Lietuvių režisieriui A. Stoniui – prestižinio tarptautinio kino festivalio apdovanojimas

Lietuvių režisieriui A. Stoniui – prestižinio tarptautinio kino festivalio apdovanojimas

Vieno ryškiausių lietuvių kino režisieriaus Audriaus Stonio filmas “Moteris ir Ledynas”,  pasakojantis apie lietuvių mokslininkę glaciologę, trisdešimt dvejus metus atidavusią kerinčio grožio Tuiuksu ledynui Tian Šanio kalnuose šių metų Barselonos tarptautiniame kino festivalyje DocsBarcelona laimėjo apdovanojimą konkursinėje programoje “What the Doc”.

Šiais metais šioje programoje nugalėtojais buvo paskelbti iškart du filmai.

Kartu su A. Stoniu apdovanojimą atsiėmė ir garsus lenkų režisierius Pavelas Lozinskis, programoje pristatęs filmą “Tu net neįsivaizduoji kaip tave myliu”, kuris pasakoja apie sudėtingus motinos ir dukters santykius

Konkursinė programa “What the Doc” buvo skirta pristatyti radikaliausius ir labiausiai inovatyvius šiolaikinio dokumentikos pasaulio filmus.

Be Audriaus Stonio ir Pavelo Lozinskio filmų, programoje rungėsi ir tokie, pasaulinę šlovę jau gavę filmai,  kaip Michaelio Glavogerio “Be pavadinimo” ir Voicecho Starono “Broliai”.

Žiuri pirmininkas, ispanų kino režisierius Isaki Lacuesta įteikdamas apdovanojimą pasakė :

“Šitie du filmai— tokie radikaliai skirtingi, jog primena mums, kad kine nėra formulių pasiekti grožį ir išmintį.”

Audriaus Stonio filmo “Moteris ir Ledynas” pasaulinė premjera įvyko Amsterdamo kino festivalyje IDFA. Filmas jau apkeliavo pagrindinius pasaulio kino festivalius HotDocs Toronte, Kanadoje, Visions du Reel Nyone, Šveicarijoje, Triesto kino festivalį Italijoje, Helsinkio Doc Point Suomijoje, Belgrado kino festivalį Magnificent 7 Serbijoje ir Hangzhou „West lake“ festivalį Kinijoje. Filmas yra pakviestas į prestižinių Krokuvos ir Karlovy Vary festivalių konkursines programas.

“Kino pavasario” kino festivalyje filmas laimėjo du garbingus apdovanojimus—tai Baltic view programos pagrindinį prizą ir Žiūrimiausio lietuviško filmo prizą.

Šių metų Sidabrinių gervių apdovanojimuose “Moteris ir Ledynas” yra nominuotas trijose nominacijose – geriausio dokumentinio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio kino operatoriaus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles