Iškilmingo vakaro metu „Scanorama“ atsisveikino su žiūrovais Vilniuje

Iškilmingo vakaro metu „Scanorama“ atsisveikino su žiūrovais Vilniuje

 Sekmadienio vakarą „Scanorama“ baigė pirmąjį festivalio etapą ir atsisveikino su kino mėgėjais Vilniuje. Šventinio vakaro metu buvo apdovanoti konkursinės festivalio programos „Naujasis Baltijoskinas“ laimėtojai ir nuskambėjo niūraus grožio simfonija – Friedricho Wilhelmo Murnau „Nosferatu. Siaubo simfonija“ (1922). Filmą lydėjo specialiai „Scanoramai“ sukurtas kompozitoriaus Mariaus Salyno garso takelis.

„Atsisveikiname netradiciniu filmu – tegul šis nebyliojo kino šedevras tampa ryškiu kontrastu festivalio atidarymo filmui ir tiltu, kuris sujungia kino dabartį su praeitimi. Baigiame vieną festivalio kelionės per Lietuvą etapą, kuris, tikiu, daugeliui padovanojo malonių įspūdžių. Esu labai dėkinga visiems, kurių dėka 15-oji „Scanorama“ įvyko“, – žiūrovus pasveikino festivalio meno vadovė dr. Gažina Arlickaitė.

Absoliučia konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ nugalėtoja tapo jaunoji režisierė Klaudija Matvejevaitė ir jos filmas „Paskutinė diena“. Šis darbas buvo įvertintas ne tik kaip geriausias lietuvių, bet ir visų Baltijos šalių trumpametražis filmas. Režisierės darbui pagyrų negailėjo tarptautinė patyrusių profesionalų komanda: komisijos pirmininkė aktorė, tarptautinių kino projektų ekspertė Leonor Silveira (Portugalija), kino prodiuseris Zeki Peynirci (Turkija), Austrijos studentų kino festivalio„film:riss“ įkūrėjas ir meno vadovas Dominik Tschütscher (Austrija), kino ir teatro aktorė Anjorka Strechel (Vokietija). Už geriausią lietuvių režisieriaus filmą Klaudijai Matvejevaitei atiteko audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ įsteigtas 3000 eurų piniginis prizas, o kaip konkurso nugalėtojai režisierei buvo įteiktas „Vilniaus kino klasterio“ pagrindinis prizas – 12 000 eurų būsimam autorės kino projektui. Papildomi komisijos pagyrimai buvo skiriami Helenos Takkin filmui„Elo“ (Estija) ir Armando Začso darbui „Jei medžiai galėtų kalbėti“ (Latvija).

15-oji „Scanorama“ žiūrovus pasitiko kaip reta galinga festivalio programa. Europos kino vaizdas joje buvo pateikiamas pačiais įvairiausiais pjūviais. Į „Scanoramos“ aruodą neatsitiktinai pateko stipriausi metų filmai – Auksinės palmės šakelės laimėtojo Rubeno Östlundo „Kvadratas“, Berlyno Auksinio lokio laureatės Ildiko Enyedi „Kūnas ir siela“, Kanų žiuri apdovanojimą pelniusio Andrejaus Zviagintsevo „Nemeilė“, Kanų konkursinės programos dalyvių Michaelio Hanekes „Laiminga pabaiga“ ir Sergejaus Loznicos „Nuolankioji“. Labiausiai lankomus festivalio filmus vilniečiai dar gali pamatyti seansų kartojimuose naujos savaitės pradžioje.

„Scanorama“ Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose tęsis iki lapkričio 26 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles