Atrasti europietišką kiną jubiliejinis „Kino pavasaris“ skatins ir moksleivius

Atrasti europietišką kiną jubiliejinis „Kino pavasaris“ skatins ir moksleivius

Norint paskatinti moksleivius dažniau rinktis šiuolaikinį europietišką kiną, į specialius seansus moksleivius kviečia jubiliejinis kino festivalis „Kino pavasaris“. Nuotaikingi filmai, įkvepiantys lavinti smalsumą, vaizduotę ir atvirumą pasauliui bus skirti jauniausiems žiūrovams – 1-4 kl.

moksleiviams. Specialūs seansai vyks nuo kovo 19 d. iki balandžio 2 d. rytais „Skalvijos“ kino centre.
„Kasmet „Kino pavasario“ filmuose vis aktyviau lankosi jaunoji auditorija, kuri dar tik susiduria su europietišku kinu ir mokosi jį žiūrėti. Daugeliui tai yra pirmoji pažintis su kitokiu kinu. Todėl šiemet nusprendėme paskatinti mokyklas drąsiau rinktis europietišką kiną, mokyklos suolą iškeičiant į kino salę, ir dalinantis jo atradimais tarpusavyje“, – sakė „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Festivalio metu pradinukams bus siūloma pasižiūrėti du lietuviškai įgarsintus filmus – vokiečio Veito Helmerio „Mažuosius padaužas“ ir prancūzo Jean-Pierre Jeunet „Neįtikėtiną jaunojo išradėjo kelionę“. Abiejų istorijų herojai – su suaugusiųjų diktuojamu gyvenimo būdu nesitaikstantys vaikai, nusprendę keisti nusistovėjusią tvarką ar ieškoti savo kelio šiame pasaulyje.

Filme „Mažieji padaužos“ pasakojama apie Bolesdorfo miestelio gyventojus, kurių ramybę sutrikdė didelio masto vartotojiškumo tyrimas. Suaugusiems siūloma išbandyti vis naujus produktus, ką jie didžiuodamiesi ir daro. Tačiau jų vaikai nenori būti bandomaisiais triušiais ir mėgina siekti daugiau. Prisivogę migdomųjų tablečių, mažieji filmo herojai užmigdo suaugusiuosius ir imasi veikti.
Su polėkiu sukurtas filmas sprogsta nuo spalvų ir nuotykių gausos. Dėl netikėtų sprendimų jo kūrėjas ne kartą lygintas su garsiu prancūzų režisieriumi Micheliu Gondry.

Tuo metu juostos „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ režisierių J.-P. Jeunet pažįsta kone visas pasaulis. Labiausiai jis išgarsėjo 2000 m., kai kino ekranuose pasirodė romantinė komedija „Amelija iš Monmartro”. Naujausiame filme režisierius pasakoja dešimtmečio, kuris turi išskirtinį matematinį mąstymą ir lakią vaizduotę, istoriją. Berniukas paslapčia braižo žemėlapius ir mašinų projektus. Netikėtai jam paskambina iš „Smithsonian“ instituto ir pareiškia norį jį apdovanoti už sukurtus amžinojo judėjimo mašinos brėžinius.

„Kino pavasario“ seansų mokykloms grafiką ir laikus rasite svetainėje www.skalvija.lt. Registruotis sostinės mokyklos kviečiamos iki kovo 17 d. el. paštu edukacija@skalvija.lt arba tel. 2610505.
Bilieto kaina mokiniui – 1,74 Eur (6 Lt).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles