10 faktų apie Leną Headey, galinčių paversti jus aktorės gerbėju

Daugelis žiūrovų aktorę Leną Headey prisimena kaip Sersėją Lanister iš kultinio serialo „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“). Charizmatiška moteris tapo vienu iš serialo variklių, o kone per naktį aplankiusi pasaulinė sėkmė pavertė ją viena geidžiamiausių aktorių. Į kinus atkeliaujant veiksmo komedijai „Parako kokteilis“ (angl. „Gunpowder Milkshake“), kuriame L. Headey atlieka vieną pagrindinių vaidmenų, kviečiame susipažinti su įdomiausias faktais apie jos asmenybę. Lažinamės, jog dalis jų nustebins net ir tuos, kurie manė, jog apie charizmatiškąją aktorę žino viską!

  1. Gimė ir pirmus penkerius gyvenimo metus praleido Bermuduose, kur jos tėvas buvo paskirtas dirbti vietinėje policijos nuovadoje. Vėliau šeima persikėlė į Didžiąją Britaniją ir mergaitė ėmė lankyti oratorystės kursus – tėvai siekė, kad dukra „kalbėtų kaip ledi“. Deja, panašėti į ledi jai niekaip nesisekė – aktyvi mergaitė neretai įsiveldavo į muštynes su berniukais, dievino krėsti išdaigas ir kėlė siaubą tėvams.
  2. Vaikystėje svajojo tapti profesionalia balerina, tačiau po keleto metų aktyvių užsiėmimų pedagogė informavo būsimos aktorės tėvus, jog profesionalios balerinos karjerai mergaitei trūksta duomenų ir į didžiąją sceną ji niekuomet neužkops. Nutraukę sutartį su baleto mokykla, tėvai Lenai ėmė ieškoti naujo būrelio – taip ji atsidūrė aktorinio meistriškumo kursuose.
  3. L. Headey dievina tatuiruotes ir prisipažįsta esanti priklausoma nuo piešinių ant kūno. Pirmąją pasidarė dešimto dešimtmečio pradžioje – tąsyk ištatuiruotas mylimojo vardas santykiams nutrūkus virto paukščiu. Nors save vadina kietakakčiu rokenrolo vaiku, dauguma jos tatuiruočių vaizduoja švelnius gamtos ir gyvūnų motyvus. Filmuojantis atviresnėse scenose aktorė tikina, jog grimo meistrai tiesiogine ta žodžio prasme maudo ją kreminėje pudroje ir kitose maskavimui naudojamose priemonėse, taip siekdami paslėpti tatuiruotą kūną.
  4. Nors kino ekrane dažniausiai vaidina kietas moteris, gyvenime aktorė pasirodo esanti savo herojų priešingybė. Ji – vegetarė, aktyvi gyvūnų teisių gynėja, PETA narė, gilinasi į budizmą, mokosi meditacijos ir… tiki vaiduokliais. Aktorės teigimu, kartais jai vaidenasi.
  5. Nustebsite sekdami ją socialiniuose tinkluose – jeigu tikitės reportažų iš raudonojo kilimo, vakarėlių, prabangos atspindžių ar kitų žvaigždiško gyvenimo atributų, aktorė jus kaip reikiant nuvils. Socialiniuose tinkluose L. Headey propaguoja natūralumą – pasirodo be makiažo, atsisako naudoti veido bruožus iškreipiančius filtrus, dalinasi jautriais ar opias socialines problemas nušviečiančiais vaizdo įrašais ir nevengia emocijų.
  6. Save vadina drovia ir tikina, jog viešumas – didžiausias jos darbo trūkumas. Šlovei abejinga aktorė drąsiai praleidžia vakarėlius, gana retai fotografuojasi žurnalų viršeliams, o interviu metu žurnalistus keri savo paprastumu.
  7. Aktorė niekuomet nesifilmavo nuoga – visuose panašaus pobūdžio scenose ją keičia dublerės. Vien seriale „Sostų karai“ tokių scenų priskaičiuojama 82! Aktorė tikina, jog atsisakymo priežastis labai paprasta – L. Headey nenori, kad jos vaikai ir jų draugai kino ekrane matytų ją nuogą.
  8. 47-erių aktorė daugybę metų aktyviai sportuoja. Mėgstamiausios jos sporto šakos – joga ir boksas, tad ji – vienintelė filmo „Parako kokteilis“ komandos narė, kuriai prieš filmavimus neteko alinti savęs treniruotėmis. L. Headey tereikėjo atnaujinti šaudymo įgūdžius ir išmokti kovos scenų choreografiją, kol kiti aktoriai net keletą mėnesių aktyviai plušo sporto salėje.
  9. Netikėjo serialo „Sostų karai“ sėkme. „Kas šitai žiūrės?“ – draugams sakė aktorė, tikinusi, jog tai – viso labo nedidelis serialas, kurio ji ėmėsi tik dėl pinigų – po sudėtingo skyrybų proceso jos sąskaitose kone švietė nuliai. L. Headey stipriai klydo – „Sostų karus“ žiūrėjo visas pasaulis, pavertęs ją viena garsiausių ir geriausiai uždirbančių šiuolaikinių aktorių.
  10. Artima aktoriaus Peterio Dinklage’o draugė – būtent jis serialo kūrėjams pasiūlė jos kandidatūrą Sersėjos Lanister vaidmeniui seriale „Sostų karai“.

Liepos 16-ąją Lietuvos kinus pasieks veiksmo komedija „Parako kokteilis“, kurioje L. Headey atlieka vieną pagrindinių vaidmenų. Anot filmo siužeto, būti žudiku – smagu ir paprasta. Ypač Sem (akt. Karen Gillan), samdomos žudikės gyslelę paveldėjusiai iš šios profesijos elitui priklausančios mamos (akt. Lena Headey). Perbėgusi kelią savo pačios bosui Sem įgyja armiją priešų, o jos galva tampa geidžiamiausiu kolegų trofėjumi. Tačiau pašalinti merginą pasirodo esą ne taip jau paprasta – mama ir jos kolegės pasiryžusios pagelbėti dukrai ir piktadariams parodyti savo firminį parako kokteilį!

Įspūdingoje veiksmo komedijoje „Parako kokteilis“ netrūksta geros muzikos, stilingų epizodų ir efektingų susišaudymų, priminsiančių Quentino Tarantino stilių. Netrūksta čia ir puikios aktorių komandos – kino ekrane susitinka grandai Lena Headey, Paulas Giamatti, Michelle Yeoh ir daug žadantis Holivudo jaunimas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles