Į Lietuvos kinus atkeliauja dar vienas anime filmas „Žoze, tigras ir žuvis“ – kuo jis ypatingas?

Į Lietuvos kinus jau antrąsyk per paskutinius dvejus metus užsuka anime žanras – po 2019 m. pristatyto Makoto Shinkai filmo „Orų mergaitė“ (angl. „Weathering With You“), birželio 18-ąją į kinus atkeliauja „Žoze, tigras ir žuvis“ (angl. „Josee, The Tiger and The Fish“). Kuo ypatingas šis anime žanro, į kinus užsukančio ypatingai retai, atstovas?

  1. „Žoze, tigras ir žuvis“ – jau antrąsyk ekranizuojamas japonų rašytojos Seiko Tanabe kūrinys. Tai – aibę kūrinių išleidusi ir prestižiškiausius Japonijos literatūros apdovanojimus pelniusi autorė, už viso gyvenimo nuopelnus literatūrai apdovanota Kultūros ordinu – vienu iš pačių garbingiausių Japonijos apdovanojimų.
  2. Filmą pristato nuo 90-ųjų veikianti anime žanro veteranė, legendinė studija „BONES“, išleidusi tokius garsius kūrinius kaip „Noragami“, „Full metal Alchemist“, „My Hero Academia“ ir „Cowboy Bebop“.
  3. Režisierius Kôtarô Tamura dirbo ties kultiniu serialu „Noragami“.
  4. Kôtarô Tamura dirbo režisieriaus Mamoru Hosoda asistentu filme „Vilko vaikai“ (jap. „Ookami Kodomo no Ame to Yuki“). Mamoru Hosoda – vienas ryškiausių Japonijos režisierių, už 2018 m. filmą „Mano mažoji sesutė Mirai“, rodytą ir Lietuvoje, nominuotas Oskarui geriausio animacinio filmo kategorijoje.
  5. Muziką filmui „Žoze, tigras ir žuvis“ kūrė Evanas Callas, dirbęs ties projektu „Violet Evergarden“.
  6. Pagrindinė filmo herojė Kumiko dievina prancūzų rašytoją Françoise Sagan, todėl mieliau save vadina Žoze – pagrindinės F. Sagan romano „Nuostabūs debesys“ herojės garbei. Šis garsus prancūzų rašytojos kūrinys išleistas ir Lietuvoje.
  7. Užsienio žiniasklaidoje anime filmas „Žoze, tigras ir žuvis“ neretai vadinamas animacine juostos „Neliečiamieji“ (angl. „Intouchables“) versija.

Pagrindinė birželio 18 d. startuosiančio filmo herojė Kumiko mieliau save vadina Žoze ir dievina literatūrą bei dailę. Neįgaliojo vežimėlyje judanti mergina įkalinta tarp keturių namų sienų, o jos kasdienybė – niūri ir monotoniška. Žoze gyvenimas netikėtai apsiverčia jame pasirodžius studentui Tsuneo – vaikinui atvėrusi savo širdį, užkietėjusi svajoklė patiria kitokio gyvenimo skonį, atranda eilę naujų potyrių, išbando tai, apie ką visuomet svajojo, ir suvokia, jog gyvenimas – tai įspūdinga kelionė, o kiekviena jo minutė – neįkainojama! Jautri istorija apie svajoklę, iš naujo atradusią gyvenimą, Lietuvos kinuose jau birželio 18 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles