Europos Joaquinu Phoenixu vadinamas aktorius Franzas Ragowskis žengia į Lietuvos kino teatrus

„Vaikinas medkirčio kūnu, bandantis būti balerina,“ – taip save apibūdina šiemet Europos kino padangėje iškilęs aktorius Franzas Rogowskis, žiniasklaidoje jau vadinamas naujuoju sekso simboliu. Iš pirmo žvilgsnio tylus, turintis įgimtą kiškio lūpą ir randą ant veido, F. Rogowskis neprimena tipiško filmų herojaus. Tačiau po didelio pasisekimo šių metų Berlyno kino festivalyje, kur aktorius buvo įvertintas kaip viena „Europos kylančių žvaigždžių“ bei atliko du pagrindinius vaidmenis Christiano Petzoldo „Tranzite“ („Transit“, 2018) ir Thomo Stuberio „Krautuvų valse“ (vok. „In den Gängen“, 2018) F. Rogowskis tapo vienu geidžiamiausių šių dienų aktoriumi.

Augęs daktaro ir akušerės šeimoje mažame universiteto mieste Tubingene, F. Rogowskis nuo pat mažens jautėsi kitoks, ypač mokykloje. „Vienuolika metų mokiausi, jog suprasčiau, kad nesu pakankamai geras ar protingas. Mokykla mane mokė, kad kiekvienam klausimui yra tik vienas teisingas atsakymas. Tačiau mano gyvenime sutikti įdomūs žmonės, parodė, kad vienam klausimui gali būti daugybę įvairių atsakymų.“ Todėl 16 m. F. Rogowskis metė mokyklą, arba kaip pats sako: „Mečiau, kol manęs neišmetė“.

Pasimokęs metus Šveicarijoje klounų mokykloje, aktorius įgijo patirties gatvės pasirodymuose. Persikėlęs gyventi į Berlyną, jis dirbo šokėju ir gatvės muzikantu. Greitai F. Rogowskis pradėjo atlikti mažus vaidmenis studentų filmuose ir 2015 m. suvaidino Bokserį vienu kadru nufilmuotame Sebastianio Schipperio filme „Viktorija“ (vok. „Victoria“). Aktorius buvo greitai pastebėtas dėl savo sugebėjimo fiziškai, beveik be dialogų perteikti veikėjus. „Ruošdamasis vaidmeniui, visada galvoju, kaip tas vaikinas juda? „Krautuvų valso“ veikėją Kristianą visada įsivaizdavau kaip krabą arba omarą. Jis turi stiprų kiautą, kuris jį saugo nuo minkšto vidaus. Ruošdamasis šiam vaidmeniui, dirbau ties viršutine kūno dalimi. Užsiauginau savo „šarvus“, – „The Hollywood Reporter“ žurnalui pasakojo aktorius.

Nuo gruodžio 21 d. kino teatruose rodomame T. Stuberio „Krautuvų valse“, F. Rogowskis vaidina ką tik prekybos centre pradėjusį dirbti naujoką, kuris įsimyli žaviąją saldumynų skyriaus darbuotoją Marioną. Pastarosios vaidmenį atliko „Tonio Erdmano“ (vok. „Toni Erdmann“, 2016) žvaigždė Sandra Hüller. Kino kritikų pamėgtas už šiltai perteiktą paprastų darbuotojų gyvenimą, filmas F. Rogowskiui atnešė apdovanojimą už geriausią vaidmenį Vokietijos kino apdovanojimuose.

Su JAV kino žvaigžde Joaquin’u Phoenix’u dėl fizinio panašumo lyginamas F. Rogowskis vis dar jaučiasi nepatogiai paklaustas apie jį užklupusią sėkmę. „Kai važiuodamas metro, pamatau save antraštėse, jaučiuosi blogai. Juk aišku, kad esu sekso simbolis ir turėčiau tuo didžiuotis,“ –
sarkastiškai apie savo sėkmę „The New York Times“ juokavo aktorius.

Kylančią Europos kino žvaigždę nuo šio penktadienio galima pamatyti T. Stuberio filme „Krautuvų valsas“. O po Naujųjų metų, nuo sausio 18 d. F. Rogowskis į kino teatrus sugrįš kaip nuo vokiečių okupacijos bėgantis Georgas Christiano Petzoldo filme „Tranzitas“.

Filmo „Krautuvų valsas“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles