5 priežastys pamatyti A24 studijos filmą „Viskas iškart ir visur“

Gero filmo kokybės garantu laikoma kino studija A24 jau balandžio 29-ąją Lietuvos kinuose pristatys naujausią savo kūrinį, fantastinę veiksmo komediją „Viskas iškart ir visur“ (angl. „Everything Everywhere All At Once“, 2022). Pristatome mažiausiai 5 priežastis kodėl negalite praleisti gerais įvertinimais rekordus mušančio filmo, vadinamo ryškiausiu metų įvykiu.

  1. Kūrėjai. „Viskas iškart ir visur“ sukūrė šedevrais vadinamus filmus kurianti kino studija A24 – jos sąskaitoje užburiantis „Žaliasis riteris“ (angl. „The Green Knight“), hitu tapęs siaubo filmas „Saulės kultas“ (angl. „Midsommar“), Oskaru apdovanotas „Minari“ ir daugybė kitų kūrinių. Į režisierių kėdę sėdo Dan Kwan ir Daniel Scheinert, kino pasaulyje žinomi tiesiog kaip „Daniels“ – stogą raunančių beprotiškų filmų kūrėjai, 2016-aisiais pristatę fantastinę komediją „Swiss Army Man“, turinčią net savo fanų klubą! Už filmo garso takelį atsakingi taip pat garsūs vardai – trijulė iš Niujorko, filmo kūrėjų ypač mėgstami elektronikos atlikėjai „Son Lux“, sykį jau koncertavę ir Lietuvoje ir sukūrę tokį garso takelį, kurio sunku atsiklausyti.
  2. Įvertinimas. „Viskas iškart ir visur“ puikuojasi neįtikėtinais įvertinimais – svetainėje Rotten Tomatoes jis siekia 97 %, Metacritic – 82 balus, o IMDb – 8.9 balo. Prognozuojama, jog įspūdingo kino kritikų ir žiūrovų palankumo sulaukęs filmas, vadinamas bene geriausiu 2022-ųjų kūriniu įkops į IMDb geriausių visų laikų filmų 250-utuką ir kitąmet vyksiančioje Oskarų apdovanojimų ceremonijoje išsineš svarbiausius apdovanojimus.
  3. Detalės arba viskas iškart. Filme gausu užuominų į popkultūrą, garsius filmus (pavyzdžiui „Matricą“ ir „Nužudyti Bilą“), įvairius interneto memus. Konstruodami nenuspėjamą, dinamišką ir beprotišką siužetą kūrėjai pina absurdo komedijos, fantastinio filmo, filosofinės dramos ir veiksmo trilerio žanrus, viską gausiai nubarstydami rytų kovos menų elementais. Nenuobodžiausite nei sekundės – šio gausaus kokteilio kūrėjai pasirūpino, kad atspėti tolimesnę įvykių eigą būtų tiesiog neįmanoma.
  4. Jamie Lee Curtis. Kino ekranuose ypač retai šmėžuojanti aktorė filme „Viskas iškart ir visur“ linksminasi iš peties – sunkiai atpažįstama moteris atlieka vieną pagrindinių vaidmenų, o jos herojė, švelniai tariant, nepalieka abejingų. Ko verta vien scena, kuomet jos rankose atsiduria segiklis! Lažinamės, jog prisiminsite ją net ir filmui pasibaigus.
  5. Ke Huy Quan. Ar prisimenate vaikį iš 1984-ųjų filmo „Indiana Džounsas ir lemties šventykla“? Taip, tą patį beisbolo kepurėle pasipuošusį vyruką, kurio vaidmuo sužavėjo daugelį. Tai buvo atsitiktinai šį vaidmenį gavęs Ke Huy Quan, aktorių atrankoje lydėjęs brolį. Po stulbinamos filmo sėkmės atlikęs keletą nedidelių vaidmenų, vyras iš kino ekranų dingo praktiškai dvidešimčiai metų! Tačiau sugrįžo trankiai ir įspūdingai, nusprendęs aktoriaus karjerai suteikti antrą šansą ir tikindamas, jog „Viskas iškart ir visur“ – tarsi jam parašytas vaidmuo.

Fantastinė komedija „Viskas iškart ir visur“ kviečia įsivaizduoti, jog egzistuoja alternatyvūs realybės scenarijai, kuriuose jūs – visai kitas žmogus. Kinė emigrantė Evelin (akt. Michelle Yeoh) patiria tai savo kailiu – vieną dieną jos galvoje persipina kitose visatose gyvenančių jos versijų prisiminimai, emocijos ir gebėjimai. Moteris suvokia galinti patirti tūkstančius kitų savo gyvenimų versijų, tačiau mėgautis naujais atradimais nėra kada – multivisatų sistemai iškyla grėsmė, įveikti kurią gali tik Evelin. Tačiau kaip moteris, negebanti susitvarkyti savo verslo apskaitos, gali identifikuoti ir įveikti nežinomą blogio jėgą? Atsakymas juostoje „Viskas iškart ir visur“ jau balandžio 29-ąją.

Filmo anonsas https://youtu.be/qs5McEbUCPw

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/vlgfilmai

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles