„Auksinį gaublį“ už jautrų vaidmenį dramoje „Mančesteris prie jūros“ pelnęs C. Affleckas: niekad nesiekiau pranokti Beną

Sausio 27 dieną Lietuvos kino teatruose įvyks ypatinga premjera. Į mūsų šalies didžiuosius ekranus atkeliauja jautri ir itin emocionali drama „Mančesteris prie jūros“. Neseniai vykusioje „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonijoje juosta pelnė apdovanojimą ir dar keturiems buvo nominuota. Statulėlę tą vakarą išsivežė Casey Affleckas: jis už vaidmenį šiame filme apdovanotas geriausio aktoriaus kategorijoje. Šalia jo sužibėjo ir Michelle Williams, dramoje suvaidinusi buvusią C. Afflecko herojaus žmoną.

Kino kritikai neabejoja, jog šis vaidmuo padėjo C. Affleckui bent šiek tiek išlįsti iš garsiojo brolio Beno Afflecko šešėlio. Negana to, tiek aktoriui, tiek ir pačiam filmui jau dabar prognozuojami „Oskarai“.

„Niekada neturėjau tokio tikslo tapti žinomu. Man tai tiesiog darbas su tam tikru šalutiniu efektu. Juo labiau niekuomet nesiekiau pranokti Beną. Man tarodo, jis tiesiog gimęs šlovei ir Holivudui, o man tiesiog kartais nusišypso fortūna“, – kuklinasi C. Affleckas.

Dramoje „Mančesteris prie jūros“, kuris ekranuose debiutavo Sundance filmų festivalio metu, C. Affleckui teko itin sudėtingas vaidmuo. Ly Čandleriui (kurį jis vaidina) po brolio mirties tenka jo paauglio sūnaus globa.  Kažkada Ly puikiai sutarė ir su broliu, ir su savo sūnėnu. Tačiau prabėgę metai juos atitolino ir dabar 16-metis Patrikas pats netrykšta džiaugsmu dėl savo tėvo valios. Vis tik C. Afflecko herojus priverstas grįžti į Mančesterį ir stoti akistaton su savo skaudžia praeitimi, kur buvusi žmona kuria laimę su kitu, santykiai su sūnėnu kelia vien problemas, o kiekviename gimtojo miestelio žingsnyje sugrįžta blogi prisiminimai. Vyras priverstas iš naujo išgyventi praeityje paliktą skausmą ir pasistengti susigyventi su savimi.

„Šis vaidmuo man buvo itin sudėtingas, mat juostos centre atsiduria vyriškos emocijos bei išgyvenimai. Tuo tarpu ne paslaptis, jog vyrams savo jausmus demonstruoti yra be galo sunku. Tačiau galiu pasidžiaugti, jog šis filmas padėjo man atsiskleisti, išmokti įsiklausyti į savo vidų, labai pasikeičiau kaip žmogus“, – pasakoja aktorius.

Filmo scenarijus buvo rašomas trejus metus ir tai, pasak C. Afflecko, yra viena iš juostos sėkmės priežasčių. Beje, „Mančesteris prie jūros“ buvo patekęs į „juodąjį“ Holivudo sąrašą, o ten patenka trokštamiausi režisierių scenarijai, kurie dar nėra išvydę dienos šviesos.

„Kiekvienas žodis čia apgalvotas, simbolinis, todėl interpretacijoms vietos buvo nedaug. Tai, jog scenarijus buvo patekęs tarp geidžiamiausių, įrodo, jog jis tikrai vertas visų gautų apdovanojimų ir tų, kuriuos dar gaus. Neabejoju, kad svarbiausi įvertinimai – dar prieš akis“, – sako pagrindinio herojaus buvusią žmoną suvaidinusi M. Williams. Ji buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ geriausios aktorės kategorijoje, greičiausiai pateks ir tarp pretendenčių į „Oskarą“.

Įtaigi, sukrečianti ir emocinga drama „Mančesteris prie jūros“ kino teatruose jau nuo sausio 27  dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles