Josephą Gordoną-Levittą filmui „Pasivaikščiojimas“ žengti lynu mokė jo suvaidinta legenda Philippe‘as Petit‘as

Lietuvos kino teatrus pasiekė kvapą gniaužiantis ir svaiginantis 3D kino nuotykis, pagal tikrą istoriją pastatytas naujasis Roberto Zemeckio filmas „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“). Pagrindinį drąsuolio lyno akrobato Philippe‘o Petit‘o vaidmenį juostoje atliko Josephas Gordonas-Levittas. Kino kritikai jau spėjo įvertinti itin tikroviškus filmo vaizdo efektus, tačiau jie – ne vienintelis kūrėjų pasididžiavimas. Filmo „Pasivaikščiojimas“ konsultantu tapo ir pats Ph.Petit‘as, asmeniškai mokęs jį ekrane įkūnijusį J.Gordoną-Levittą žengti lynu.

Prancūzas Ph.Petit‘as visame pasaulyje išgarsėjo po to, kai 1974-ųjų rugpjūčio 7 dieną daugiau kaip 400 metrų aukštyje keliskart lynu įveikė atstumą tarp dviejų Pasaulio prekybos centro bokštų ir parodė keletą triukų rankose laikydamas balansinę lazdą.

Portalui Collider.com žinomas 66-erių lyno akrobatas pasakojo, kad R.Zemeckį jis konsultavo nuo pat „Pasivaikščiojimo“ užuomazgų, o vėliau tapo ir 34-erių J.Gordono-Levitto mokytoju. „Filmavimo aikštelėje buvo jaunas profesionalus kaskadininkas ir lyno akrobatas, tad dalį veiksmo atliko jis, tačiau aš pasiūliau R.Zemeckiui apmokyti pagrindinį aktorių žengti lynu. Nebūtinai labai ilgu ar aukštai iškeltu. Buvau tikras, kad tokia patirtis padės jam geriau suprasti ir atskleisti rolę“, – interviu sakė Ph.Petit‘as. Iš pradžių režisierius pamanė, kad prancūzas juokauja, teigdamas, kad per trumpą laiką toks sumanymas niekaip nebus įgyvendintas. „Pasakiau jam, kad tai – įmanoma ir padėtų geriau perteikti mano nuveiktą darbą. Galiausiai pažvelgėme į grafiką ir paaiškėjo, kad tam turiu aštuonias dienas. Tad per vos daugiau kaip savaitę išmokiau Josephą Gordoną-Levittą žengti įtemptu lynu“, – su pasididžiavimo gaidele kalbėjo akrobatas.

Pasak Ph.Petit’o, treniruodamas aktorių jis sukūrė specialią programą, mokė jį žengti skirtingo tipo lynu, derino techninius ir meninius elementus. „Ši patirtis buvo nepakartojama. Dirbome tuščiame sandėlyje Niujorke. Kūnas ir siela privalo tapti vienu, kad galėtum išlaikyti balansą ant lyno. Pasidalinau su juo savo stiliumi ir požiūriu. Josephas buvo labai atviras ir godžiai sugėrė mano duotas žinias. Per aštuonias dienas jis išmoko kur kas daugiau nei tik žengti lynu, jis taip pat išmoko, kaip tapti manimi“, – tvirtino prancūzas.

Lietuvos žiūrovai jau gali šalies kino teatruose įvertinti įspūdingus filmo „Pasivaikščiojimas“ vaizdus ir J.Gordono-Levitto meistriškumą ant lyno.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles