Fantastinė drama „Pakeleiviai“: kaip visų trokštamas scenarijus po 9 metų virto 110 mln. dolerių kainavusia juosta

Šią savaitę į Lietuvos kino teatrus atkeliavo kritikų liaupsinama fantastinė veiksmo drama „Pakeleiviai“. Juostai, kurioje pagrindiniai vaidmenys atiteko Holivudo žvaigždėms Chrisui Prattui ir Jennifer Lawrence, jau dabar prognozuojami „Oskarai“, tačiau jos kelias į didžiuosius ekranus nebuvo toks lengvas. Scenarijų režisierius Mortenas Tyldumas gavo dar prieš devynerius metus, tuomet, 2007 metais jis buvo pakliuvęs į taip vadinamą „juodąjį“ Holivudo sąrašą. Jame puikuojasi tie scenarijai, kurie itin trokštami kino kūrėjų, tačiau dar „laukia savo žvaigždžių valandos“.

Atrodo, kad fantastinė drama „Pakeleiviai“ pagaliau tos valandos sulaukė: 110 milijonų dolerių kainavusi juosta sulaukia garsių ovacijų, o J. Lawrence ir Ch. Prattas linksniuojami kaip trokštamiausi Holivudo aktoriai. Beje, verta paminėti tai, jog Ch. Pratto vaidmuo iš pradžių turėjo atitekti Keanu Reevesui, o Jennifer – aktorei Rachel McAdams. Negana to, scenaristui Jonui Spaithui juosta atvėrė kelius bendradarbiavimui su tokių kino hitų kaip „Prometėjas“ ar dar tik pasirodysiančios naujosios „Mumijos“ versijos su Tomu Cruise’u kūrėjais.

„Neabejoju, kad viskam yra savas laikas ir „Pakeleiviai“ manęs laukė kaip vienas geriausių gyvenimo įvykių. Tai, jog scenarijus sukurtas prieš devynerius metus ir tik dabar jį išvys žiūrovai, įrodo, jog jis buvo brandinamas kaip prabangus gėrimas ir dabar įmanoma mėgautis geriausiais jo skoniais“, – sako scenarijaus autorius.

Kinomanų itin laukiamas filmas pasakos fantastinę istoriją apie tai, kaip erdvėlaivis į tolimą planetą gabena daugiau nei penkis tūkstančius žmonių, pasiryžusių pradėti naują gyvenimą toli nuo gimtosios Žemės. Kadangi kelionė tolima, visi keleiviai užšaldyti specialiose miego kamerose ir bus atgaivinti tik erdvėlaiviui priartėjus prie tikslo. Tačiau nenumatytas netikėtumas sužadina dvi miego kameras ir jų keleiviai atsibunda, likus 90-čiai metų iki skrydžio pabaigos. Tai – J. Lawrence ir Ch. Pratto herojai.

Įtempto kosminio trilerio „Pakeleiviai“ premjera Lietuvoje – gruodžio 30 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles