Kaip Johnas Krasinski įtikino Emily Blunt imtis „Tylos zonos“ tęsinio

Prieš trejus metus aktorė Emily Blunt buvo visiškai kitoje vietoje. Tai, dabartiniame pasaulyje, žinoma, taikoma daugumai žmonių. Tačiau tuomet ji dirbo Havajų džiunglėse, besifilmuodama kartu su kolega Dwayne’u Johnsonu nuotykių filme visai šeimai „Džiunglių kruizas“ (angl. „Jungle Cruise“), visiškai pamiršusi pragarą, kurį patyrė Abotų šeima pasauliniu hitu tapusiame siaubo trileryje „Tylos zona“ (angl. „A Quiet Place“). Ir ji neturėjo net menkiausios intencijos sugrįžti atgal.

Aktorės sprendimas visiškai suprantamas. Tiesą sakant, iš pradžių lygiai taip pat galvojo ir jos vyras scenaristas-režisierius-aktorius Johnas Krasinskis, kuris, kaip ir jo žmona, skeptiškai vertino tęsinio perspektyvą. Vis dėlto E. Blunt teigimu, kai jos vyrui gimsta nauja idėja, vargu, ar kas nors galėtų jį perkalbėti.

„Aš buvau ta, kuri tvirtai pasakiau nenorinti sugrįžti,“ – prisipažino aktorė E. Blunt. „Buvo toks jausmas, kad tarsi norisi išsaugoti pirmojo filmo sėkmę.“ Pirmosiomis ankstesnio filmo sėkmės dienomis aktorė išsakė griežtą „ne“, bet J. Krasinskis turėjo viziją ir idėją, kurios negalėjo užmiršti iki tos dienos, kai galiausiai pasidalijo su savo žmona.

„Aš prisimenu, kai jis pristatė man tęsinio įžangą,“ – prisimena E. Blunt. „Ir aš pasakiau: „Kietai, bet aš nedalyvausiu filme.“ Ir jis pritarė, sakė, kad pilnai supranta. Tada tęsė savo mintį, kad pirmoji scena būtų Abotų šeimos idilė prieš „Tylos zona“ įvykius, kur jie mėgaujasi ramybe. Ir tik tada pasirodo pabaisos.“ Išklausius tęsinio scenarijų aktorei E. Blunt teko pripažinti, kad ji vis dėlto dalyvaus filmavime.

Pačios Emily Blunt pasiūlymu įgavęs „Tylos zona 2“ (angl. „A Quite Place Part II“) pavadinimą, naujasis siaubo trilerio tęsinys prasideda praėjus kelioms valandoms po paskutinio filmo įvykių. Ly Abotas (akt. J. Krasinski) žuvo, o jo šeima lieka klajoti tyruose po to, kai keisti ateiviai, kurie nemato, bet puikiai girdi, sunaikino šeimos fermą. Likusi viena, su naujagimiu rankose, mama Evelina (akt. E. Blunt) privalo bet kokia kaina išlikti tyloje. Tačiau vyriausioji dukra Regan (akt. Millicent Simmonds) niekada nebuvo ta, kuri eitų savo tėvų pėdomis.

Tęsinio idėja, kuri tiesiog užvaldė J. Krasinskį ir įtikino E. Blunt sugrįžti, buvo susijusi būtent su M. Simmonds personažu: ištverminga jauna moterimi, kuri, kaip ir jos vaidmenį atliekanti aktorė, turi klausos negalią. „Pirmasis buvo apie pažadą, kurį duoda tėvai, kad jei būsite su mumis, mes jus apsaugosime,“ – sako J. Krasinskis. „Tai pažadas, kuris, manau, bus ankščiau ar vėliau sulaužytas visų tėvų. Taigi, jei pirmasis filmas buvo meilės laiškas mano vaikams, tai tęsinys priklauso nuo jų pačių.“

Siaubo trilerio „Tylos zona 2“ filmavimo darbai prasidėjo 2020 m. kovą, kai pandemijos realybė dar nebuvo įsibėgėjusi. Dabar aktorė E. Blunt tarp tikrojo gyvenimo ir distopijos filme net įžvelgia panašumą. „Manau, kad tai siaubingai žmogiškas filmas,“ – sako aktorė. „Taip, tie padarai yra siaubingi ir bjaurūs… bet jie yra tam, kad parodytų, jog žmonija gali atlaikyti viską. Jūs matote suskaidytą bendruomenę, matote, kas yra uždarymas, bet galiausiai matote atgimimą ir pabudimą. Galų gale žmonės nori pajusti bendrumą.“

2018-aisiais pasirodžiusio J. Krasinskio filmo tęsinys „Tylos zona 2“ kinuose nuo gegužės 28 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles