Trilerį „Šaulys“ režisavęs Pierre‘as Morelis teigia, kad jauni Holivudo aktoriai – pernelyg nublizginti ir nušlifuoti

Populiaraus trilerio „Pagrobimas“ režisierius Pierre’as Morelis dar vieną Holivudo pirmo ryškumo aktorių pavertė veiksmo filmo žvaigžde – naujajame trileryje „Šaulys“ jis atskleidė neregėtą Seano Penno, kuriam teko intriguojantis buvusio specialiojo agento vaidmuo, pusę.

Prieš savaitę Los Andžele vykusios filmo „Šaulys“ premjeros metu P.Morelis žurnalistams su pasimėgavimu pasakojo apie daug džiaugsmo suteikusius šios juostos filmavimus – jis buvo sužavėtas trilerio pažibų S.Penno, Javiero Bardemo ir Idriso Elbos meistriškumo. „Kai dirbi su tokiais profesionalais, režisieriui nereikia vargti – filmo magija gimsta tarsi savaime. Kartais net pasijausdavau nereikalingas“, – duodamas interviu Variety.com juokavo prancūzų kino kūrėjas. Jis teigė manantis, kad ypatingo šarmo juostai suteikė tai, kad kiekvienas iš šio aktorių trio yra įvaldęs skirtingą vaidybos stilių. „Seanas atstovavo amerikietišką požiūrį, Idris – anglišką, o Javieras – ispanų. Kiekvieno jų būdas atskleisti herojų yra kitoks, tad buvo labai įdomu stebėti, kaip jie dirba kartu, o galiausiai tai virto tam tikra chemija ekrane“, – tvirtino P.Morelis.

Anot jo, darbas prie kiekvieno filmo prasideda nuo personažų – veiksmas trileriuose turi gimti iš herojų sąryšio natūraliai. „Seano herojus suteikdamas humanitarinę pagalbą tarsi išperka savo praeities nuodėmes. Jo personažas praleido kone visą gyvenimą dirbdamas žmonėms, sukantiems nešvarius reikalus. Jis suvokia, kad įvykdė nusikaltimų ir prarado dalį savęs. Jis stengiasi nuveikti ką nors gero savo gyvenime“, – pagrindinio herojaus Džimo motyvaciją aiškino režisierius. P.Morelis teigė, kad žiūrovai išvys jautrų bei atvirą S.Penną, ypač scenose su Italijos aktore Jasmine Trinca, kuri įkūnijo jo mylimąją. „Šis aktorius atiduoda save, vaidina kaip gali geriausiai, nepriklausomai nuo to, ar tai veiksmo filmas, ar drama, jis nesileidžia į jokius kompromisus, jis atsiduoda tiek emociškai, tiek fiziškai, nes pats atlieka visus triukus“, – sakė jis.

Nuolat žurnalistų klausiamas, kodėl saviesiems veiksmo filmams renkasi ne pirmo jaunumo vyrus, P.Morelis teigė taip besielgiantis sąmoningai. „Renkuosi tuos, kurie tinka papasakoti istorijai. Kovos scenos nėra statomos atsižvelgiant į aktoriaus amžių, jos kuriamos taip, kad atrodytų realistiškai. Vyresni aktoriai turi trūkumų, būtent todėl žiūrovams lengviau su jais susitapatinti. Jie įdomesni, nes jie sugeba suteikti savo herojams gilesnią asmenybę. Jaunesni aktoriai atrodo pernelyg nušlifuoti ir nublizginti“, – savuoju požiūriu dalijosi jis.

Filme „Šaulys“ buvusi pagrindinio herojaus Džimo darbovietė mėgina ištrinti tamsią praeitį, kurios neatsiejama dalis – tokie darbuotojai kaip Džimas. Žinoma, vyras neketina pasiduoti be kovos, tačiau kai jo priešu tampa buvęs partneris Feliksas (akt. J.Bardemas), šansai išlikti gyvam gerokai sumenksta. Džimas sprunka nuo persekiotojų į Europą, nors atrodo, kad jį medžioja visas pasaulis.

Lietuvos publika galės įvertinti S.Penną veiksmo filmų žvaigždės amplua jau nuo kovo 27 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles