Aktorius Christianas Bale‘as JAV prezidentą išvadino klounu

Duodamas interviu leidiniui „Belfast Telegraph“, Holivudo aktorius Christianas Bale‘as pažėrė kritikos JAV prezidentui Donaldui Trumpui, išvadindamas jį „klounu, turinčiu didelį ego“ ir pridurdamas, jog šis nieko nenutuokia apie vyriausybės darbą. „Klounai gali padaryti nemažai žalos, tačiau tikėkimės, jog per artimiausius dvejus metus nieko panašaus neįvyks“, – kalbėjo aktorius.

Duodamas interviu Holivudo žvaigždė prezidentą palygino su Dicku Cheney – buvusiu JAV viceprezidentu, kurį Ch. Bale‘as suvaidino 8 Oskarams nominuotame filme „Valdžia“ (angl. „Vice“, 2018). Aktoriaus nuomone, D. Trumpui sunku suprasti JAV vyriausybės aparato veikimą, tačiau jis toli gražu ne toks pavojingas, kokiu buvo puikiai visa tai išmanęs ir savo veiksmais nemažai žalos valstybei padaręs D. Cheney. „Trumpas – triukšmingas ir ekscentriškas, o Cheney – tylus, slapukaujantis ir turintis kur kas daugiau gebėjimų ir kėslų“, – politikus palygino Ch. Bale.

Ankstesniuose interviu Oskaru apdovanotas aktorius pasakojo, jog prieš kelerius metus D. Trumpą sutiko filmuodamasis juostoje „Tamsos riteris“ (angl. „The Dark Knight“, 2008), o šis Ch. Bale‘ą palaikė tikru Betmenu ir džiūgavo realiame gyvenime sutikęs superherojų. „Tuomet net negalėjau pagalvoti apie tai, kad šis žmogus vieną dieną galėtų išdrįsti dalyvauti JAV prezidento rinkimuose…“, – nutęsia aktorius.

Vasario 8-ąją Lietuvoje startuosianti skandalinga biografinė komedija „Valdžia“ nušviečia įtakingiausio viceprezidento JAV istorijoje, Dicko Cheney (akt. Christian Bale) istoriją. Pasaulį valdant pažintims ir pinigams, vienas žmogus savo rankose gali sutelkti beribę valdžią. Gebėjimas įtikinti, aštrus protas ir galimybė naudotis įslaptinta informacija leido jam tapti galingu Baltųjų rūmų lėlininku, šešėlyje perrašančiu pasaulio istoriją… Padirbėjęs George‘o Busho vyresniojo, Richardo Nixono ir Geraldo Fordo administracijoje, 2001-aisiais valdžios ištroškęs politikas ėmėsi darbo kaip George‘o Busho jaunesniojo dešinioji ranka, valdanti prezidentą. Pertvarkęs politinę JAV sistemą, aktyviai pasisakęs už karą Irake, Dickas Cheney netruko tapti įtakingiausia, daugiausiai valdžios savo rankose sutelkusia ir gyventojų labiausiai nekenčiama politine persona JAV istorijoje.

Drąsus, akiplėšiškas, juodojo humoro elementais prisodrintas filmas nušviečia viceprezidento kilimą ir nuopuolį, istorijai pasitelkdamas garsiausius šiandienos aktorius – Christianą Bale‘ą, Steve‘ą Carellą, Amy Adams ir Samą Rockwellą. „Valdžia“ pelnė 8 nominacijas Oskarui, 6 – Auksiniam gaubliui, „The Hollywood Reporter“ juostą vadina geriausiu metų filmu, o prodiusuoti ją ėmėsi pats Bradas Pittas. Kino kritikų teigimu, dėl vaidmens 20 kilogramų priaugusiam ir stulbinamai Dicko Cheney kalbėseną bei manieras atkartojančiam aktoriui Christianui Bale‘ui prognozuojamas antrasis jo karjeros Oskaras. Valdžios dalybos, akiplėšiškos politikų linksmybės Baltuosiuose rūmuose ir slapti sandėriai, neturėję išlįsti viešumon – kinuose jau nuo vasario 8 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles