, o jau po kelių metų M. Fassbenderis grįžo į savo pavykusią Iksmenų franšizę filme „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-Men: Days of Future Past“).

M. Fassbenderis filme „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-Men: Days of Future Past“)
M. Fassbenderis filme „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (angl. „X-Men: Days of Future Past“)

Fantastinį žanrą pamėgęs aktorius netrukus prisijungė prie režisieriaus Ridley Scotto „Svetimo“ (angl. „Alien“) serijos priešistorės pavadinimu „Prometėjas“ (angl. „Prometheus“). „Androido vaidmuo man pačiam buvo ganėtinai netikėtas ir sunkus. Itin sunku buvo perteikti tas šaltas herojaus emocijas. Vietomis užduodavau Ridley Scottui klausimų „Luktelk, o jis čia sarkastiškai turi sakyti ar tiesiog bando įsikūnyti į realaus žmogaus charakterį“ ir, žinoma, Ridley’is man labai padėjo. Šiaip režisierius yra genijus, todėl įdomu bus pamatyti, ar juostai bus lemta tapti sėkminga“, – portalui „Collider“ pasakojo aktorius. Šiuo metu juostos režisierius jau džiaugiasi, nes M. Fassbenderis davė sutikimą vaidinti ir „Prometėjaus“ tęsinyje.

Tapęs geru režisieriaus Steve’o McQueeno draugu, aktorius gavo pasiūlymą suvaidinti ir filme „12 Vergovės metų“ (angl. „12 Years a Slave“). Kritikų itin gerai įvertinta juosta pasakojo tikrą istoriją apie aktoriaus Chiwetel Ejiofor vergovės metus. Šio vaidmens dėka aktorius pirmą ir kolkas vienintelį kartą buvo nominuotas Oskaro statulėlei dėl geriausio antraplanio vaidmens. Paklaustas apie vergiją, aktorius nepasimetė: „Atvirai pasakius, nors aš ir gimiau bei mokiausi Airijoje, tačiau pas mus istorijos pamokos visuomet buvo sustiprinto lygio. Mokytojai stengėsi mus supažindinti su tų laikų neteisybėmis“, – naujienų portalui „Mirror.co.uk“ pasakojo M. Fassbenderis. „O šiaip mano personažas vergysčių aspektu buvo labai žiaurus. Net filmuojant filmavimo aikštelėje aš kartais negalėdavau susitaikyti su mintimi, kokį herojų vaidinu, tačiau sugebėdavau viską palikti darbe ir namo grįždavau vėl savimi“.

Prieš kelias savaites į kino ekranus atkeliavo kitas M. Fassbenderio kūrinys „Steve Jobs“ (angl. „Steve Jobs“). „Pirmas dalykas, kurį pasakiau juostos režisieriui Danny Boyle’ui – kad jis pats kuo puikiausiai supranta, jog aš visiškai nepanašus į technologijų genijų“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo aktorius. „Ir tuomet Danny’is man pasakė neieškantis išvaizdžiai panašaus žmogaus, kaip kad Ashtonas Kutcheris buvo. Jis man tiesiai šviesiai pasakė ieškantis aktoriaus, galinčio perduoti tas tikrąsias Steve’o Jobso charakterio sąvybes. Po to pirmojo pokalbio mums abiems buvo aišku, kad mes nebandysime vizualiai manęs pakeisti ir pavaizduoti to tikrojo Steve’o Jobso – tas būtų tiesiog neįmanoma. Aš bandžiau reprezentuoti Steve’ą tokį, koks jis buvo realiame gyvenime, o ar man pavyko, tai įvertinti gali tik jo paties aplinka“.

Šios savaitės žvaigždė – Michaelas Fassbenderis

Šį savaitgalį į kino ekranus M. Fassbenderis grįžta su dar viena adaptacija kine kartu su Marion Cotillard filme „Makbetas“. Juostos režisierius Justinas Kurzelis užsiminė, kad aktoriaus dėka jis prisijungė prie šios juostos: „Prie šios juostos kūrybos proceso prisijungiau iškart po savo praėjusio filmo. Michaelas matė mano darbą ankstesnėje juostoje, tai mes tiesiog susitikome apšnekėti galimybės kitam filmui suvienyti savo jėgas. M. Fassbenderis pristatė savo Makbeto viziją ir ji mane suintrigavo“, – užsiminė režisierius. „O šiaip M. Fassbenderis yra neįtikėtinas aktorius. Šiam vaidmeniui jis ir vėl pasikeitė neatpažįstamai bei sugebėjo itin įtikinamai įsijausti į savo vaidmenį. Manau, kiekvienas savoje vaikystėje esame skaitę tikrąjį „Makbetą“, tai galiu tik patvirtinti, kad jis puikiai įsikūnijo į savo vaidmenį bei džiaugtis, kad aktorius suvaidino juostos pagrindinį herojų“.

Filmo herojus, Michaelas Fassbenderis, užsimena apie sunkų filmavimo procesą: „Filmuojant tokias juostas yra labai svarbu atkreipti dėmesį į įvairių inovacijų sumažinimą. Dažniausiai naujovės tik sugadina tokius epinius filmus ir į tai reikia žiūrėti labai atsargiai. O šiaip visi mes esame studijavę Šekspyro noveles ir vaikystėje aš jų visiškai nesupratau. Man jo kūryba buvo it kažkas anapus žemės ribų, tačiau, manau, kad kiekvienas aktorius savoje karjeroje privalo išbandyti tai, kas jam pačiam yra iššūkis. Drąsiai galiu teigti, kad savo iššūkį sau pačiam aš jau įgyvendinau ir tas vaidmuo jau nėra toks blogas, kaip galėjo atrodyti. Kaip sakoma, žmogus negali užsilikti savo komforto zonoje ir tiesiog privalo bandyti tai, kas jam pačiam yra didis iššūkis.“

Asmeniniame gyvenime aktoriui sekasi taip pat sėkmingai, kaip ir filmų pasaulyje. Nors M. Fassbenderis dar šeimos ir nėra sukūręs, tačiau 2011 metais draugavo kartu su muzikanto Lenny Kravitz dukra Zoe Kravitz, su kuria susipažino dar filme „Iksmenai: Pirma klasė“. Nepaisant to, kad porai nebuvo lemta sukurti šeimos, jie iki šiol teigia išlikę gerais draugais. Kitais metais aktorius pradėjo susitikėti su kita aktore Nicole Beharie, su kuria susipažino besifilmuodamas juostoje „Gėda“ (angl. „Shame“). Aktorius prisipažįsta esantis profesionalu ir dar filmavimo aikštelėje romano tikrai nepradėjęs: „Besifilmuojant juostoje, aš tikrai negalvoju apie romanus. Mums juk moka už tai, kad vaidiname, tai apie santykius net nėra laiko pagalvoti. Atvirai pasakius, mes pradėjome susitikinėti jau tada, kai prasidėjo juostos reklamos reikalai, tai greičiausiai mus tai smarkiai ir suartino“.

Kviečiame susipažinti su aktoriaus M. Fassbenderio naujausios juostos „Makbetas“ anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles