LRT dovanoja „Žmogišką mastelį“ – rinktinius pasakojimus apie pasaulio žmones

LRT dovanoja „Žmogišką mastelį“ – rinktinius pasakojimus apie pasaulio žmones

Jau rugpjūčio 30 d. naują pažinimo ir atradimų sezoną pradeda rinktinis LRT PLIUS dokumentinių filmų ciklas „Žmogiškas mastelis“, kiekvieną pirmadienį 21.30 val. kviesiantis išvysti neįtikėtinas įvairiuose pasaulio kampeliuose gyvenančių žmonių istorijas.

Pirmą kartą LRT PLIUS eteryje pristatoma „Žmogiško mastelio“ dokumentikos rubrika – filmų apie neįtikėtinas, bet tikras pasaulio žmonių istorijas rinktinė. Į šį ciklą įtraukti pasakojimai iš Nepalo, Irano, Kanados, Kubos, Australijos, JAV, Islandijos, Nyderlandų, Rumunijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Slovėnijos ir kitų šalių. Kiekvienas filmas – atidžiai atrinktas, apkeliavęs daugybę prestižinių dokumentikos festivalių ir sulaukęs apdovanojimų.

„Pirmąja „Žmogiško mastelio“ filmų kolekcija norime mūsų žiūrovus įkvėpti gyventi, kurti, bendrauti, veikti, stebėti, mąstyti, patirti buvimo žmogumi ir visuomene grožį, stiprybę ir sudėtingumą. Gyvendami kiekvienas iš mūsų ilgainiui susikuriame savo nedidelį komforto ratą, kuriame kasdien atliekame tuos pačius veiksmus, bendraujame su tais pačiais žmonėmis, valgome tuos pačius patiekalus.

Bet pasaulis yra daug didesnis, o gyvenimas gali būti daug įvairesnis. „Žmogiško mastelio“ filmai – tai unikali galimybė per vakarą nugyventi visiškai kitokį gyvenimą kitoje pasaulio vietoje ir galbūt kitame laike, įsivaizduoti save kitokį, pamatyti save kito akimis“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

„Žmogiško mastelio“ ciklą rugpjūčio 30 d., pirmadienį, pradės Nepale fimuota juosta „Sniegynų vaikai“, Londono nepriklausomų filmų festivalyje 2018-aisiais apdovanota kaip geriausias dokumentinis filmas. Istorija nukelia į Himalajus, kur gimę vaikai, vos sulaukę ketverių, yra išsiunčiami į sostinės mokyklą. Joje besimokydami vaikai su savo šeimomis nesimato dešimt metų, po kurių prasideda sunki ir ilga modernių technologijų pasaulyje užaugusių paauglių kelionė į gimtuosius kalnus, kuriuose gyvenimo būdas nepakitęs išliko tūkstančius metų.

Dar 30 dienų po juostos parodymo per LRT PLIUS eterį ją peržiūrėti bus galima ir LRT.lt mediatekoje.

„Tikimės, kad kitais metais „Žmogiškas mastelis“ pristatys antrą sezoną, kuriame jau imsimės kalbėti aštresnėmis temomis ir analizuoti tamsesnius žmogaus ir žmonijos šešėlius. Bet šiemet, pavargus nuo pandemijos, norisi šviesos ir skaidrumo. Viliamės, kad būtent tai į žiūrovų namus ir atneš šie 18 ypatingų dokumentinių „Žmogiško mastelio“ filmų“, – pristatydama ciklą sako A. Biliūnaitė.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles