Geriausių DVD/Blu-Ray gruodžio mėnesio sąrašas

Geriausių DVD/Blu-Ray gruodžio mėnesio sąrašas

Artėjant Kalėdoms, mūsų šalies licencinių DVD/Blu-Ray platintojai bando pakerėti savo gerbėjus geriausiais paskutinių keturių mėnesių filmų pasirodymais parduotuvių lentynose. Parduotuvių lentynas pasiekė išties nemažai puikių, komerciškai sėkmingų ir autorinių filmų, kurie šiais metais sugebėjo papulti į geriausiųjų gretas įvairiausiuose filmų sąrašuose.

Taip pat, mano siūlomi filmai tiktų gerai alternatyvai Kalėdinei dovanai po eglute tiek mažam, tiek dideliam. Visgi susėdus šeimos rate pasižiūrėti gerą filmą visada yra puikus išgyvenimas artimų žmonių kompanijoje. Gruodžio mėnesio geriausių DVD ir Blu-Ray dešimtukas atrodo taip:

 

 

 

 

 

„Kartą Niujorke“
Filmo „Kartą Niujorke“ plakatas

1. „Kartą Niujorke“

1921-ieji. Kaip ir tūkstančiai emigrantų iš visos Europos, Eva su seserimi Magda palieka gimtąją Lenkiją ir išplaukia į Niujorką. Tačiau kelias link amerikietiškos svajonės tikrovėje pasirodo daug sunkesnis. Serganti Magda uždaroma į karantiną, o Eva atsiduria Manhatano gatvėse.

Eva susipažįsta su Bruno, kurio išorinis žavesys ir draugiškumas slepia nuožmų charakterį bei pavojingą būdą. Nepraeina daug laiko, kol Bruno įtraukia žavią moterį į naktinių Niujorko plaštakių ir burleskos šokėjų gyvenimą, o jo duodami pinigai tampa ne tik vieninteliu Evos pragyvenimo šaltiniu, bet ir būtinomis lėšomis sesers gydymui. Pasirodžius keliaujančiam magui Orlandui, Evos pasaulyje atsiranda daugiau šviesos ir sužiba viltis ištrūkti iš vergyste tapusios kasdienybės, tačiau viską sujaukia nieko nepaisantis Bruno pavydas.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Lošėjas
Filmo „Lošėjas“ plakatas

2. „Lošėjas“

Vincentas yra geriausias greitosios pagalbos stoties darbuotojas, kurio aistra – įvairiausi azartiniai lošimai. Persekiojamas skolininkų, jis priverstas imtis ko nors radikalaus, kad grąžintų nuolat pralošiamus pinigus. Vincentui gimsta idėja sukurti su jo profesija susijusį nelegalų žaidimą. Iš pradžių makabriškas užsiėmimas sudomina tik greitosios pagalbos darbuotojus, bet netrukus ima sparčiai plėstis. Kolegos medikai tampa lošimo agentais, o Vincentas – bankininku. Finansiniai reikalai vis gerėja, bet žaidimui pasipriešina gydytoja Ieva, su kuria Vincentą sieja ką tik užsimezgęs aistringas ryšys. Netrukus jis bus priverstas lemtingai pasirinkti – žaidimas ar meilė.

Įtaigus, dinamiškas ir provokuojantis „Lošėjas“ nusitaiko į ribinėse situacijose esančius žmones, kurie yra žymiai arčiau mūsų nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nusivylę ir nebeturintys ko prarasti filmo personažai ilgainiui atsiduria tiesiog per arti mirties ir padaro ją pasipelnymo įrankiu. Iš mirties galima lošti. Kaip? Apie tai pasakoja filmo siužetas.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Galaktikos sergėtojai
Filmo „Galaktikos sergėtojai“ plakatas

3. „Galaktikos sergėtojai“

Į amerikiečių lakūno Piterio Kvilo, skrajojančio Galaktikos platybėse, rankas, patenka paslaptinga relikvija. Netrukus paaiškėja, kad šį artefaktą medžioja ir nuožmus galaktikos piktadarys Ronanas. Nespėjęs nė apsidairyti, Piteris tampa vienu labiausiai medžiojamų žmonių visatoje. Supratęs, kad vienas nuo visos armijos medžiotojų nepabėgs, Piteris kreipiasi pagalbos į vieną keisčiausių visų laikų kompanijų: kalbantį meškėną, į medį panašų humanoidą, nuostabaus grožio negailestingą žudikę ir dar vieną kerštu gyvą veikėją.

Su jų pagalba Piteris turi užtikrinti, kad artefaktas nepaklius į blogas rankas, nes, kaip netrukus paaiškėja, nuo to priklauso visos Visatos likimas.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Antrininkas
Filmo „Antrininkas“ plakatas

4. „Antrininkas“

Šis filmas – tai sušiuolaikinta Fiodoro Dostojevskio apysakos interpretacija. Valstybės tarnautojui Saimonui („Oskaro“ premijai nominuotas Jesse Eisenbergas) kyla įtarimas, jog bendradarbiai ima jo nebepastebėti ir net nepažinti. Dienas jaunuolis leidžia fantazuodamas apie gražiąją kolegę Haną (Mia Wasikowska), tačiau susitikęs merginą akis į akį Saimonas nesugeba pratarti žodžio. Jis jaučiasi neįvertintas ir palaužtas, gyvenimas jam atrodo beprasmiškas. Situacija dar labiau pablogėja, kai į darbą priimamas identiškas Saimono dvynys. Pasitikintis savimi ir ambicingas jo antrininkas sparčiai kopia karjeros laiptais ir suvilioja Haną. Tad Saimonas ima artėti link beprotybės slenksčio.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Už Lietuvą
Filmo „Už Lietuvą“ plakatas

5. „Už Lietuvą“

Kad Lietuva – kerinčių ir tuo pačiu mirtinai pavojingų pagundų šalis, keturi draugai suvokia gerokai per vėlai. Ir pasirodo, kad nuo pigaus alaus apsunkusią kiekvieno doro brito pūslę viliojanti Prezidentūros siena yra pati menkiausia iš galimų problemų.

Benui ir Timui kliūna išbandymas Lietuvos kaimu. Tuo tikruoju, nepagražintu, atgimusiu ne iš romantiškų Žemaitės apsakymų, o iš šiuolaikinių, su grubiomis kalbos klaidomis parašytų, vietinės policijos ataskaitų. Čia purvas, skurdas, girtuoklystė ir alkoholio kontrabanda žavingai dera su nuostabia gamta bei tikrais, nuoširdžiais, civilizacijos nesugadintais žmonių tarpusavio santykiais.

Džonas savo ruožtu pasineria į kerinčią naktinio miesto kultūrą, su kuria susipažinęs, ryte nubunda nuogas ir prirakintas prie radiatoriaus – situacija, nuostabiai tinkanti gražaus, švelnaus romano su vietine prostitute Simona pradžiai. Tuo metu Maiklas, kurio čia išvis neturėjo būti, pamėgina pabėgti su visais pinigais ir netrukus įsitikina, kad tai ne taip paprasta. Pasirodo – tas nešvarus reikaliukas, kurį jie pelningai prasuko Londone, užrūstino keletą labai nemalonių žmonių. Ir užrūstino taip smarkiai, kad tie tipai nepatingėjo paskui Maiklą, Džoną, Beną ir Timą atsitrenkti net į tokią tolimą šalį kaip Lietuva. Ginkluoti, pikti ir mirtinai pavojingi.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Piktadarės Istorija
Filmo „Piktadarės Istorija“ plakatas

6. „Piktadarės istorija“

Tyros širdies geradarė Malefisentė gyvena pasakiškame miške, uoliai saugodama savo valdas ir pavaldinius. Deja, gerosios fėjos pasaka netrunka ilgai… Vieną dieną klastingi įsibrovėliai užpuola karalystę, šalyje sėdami baimę ir chaosą. Stodama ginti savo tautos Malefisentė užsitraukia karaliaus nemalonę. Pastarasis ieško žmogaus išdrįsiančio nugalėti sparnuotąją fėją. Ilgai ieškoti netenka. Malefisentė skaudžiai išduodama geriausio vaikystės draugo, kuris atima iš jos brangiausią turtą – sparnus. Jos širdis ima akmenėti ir nenumaldomai reikalauti keršto. Pasitelkusi tamsiąsias galias moteris ryžtasi imtis kraštutinumo, naujojo karaliaus dukteriai nusiųsdama siaubingą prakeiksmą.

Mergaitei augant Malefisentė visą laiką sukasi šalia ir pamilsta savo priešo dukrą. Dabar ji jau pradeda gailėtis savo prakeiksmo, bet pakeisti ką nors – per vėlu…

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Heraklis
Filmo „Heraklis“ plakatas

7. „Heraklis“

Legendinio Graikijos pusdievio Heraklio vardą žmonės žino iki pat šių dienų. Neprilygstami jo žygdarbiai aukso raidėmis įrašė didvyrio vardą į istoriją. Šis filmas pasakoja Heraklio istoriją po to, kai dvylika žygdarbių jau buvo atlikti.

Kankinamas praeities nuodėmių, Heraklis kartu su penkiais ištikimiausiais savo bičiuliais klajoja po Graikiją. Dabar jis – paprastas samdinys, pardavinėjantis savo paslaugas tam, kas daugiau sumoka ir bauginantis priešus vien savo vardu.

Vieną dieną į jį kreipiasi karalius, prašydamas apginti nuo klastingo priešo, siekiančio pavergti jo karalystę ir pagrobti jo gražuolę dukrą Megarą. Sutikęs atlikti darbą, netrukus pusdievis supranta, kad tai nebus taip paprasta. Heraklis suvokia, kad eiliniai samdiniai klastingojo priešo nenugalės. Norint atlikti šią užduotį, reikia, kad į kovą stotų ne žmogus, o legenda. Galingasis Heraklis.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Vėžliukai Nindzės
Filmo „Vėžliukai Nindzės“ plakatas

8. „Vėžliukai nindžes“

Niujorkas išgyvena slogius laikus. Piktadarys Šrėderis geležine ranka valdo visą miestą – pradedant korumpuota policija, baigiant dar korumpuotesniais politikais. Saugumo jausmą seniai užmiršę miestiečiai įbauginti ir praradę viltį. Tačiau vieną dieną kažkas pasikeičia. Tai šen, tai ten pasigirsta keistų gandų apie bebaimius rytų kovų menus įvaldžiusius padarus, kurie priešinasi Šrėderio diktatui ir griauna jo planus.

Gandai turi pagrindą. Į kovą su nusikaltėliais stoja keturi broliai – vėžliukai mutantai nindzės. Kartu su bebaimės reporterės April O‘Neil pagalba Leonardas, Rafaelis, Donatelas ir Mikelandželas siekia į Niujorką sugrąžinti taiką ir teisingumą.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Kartu ne savo noru
Filmo „Kartu ne savo noru“ plakatas

9. „Kartu ne savo noru“

Du vieniši tėvai Loren ir Džimas, išgyvenę išsiskyrimo liūdesį, pagaliau nusprendžia vėl nueiti į pasimatymą. O geriausiai pirmajam kartui juk tinka aklas pasimatymas. Vis tik Loren ir Džimas šia galimybe pasinaudoti nesugeba. Pademonstravę vienas kitam bjauriausias savo charakterio savybes, Loren ir Džimas prisiekia daugiau niekuomet nesusitikti.

Tačiau likimas kartais būna atkaklus – jei jau ką nusprendė, būtinai įgyvendins. Po kelių savaičių abu vieniši tėveliai nusprendžia savo vaikams padovanoti visam gyvenimui įsiminsiančią kelionę Afrikon. Štai čia ir pasireiškia likimo ironija: pasirodo, Džimas ir Loren apsistoja ne tik tame pačiame viešbutyje, bet praktiškai ir tame pačiame numeryje.

Pamatę vienas kitą ir atsigavę nuo pirminio šoko, Loren ir Džimas nusprendžia pasistengti elgtis civilizuotai savo vaikų labui. Tačiau ar jiems pavyks? Loren ir Džimo laukia patys beprotiškiausi nesusipratimai, patys įsimintiniausi nuotykiai ir patys netikėčiausi jausmai…

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Sparnai: ugnies tramdytojai
Filmo „Sparnai: ugnies tramdytojai“ plakatas

10. „Sparnai: ugnies tramdytojai“

Praėjo metai. Dastis sužino labai nemalonią naujieną: pasirodo, jo variklio patirta žala jau niekuomet neleis Dasčiui lenktyniauti. Nusivylęs lėktuvėlis turi susirasti kitą svajonę. Lyg tyčia jo gyvenime atsiranda bebaimių miško gaisrų gesintojų būrys, vadovaujamas veterano sraigtasparnio Bleido Reindžerio. Pagrindinis būrio darbas – saugoti nuo gaisrų Pistono viršukalnės Nacionalinį parką.

Nespėjęs kaip reikia apšilti sparnų, Dastis netrukus metamas į patį įvykių sūkurį. Nacionaliniame parke įsiplieskia didžiulis gaisras. Gesintojų komanda pakyla į mūšį su ugnimi. Sparnas į sparną kovodamas su naujaisiais savo draugais, Dastis supranta, kad šalia greičio, ištvermės ir meistriško skraidymo gyvenime yra ir kitų svarbių dalykų: draugystė, pasiaukojimas ir drąsa.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

Toks yra paskutiniojo 2014 metų mėnesio DVD/Blu-Ray geriausiųjų sąrašas. Prisipažinsiu, mėnuo buvo tikrai nuostabus, todėl rekomenduoju įsigyti tiek lietuviškus produktus „Lošėją“ ir „Redirected“, tiek užsienio mega hitą „Galaktikos sergėtojai“. Nekomercinio kino gerbėjai irgi atras sau patiksiančius kino projektus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles