Į Lietuvos kino ekranus grįžtanti Penélope Cruz: būdama mama, pasaulį matau kitomis akimis

„Kai tampi mama, viskas pasikeičia, pasaulį pradedi matyti kitomis akimis, o tai – didžiulis lobis“, – tvirtina viena gražiausių pasaulio moterų, dviejų vaikų motina ir „Oskaro“ laureatė Penélope Cruz. Naujausias jos vaidmuo – talentinga mokytoja ir šeimą mylinti moteris jautrioje garsaus ispanų režisieriaus Julio Medemo dramoje „Ma Ma“. Filmas į Lietuvos kino ekranus atkeliauja balandžio 29 dieną, prieš pat Motinos dieną.

Aktorė prisipažįsta, jog šis vaidmuo buvo vienas gražiausių, tačiau ir sudėtingiausių per visą jos karjerą. „Kai Julio man davė scenarijų, perskaičiau jį per naktį ir buvau priblokšta“, – atvirauja aktorė.

„Ma Ma“ pasakoja apie dešimtmečio Danio mamą Magdą, kuriai likimas nešykšti sunkių išbandymų. Ji praranda darbą, jos vyras išvažiuoja atostogauti su jauna studente, o gydytojas praneša blogą žinią – jai diagnozuotas vėžys. Tačiau moteris neketina pasiduoti ir kiekvieną dieną gyvena taip, lyg ji būtų paskutinė.

Įsikūnyti į mylinčios ir pasiaukojančios motinos vaidmenį ispanų aktorei neturėjo būti labai sunku. Kartu su aktoriumi, taip pat „Oskaro“ laureatu Javieru Bardemu, P. Cruz augina du vaikus – penkerių metų sūnų Leonardo ir trejų metų dukrelę Luną.

„Mano šeima – absoliuti pirmenybė gyvenime. Kai dar nebuvau mama, būdavo sunku suderinti filmavimus ir laiką sau. Aikštelėse praleisdavau didžiąją laiko dalį. Ruošdamasi vaidmenims, repetuodama, geriau pažindama savo charakterius. Tačiau dabar darbų ir šeimos ritmas man kur kas palankesnis“, – neslepia P. Cruz.

Aktorė sako, kad ji niekada neišgyveno panašios situacijos kaip jos vaidinama Magda, tačiau ji puikiai supranta jos baimę dėl savo ateities ir sūnaus.

„Juk būdama motina, visada pradedi galvoti – kas tavęs laukia po dešimties metų ir vėliau? Kas nutiks tavo vaikams, kai jie patys susilauks atžalų? Ar aš pamatysiu savo anūkus? Tai klausimai, kurie kyla visiems vaikus auginantiems tėvams, todėl šis filmas – universalus“, – teigia aktorė.

Pats režisierius J. Medemas tvirtina, jog naujausias filmas užima išskirtinę vietą jo filmografijoje. „Pirmą kartą vaizduoju ne veikėją moterį ar meilužę, bet motiną. Motinystė yra raktas į šį filmą“, – sako ispanų kūrėjas, kurio filmai buvo rodyti prestižiniuose Kanų ir Venecijos kino festivaliuose.

Per savo karjerą aštuoniems „Goya“ apdovanojimams, kurie vadinami ispaniškaisiais „Oskarais“, nominuotas kūrėjas pabrėžia, kad „Ma Ma“ yra šviesus, nors ir sudėtingą istoriją pasakojantis kūrinys. „Filmas prasideda kaip tragedija, tačiau tai nėra tragedija, o greičiau pasakojimas apie tai, kaip žmogus reaguoja į tragediją, kaip jis trokšta gyventi ir būti laimingas“, – sako režisierius.

Gerų žodžių filmui „Ma Ma“ negaili ir kino kritikai. Allanas Hunteris, žurnalo „Screen International“ žurnalistas, filmą vadina galinga kino balade apie gyvenimą, meilę ir akimirkos grožį. Pasak jo, P. Cruz ekrane tiesiog spinduliuoja ir paverčia savo veikėją heroje.

Lietuvos žiūrovams J. Medemas jau pažįstamas iš Lietuvos kino teatruose rodytų filmų „Kambarys Rimoje“, „Sutrikusi Ana“, „Baskų realybė. Kamuoliukas prieš sieną“.

Lietuvos kino teatruose filmas „Ma Ma“ pradedamas rodyti balandžio 29 dieną.

Filmo „Ma Ma“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles