Iššūkis drąsiausiems: „Apsėstieji“ kviečia patirti klaustrofobiškus baimės sąrėmius

Nors daugelio žmonių apskritai nepriverstum žiūrėti siaubo filmo, mėgėjų baimės sąrėmius patirti kino salėje netrūksta. Eilinio siaubiako Lietuvoje pamatyti ateina keletas tūkstančių žmonių, o kada tai yra žinomo režisieriaus darbas – galima tikėtis ir dešimties tūkstančių žiūrovų.

Iki šiol klasikinių siaubo filmų perdirbinius sėkmingai kūręs režisierius Marcus Nispel ėmėsi originalaus scenarijaus. Jo juosta „Apsėstieji“ („Backmask“) pretenduoja tapti tikru sezono hitu.

Senovėje net ir maži vaikai žinojo: jeigu žmogus kaip reikiant išprotėjęs – tai piktosios dvasios darbas. „Apsėstieji“ šią mintį gerokai modifikuoja, bet taiko į seną kaip mūsų kultūra pasąmoninę baimę. Režisierius filmo veikėjus nukelia į apleistą, klaustrofobikšą ir niūrų beprotnamį Ekseterio mieste Anglijoje. Baugioje vietoje besilinksminantis jaunimėlis išlaisvina anapusines jėgas, kurių suvaldyti nebegali net ir patyrę velnio apraiškų tramdytojai.

Savu laiku režisierius M. Nispel išdrįso prisiliesti prie tokios siaubo žanro šventenybės, kaip „Penktadienis, 13-oji“. Jis taip pat prikėlė iš numirusių šlovingas „Kruvinąsias skerdynes Teksase“, už kurias susilaukė bene didžiausių pagyrų savo karjeroje. „Apsėstieji“ – kritikų jau įvertintas originalus režisieriaus opusas, kuriame jis puikiai užčiuopia šiuolaikinio „horror“ žanro pulsą. Lietuvos kinuose į valias pasigąsdinti su „Apsėstaisiais“ galima jau šį savaitgalį.

Anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles