B. Stiller: „Robinas Williamsas buvo tikras kino genijus. Didžiuojuosi vaidinęs kartu su juo“

Benas Stilleris nuo pat vaikystės gyveno tarp daugybės Holivudo žvaigždžių. Tėvų nevaržomas jaunuolis pats suprato, kad šį traukia ne tik polinkis vaidinti, tačiau ir užsiimti režisūrine veikla. Šią savaitę aktorius grįžta į didžiuosius kino ekranus ne tik suvaidinęs, bet ir pats surežisavęs savo naujausią filmą „Zūlanderis 2“ (angl. „Zoolander 2“), tad skubame pranešti – šios savaitės žvaigždė – Benas Stilleris.

Trauka režisūrai dar nuo vaikystės

Benjaminas Edvardas Meara Stilleris gimė 1965-aisiais Niujorke, legendinių Amerikos komediantų Jerry Stillerio ir Anne Meara šeimoje. Jaunuolio tėvas save vadina Austrijos bei Lenkijos žydu, tuo tarpu mama turėjo Airių kraujo, nors vėliau pasiekė tėvo pėdomis ir taip pat priėmė Judaizmą.

Visiškai nenuostabu, tačiau tėvai net nesistengė suvaldyti sūnaus nuo jų pačių gyvenimo žingsnių ir leido sūnui gyventi Holivudo maratonu tarp visų tų laikų žvaigždžių. B. Stilleriui jau tais laikais buvo džiugu matyti savo tėvus tokius populiarius. Būdamas jauno amžiaus aktorius kartu su seserimi A. Stiller nepraleisdavo progos vaidinti namuose, o įdomiausiu vaikystės personažu aktorius ligi šiol įvardija V. Šeikspyrą sesers Amy rūbuose.

Dar vaikystėje Benas pajuto trauką ne tik vaidybai, tačiau ir režisūrai, o sulaukęs 10-ies metų pradėjo filmuoti filmus su „Super 8“ kamera. Ir visgi, tie scenarijai vaiko galvoje būdavo ganėtinai paprasti – kažkas įžeisdavo ar sumušdavo nedrąsų ir keistą Stillerį, o vėliau jis galėdavo mėgautis kerštu. Tokios tematikos filmai aktorių paskatino režisūroje pagaliau išleisti savo pirmą rimtą vaidybinę juostą „Tikrovė kandžiojasi“ (angl. „Reality Bites“), prie kurio prisijungė ir Winona Ryder su Ethanu Hawke. Ir visgi, dar prieš šią juostą aktorius per MTV kanalą buvo sukūręs savo asmeninę humoro laidą „Beno Stillerio šou“ (angl. „The Ben Stiller Show“). Nors aktoriui ir pavyko pelnyti Emmy statulėlę, laidai pavyko išgyventi tik 12 serijų dėl nepakankamo žiūrimumo.

Netikėtas siurprizas ant ausies ir peštynės su Robertu De Niro

Prieš tapdamas visų numylėtu Holivudo aktoriumi, B. Stilleris spėjo užsigrūdinti ir teatro scenoje. Universitete teprasimokęs 9-is mėnesius, aktorius jau sėkmingai debiutavo ir spektaklyje „The House of Blue Leaves“. Ir visgi, tuo gyvenimo periodu aktoriui labiau patiko vaidinti savo režisūriniuose projektuose, o vienas tokių buvo „Prielipa“ (angl. „The Cable Guy“. 1996). Dauguma kino kritikų juostą liaupsino, kaip visai pavykusį B. Stillerio kūrinį, tačiau Jimo Carrey gerbėjai filmą vadino vienu silpniausiu aktoriaus projektu.

Jau po kelių metų sekęs kitas aktoriaus kūrinys „Pakvaišę dėl Merės.“ (angl. „There’s Something about Mary“. 1998) kartu su Cameron Diaz ir Mattu Dillonu,  padėjo B. Stilleriui prasiskinti kelią ligi Holivudo elitinių komedijinių žvaigždžių. Brolių Farrelly režisuojama juosta itin dideliu greičiu padėjo B. Stilleriui atsistoti šalia kitų topinių bei juoką dalijančių aktorių. „Ligi šių dienų žmonės man primena tą sceną su „plaukų žele““, – portalui „EOnline“ tarė aktorius. „Su režisieriais mes labai ilgai diskutavome – kaip vyras gali nepajusti, kuomet ant ausies sau užsidrebia tokį didelį kiekį siurprizo? Aš bandžiau juos įtikinti, kad yra svarbu parodyti personažo vaikystėje galbūt patirtą kažkokią traumą, dėl ko jis tiesiog nejaučia tos ausies, bet Farrelly’iams tai buvo nė motais. Na, bet viskas baigėsi taip, kaip Jūs jau matėte – tai išties kabėjo ant ausies“.

Aktorius B. Stilleris kartu su C. Diaz filme „Pakvaišę dėl Merės.“ (angl. „There’s Something about Mary“)

Dar vienas pavykęs filmas su Benu Stilleriu kino ekranuose pasirodė 2000-aisiais metais „Paskutinis jaunikio išbandymas“ (angl. „Meet the Parents“) kartu su Robertu De Niro priešakyje. Pirma dalis pasaulyje buvo priimta labai teigiamai, todėl jau per ateinančius dešimt metų dienos šviesą išvydo net du pratęsimai. „Visos šios trys dalys atskleidžia žmonių realų gyvenimą – nuo supažindinimo su tėvais iki vaikų gimimo, o mes tiesiog su humoro prieskoniu ir pristatėme šį laikotarpį. O šiaip vaidyba su tais pačiais aktoriais yra smagus periodas. Pats R. De Niro yra nuostabus žmogus ir su juo suvaidinti visų pripažintame filme yra didis pasiekimas. Net ir tos muštynės trečioje dalyje – juk jos turėjo pagaliau kažkada įvykti“.

Draugystė su Owenu Wilsonu ir kino genijumi Robinu Williamsu bei šios savaitės žvaigždė – Benas Stilleris!

Ir nors aktorių B. Stillerio ir O. Wilsono keliai iki 2004-ųjų metų jau buvo susikirtę ne kartą, tačiau ši juosta vadinama kaip vienas sėkmingiausių jų bendradarbiavimo vaisių. „Starskis ir Hečas“ (angl. „Starsky & Hutch“) abiems aktoriams jau buvo ketvirta bendra draugų juosta. „Aš vis negaliu pamiršti tų laikų, kuomet filmavome „Paskutinį jaunikio išbandymą“. Prisimenu, filmavimo aikštelėje nuolat kartodavau Benui – tik nesusirask pats tokios žmonos – jos visos tokios tylios katytės, kurios įgelti sugebėtų kiekvieną akimirką“, – portalui „Variety“ pasakojo O. Wilsonas. „O šiaip Benas yra neįtikėtinai talentingas aktorius su dar puikesniu humoro jausmu. Jau tiek filmų kartu suvaidinome, tai suvaidinsime dar dvigubai tiek pat“.

2006-ais metais aktorius į didžiuosius kino ekranus pristatė dar vienos serijos pirmąjį filmą „Naktis muziejuje“ (angl. „Night at the Museum“). „Visos tos trys dalys yra kažkiek unikalios. Prisimenu, kuomet skaičiau pirmos dalies scenarijų aš iškart galvojau, kad filmas turėtų tapti neblogu ir man pačiam jį būtų smagu pasižiūrėti kad ir dabar“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo B. Stilleris. „Man tikrai labai pasisekė su komandos nariais šalia. Tiek senas geras Owenas Wilsonas yra nepriekaištingas komediantas, tiek Robinas Williamsas buvo tikras genijus. Aš buvau jo amžinas gerbėjas ir tiesiog turėjau į ką lygiuotis. Pirmąsyk mums susitikus tiesiog negalėjau patikėti sėkmė, kad vaidinsiu su šiuo nuostabiu aktoriumi. Kartą net specialiai keliavome po Amerikos muziejus, kad pažintume tą jų naktinę aurą“.

2001-ais metais kino pasaulyje pasirodė pirmoji Beno Stillerio tiek surežisuota, tiek parašyta, tiek suvaidinta „Zūlanderio“ dalis, o šiomis dienomis į didžiuosius kino ekranus sugrįžta jau antrasis filmas. „Žinote, mes šią naujausią dalį buvome parašę dar prieš penkis metus. O šiaip Dereko Zūlanderio personažas yra itin paveiktas spaudos ir kitų panašių dalykų – jis tapo dar labiau narsicistinis atlikėjas ir panašesnis į kiekvieną aktorių Holivude. Mes visi esame narcizai, tačiau dėl to ir esame įdomūs žmonėms“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo B. Stilleris. „Beje, jeigu prisimenate pirmąją dalį, ten pasirodė ir dabartinis kandidatas į Amerikos prezidento postą Donaldas Trumpas. Atvirai pasakius, aš niekaip neįsivaizduoju jo šiame poste ir man labai keista, kad jis taip toli nukeliavo. Man šiuo metu jis panašus į pagrindinį blogietį filme „Nuogas ginklas“ (angl. „Naked Gun“) ir aš tiesiog negaliu į jį žiūrėti rimtai“.

Asmeniniame gyvenime aktorius dar 2000-aisiais metais vedė aktorę Christine Taylor, su kuria šiuo metu augina du vaikus. Kviečiame susipažinti su naujausio aktoriaus Beno Stilleriu filmo „Zūlanderis 2“ anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles