„Baltic Pitching Forum 2015“ renginyje – naujausių trumpametražių filmų projektų pristatymas

„Baltic Pitching Forum 2015“ renginyje – naujausių trumpametražių filmų projektų pristatymas

Kaip sėkmingai pristatyti filmo idėją, gauti finansavimą ir rasti potencialius platintojus? Tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos padės atsakyti jau trečius metus Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio organizuojamas renginys – „Baltic Pitching Forum“. Vaidybinių ir animacinių trumpametražių filmų kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos spalio 9 ir 10 dienomis tobulins savo įgūdžius, semsis žinių iš Europos kino profesionalų ir stengsis juos sudominti naujais filmų projektais.

Forumo renginį sudarys dvi dalys – mokymų sesija ir filmų projektų pristatymas. Pirmąją dieną kino kūrėjų lauks nepriklausomos scenarijaus vystymo konsultantės iš Vokietijos, Gabrielės Brunenmeyer, paskaita, padėsianti pasiruošti filmų pristatymui ir mokysianti įtikinamai pateikti savo filmo viziją; didžiausio tarptautinio trumpų filmų festivalio „Clermont-Ferrand“ koprodukcijos forumo „Euro Connection“ direktorius Laurent Crouzeix pristatys filmų projektų sėkmės istorijas; „YLE Finnish Broadcasting Company“ atstovė Sari Volanen papasakos apie trumpametražių filmų pardavimo galimybes, o „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus vadovė Eva Brazdžionytė pasidalins patarimais, skirtais jauniems kino prodiuseriams. Antrąją dieną forumo dalyviai stengsis pritaikyti įgytas žinias ir pristatyti savo filmų idėjas septynių narių komisijai.

„Sulaukėme labai daug įdomių projektų paraiškų ir atrinkome devynis – po tris iš kiekvienos Baltijos šalies. Šiais metais į forumą galėjo pretenduoti ne tik vaidybinių, bet ir animacinių filmų projektai. Taigi džiaugiamės, kad kino kūrėjai reagavo, ir „Baltic Piching Forum“ pirmą kartą bus pristatoma animacija. Dalyvavimu renginyje domėjosi ir pradedantys, ir ilgametę patirtį turintys režisieriai. Visi atrinkti projektai labai skirtingi ir itin kūrybiški, tačiau net ir geriausios idėjos gali likti neįgyvendintos, jeigu bus pateiktos netinkamai. Toks ir yra forumo tikslas – didinti kūrėjų kompetenciją šia prasme ir mokyti projektų potencialo atskleidimo įgūdžių. Svarbu paminėti, jog mokymai ir seminarai yra atviri visiems“, – sako renginio koordinatorė Raminta Spėčiūtė.

„Baltic Pitching Forum 2015“ renginio pabaigoje bus išrinkti du geriausi projektai, iš kurių vienas gaus kvietimą į kitąmet vyksiančio didžiausio trumpametražių filmų festivalio „Clermot-Ferrand“ koprodukcijos forumą „Euro Connection“, o kitas – į Liuksemburge rengiamas tarptautines scenarijaus rašymo dirbtuves ir koprodukcijos forumą „European Short Pitch“.

Trečią kartą Baltijos šalyse rengiamo trumpametražių filmų projektų pristatymo forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ su partneriais – tarptautiniu Rygos filmų festivaliu 2ANNAS, Rygos trumpametražių filmų centru „ShortRiga“, Talino studentiškų bei trumpų filmų festivaliu „Sleepwalkers“ ir estiškų trumpametražių filmų centru „ShortEst“.

Nemokamas renginys vyks „Radisson Blu Royal Astorija“ viešbutyje Vilniaus senamiestyje.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles