KATLERIO FILMAI: „Kūčiukai, narkotikai ir seksas“ ir „Vidury vandenyno“

KATLERIO FILMAI: „Kūčiukai, narkotikai ir seksas“ ir „Vidury vandenyno“

Hello! Visų pirma, sveikinu su artėjančiomis šventėmis. O kas gi padeda labiau įsijausti i šventinę dvasią, jei ne kalėdiniai filmai..? Atsakymas – kalėdinės dainos! Bet apie muziką aš nieko nesuprantu, tai pakalbėsiu apie filmus geriau.

Šį žiemos sezoną, mano nuomone, skystokai padavė gerų filmų. Aišku, jei neskaičiuosime ŽVAIGŽDŽIŲ KARAI… Per visą gruodį buvo tik 2-3 filmai, kuriuos iš tikro norėjau pamatyti.

Na, ir pamačiau… Visą kitą okupavo animaciniai filmai, kurie jau net nebesistengia būt originalūs, nes žino, kad vis tiek uždirbs milijardus dolerių, nes supermamos suves savo vaikus, ir Dimitrijus Nagijevas su savo karaoke filmu… Jei pieštume tą skritulinę diagramą, atspindinčią, kas eis į šitą gaidišką fimą, tai duotasis skritulys idealiai sutaps turbūt su „smurtą patiriančios šeimos“ skrituliu ir „delfi komentatoriai“ skrituliu. Anyway… Šiandien apžvelgsiu dvi mano didžiausio dėmesio susilaukusias juostas. „Vidury vandenyno“ ir „Kūčiukai, narkotikai ir seksas“

„Vidury vandenyno“

Kodėl norėjau pamatyti būtent šį filmą? Todėl, kad jau seniai reikėjo geros MOBY DICK ekranizacijos. Dar šią vasarą googlinau visus filmus apie baltąjį banginį ir radau žiemą pasirodysiančio filmo treilerį. Taigi laukiau jo pusę metų, vietoj to, kad tiesiog paimčiau knygą ir perskaityčiau. Ain’t nobody got time for that. Nu ir sulaukiau. Ar likau juo patenkintas? Tikrai TAIP.

„Vidury vandenyno“ – nuostabiai padarytas filmas. Aš esu iš tų žiūrovų, kuriam specialieji efektai (CGI) yra ne ką mažiau svarbu nei pati istorija. Aišku vien jie filmo išgelbėti negali (pavyzdys – visos transformerių dalys). Bet kai susideda viena geriausių visų laikų istorijų plius 3D bangos ir banginiai – we got ourselves a MOTHERFUCKING movie. Jeigu reiktų lyginti šį filmą su kokiu kitu, turbūt pirmiausia į galvą šauna „Pi gyvenimas“. Jei patiko pirmasis, tai reiktų nueiti ir į antrąjį.

Panašumai tarp knygos ir filmo – nedideli. Ar čia gerai, ar blogai, net nežinau. Man – gerai. Nes dabar galėsiu skaityti knygą ir nežinosiu, kas vyks toliau. Gerai žiūrėsis filmas ir tiems, kas skaitėte knygą… Dėl tos pačios priežasties. Truputį pasigedau kapitono ir baltojo banginio santykių filme. Vietoj to buvo daug labiau susikoncentruota į kapitono ir jo dešinės rankos (tikrai nebepamenu kaip vadinasi ta jo pareigybe… Vyr. Padėjėjas ar kažką tai…) ryšį. Kas man buvo keista. Nežinau ar knygoje irgi tam yra skiriama tiek daug dėmesio.

Visa kita filme yra gerai arba labai gerai. Sukuriama atmosfera, dekoracijos, 3D efektai, vaidyba – nelabai ką ir beprikiši. Užkliuvo tik tas, kad likus iki filmo pabaigos kokį 30min, pradėjo atrodyti, kad žiūriu „Išlikę gyvi“ (angl. „Alive“, 1993)… Kas irgi buvo labai keista. Galvojau, kad ta tema jau išsemta, bet pasirodo, kad dar ne. Tikrai suprasit apie ką aš, patys peržiūrėję.

Susumuojant – visiems rekomenduoju pamatyti „Vidury vandenyno“. Paprastai gale parašau, kad reiktų vengti mano matytos juostos, todėl jei sakau, kad kažkas yra vertas jūsų laiko ir pinigėlių, tai turėtumėt manimi pasitikėti. Geriausia filmo dalis yra turbūt ta, kad filmas turi patikti tiek vaikinams, tiek merginoms. Visi ras kažką, kas jiems įdomu. Bičai pamatys kaip vyrai užsidirbdavo duonai prieš 150 metų, koks jausmas būti audroje su mediniu laivu, gerus CGI, įdomią istoriją. O panos – Chris Hemsworth su šlapiais marškiniais.

Verdiktas – 6 irklai iš 7.

„Kūčiukai, narkotikai ir seksas“

JACKPOT!!!!!! Kuo labiau senstu, tuo išrankesnis tampu humorui. Turbūt kaip ir visi mes. Todėl kuo toliau, tuo sunkiau yra atrasti gerą komediją. Jų šiais laikais gamina dar mažiau nei gerų siaubo filmų. Turint omeny šį faktą, pamatęs žiauriai juokingą kinakamiedziją (rusiškai – komedija), negaliu kitiem neparekomenduot. Okey, aš nelabai esu objektyvus šiuo atveju, nes žiūrėčiau viską, ką prigamina Seth Rogen ir žvengčiau iki ašarų. Bet būtent dėl tos priežasties į filmą kartu pasikviečiau ir mūsų tautos numylėtinį Paulių „Žemai kabantį vaisių“ Ambrazevičių. Įdomų buvo, ką jis pasakys. Nu ir ką galvoji??? Pauliaus žodžiai: „šiaip nemėgstu Rogan’o, bet šitas jau tikrai geras buvo“. PRAŠAU bl!

Ginčytis, kas yra juokinga ir kas ne, yra didžiausia beprasmybė. Kiekvienas turim savo supratimą apie tai. Vieni tik atsikėlę katiniukų video žiūri ir lūžta, kitus Lietuvos kaimas prajuokina, trečius dar kažkas. Aš esu prie tų trečių. Šitą filmą apibūdint yra labai paprasta. Jei jum patinka Rogan kūryba – tikrai patiks ir šitas darbas. Jei nepatinka, tai gyvenime nekomentuokit nieko pas mane, nes negerbsiu jūsų nuomonės ir nebeskaitykit toliau.

Filmo veiksmas vyksta per Kūčias. Trys draugai turi kasmetinę tradiciją švęsti jas kartu, o šie yra paskutiniai metai. Nes gi suaugo jau visi. Nu ir ką. Paskutinį reikia atžymėti tinkamai. Aišku tai yra komedija apie santykius, drugsus ir sexą. Politinių satyrų čia su žibintu nerasit. Nu ir nereikia. Iš politikų galėsit žvengt kai bus pidisokas.

Ką aš čia pasakosiu daug… Mano humoro jausmą dauguma jūsų puikiai žinot. Jei juo pasitikit, siūlau nueiti ir pamatyti šį filmą patiems. Galit eiti ir su pana. Aš ėjau, jai patiko… Šimtą kartų geresnė komediją už bet kurią kitą dabar rodomą. Nueisit, pažvengsit ir po to dar porą dienų prisiminę atskiras situacijas kvatosit. Ir neleiskit šūdinai išverstam filmo pavadinimui perkalbėti jus nuo nuėjimo į kino teatrą. Aš paprastai niekada nesu didelis fanas lietuviškų filmų pavadinimų, bet šįkart YPAČ… „Kūčiukai norkotikai ir seksas“… Jei nežinočiau, kad tai Rogan’o filmas, galvočiau, kad tiesiogiai rodys SELo Kalėdas per didžiulį ekraną, ar kokį pigų rusišką „Jolky dva“ tęsinį… Nu bet tiek to, nebesiplėsiu. Geriausia metų komedija anyway.

Verdiktas – 15 kūčiukų iš 15

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles