Žvaigždžių karai: galia nubunda

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Kai prieš keletą metų buvo viešai patvirtinta, kad bus kuriama „Žvaigždžių karų“ tęsinio trilogija, visas kino pasaulis pradėjo dūgzti kaip labai įtartinų bičių avilys. „Žvaigždžių karai“ –tai sau analogo neturintis ne tik kino, bet ir visos populiariosios kultūros fenomenas, sudrebinęs visą pasaulį nuo pat savo pirmojo pasirodymo 1977 m. Tad visi prisiekę šios kosminės epopėjos fanai nuo pat tos minutės, kai buvo paskelbta naujiena apie būsimą tęsinį pradėjo nekantriai laukti filmo pasirodymo, vėliau, sužinojus premjeros datą – kalendoriuje braukyti likusius langelius, o kitoms kino studijoms, panašiu laiku planavusioms į kino ekranus palesti savo projektus, teko atšaukti ir perdėlioti premjerų datas, tam kad būtų išvengta triuškinančio finansinio fiasko, kadangi buvo jau iš anksto akivaizdu – rimčiau VII-ąjai „Žvaigždžių karų“ daliai pasipriešinti nesugebės niekas. Prognozės pasitvirtino, ir premjeriniam savaitgaliui dar neįpusėjus „Galia nubunda“ jau triuškina visus iki tol buvusius lankomumo rekordus, o pristatymo renginys Los Andžele savo mastu prilygo „Oskarų“ teikimo ceremonijai.

2012 m. šios kosminės epopėjos sumanytojas George‘as Lucasas už 4 mlrd. JAV dolerių pardavė savo kompaniją „Lucasfilm“ ir teises kurti „Žvaigždžių karų“ tęsinius kino studijai „Disney“. Ir nors jis buvo paruošęs savo apmatus tolesnei trilogijai, jo koncepcija buvo atmesta, o pats režisierius VII-ojo epizodo kūrime dalyvavo tik kaip konsultantas. G. Lucasas situaciją įvertino filosofiškai, prilygindamas išsiskyrimui ir smarkiau į naujojo filmo kūrimo darbus nė nebandė kištis, nei reiškė dėl to kokių nors pretenzijų. Kalbėdamas su žiniasklaida jis yra trumpai atskleidęs, kokia linkme būtų plėtojęs savąjį tęsinį, tačiau dabar jau galutinai aišku, kad visa tai taip ir liks niekada neįgyvendintų projektų stalčiuje. Režisuoti šį iš anksto milžiniškai sėkmei (bent jau finansine prasme) pasmerktą projektą buvo pasirinktas amerikietis J. J Abramsas. Nors iki šiol jis daugiausia režisavo televizijos serialus, tačiau jau turėjo tarpgalaktinių filmų kūrimo patirties – tarp kol kas neitin ilgos J.J. Abramso filmografijos įrašų galima aptikti „Žvaigždžių kelias“ („Star Trek“ ,2009 m.) ir „Žvaigždžių kelias. Tolyn į tamsą“ („Star Trek Into Darkness“, 2013 m.) pavadinimus. J. J. Abramsas taip pat prisidėjo prie scenarijaus, kurio vingiai iki pat premjeros buvo laikomi griežčiausioje paslaptyje, rašymo.

Praėjus trisdešimčiai metų nuo tada, kai buvo sunaikinta antroji „Mirties žvaigždė“ ir suduotas lemtingas smūgis imperijai, blogio jėgos vėl kyla, šįkart pasivadinusios Pirmuoju ordinu. Respublikos vertybių perėmėjams ir tęsėjams – Pasipriešinimui – vadovauja generolė Lėja Organa (akt. Carrie Fisher). Tiek Pirmasis ordinas, tiek Pasipriešinimas stengiasi surasti kaip į vandenį dingusį Luką Skaivokerį (akt. Mark Hamill) – paskutinį džedajų. Geriausias pasipriešinimo pilotas Pou Dameronas (akt. Oscar Isaac) keliauja į Džaku planetą, kur jam perduodama laikmena su informacija, kaip surasti Luką. Tačiau naujojo Tamsos lordo Kailo Reno (akt. Adam Driver) įsakymu Imperijos pėstininkai atakuoja kaimelį ir Pou, norėdamas apsaugoti svarbią informaciją, ją patiki savo droidui BB-8, kuriam pavyksta pasprukti. Jo šeimininkui sekasi kiek prasčiau ir jis, atsidūręs Kailo Reno gniaužtuose, yra kankinamas, kad išduotų informaciją apie BB-8. Tačiau padedamas maištingo Imerijos pėstininko FN -2187 (akt. John Boyega), kurį patogumo dėlei perkrikštija Finu, Pou pabėga, bet jo pilotuojamas TIE aparatas sudūžta Džaku dykumoje, ir tik Finui pavyksta išsigelbėti. Prisistatęs kaip vienas iš Pasipriešinimo dalyvių jis prisijungia prie šiukšlių rinkėjos Rei (akt. Daisy Ridley), kuri jau spėjo susidraugauti su BB-8, ir kartu iš supirkėjo pavogę beviltiškai seną kosminį laivą, jie ketina sugrąžinti BB-8 5 jo bazę.

Žiūrint naująją „Žvaigždžių karų“ dalį „Galia nubunda“ nuo pat pradžios neapleidžia jausmas, kad visa tai jau kažkur matyta. Tiesą sakant, atsakymo toli ieškoti nereikia – VII-asis epizodas iš esmės yra ne naujas pasakojimas, o… IV-ojo, paties seniausiojo, epizodo atkartojimas. Savotiška nauja interpretacija. Vėl turime droidą su paslėpta svarbia informacija, vėl turime Tamsos jėgų ir Respublikos analogus, turime daug žadantį jauną personažą, pasižymintį puikiu šviesos kardo valdymu ir neįtikėtinais orlaivių pilotavimo sugebėjimais, bei itin lengvai valdantį jėgą; turime netgi naują juodąjį šalmą (nors jį dėvinčiam personažui jo nė velnio nereikia)… Jau neskaičiuojant „Žvaigždžių karams“ privalomų susišaudymų, tarpgalaktinių gaudynių ir švytravimo šviesos kardais.

Iš esmės, galima sakyti, kad, šiuo atveju buvo tiesiog pasirinktas saugus ir masiniam žiūrovų skoniui pataikaujantis variantas. Net jei dėl to ir teko paaukoti įdomesnę tęsinio siužeto plėtojimo perspektyvą ir gilesnius personažų ryšius. Žiūrovai nori daug šviesų ir daug garso? Daug veiksmo ir daug spalvų? Daug šaudymų blasteriais ir daug kovų šviesos kardais? Daug skrydžių ir gaudynių? Tai kodėl gi jiems viso to nedavus? Kam erzinti mases kuriant rizikingus personažus ar siužetą, kuris, dar žiūrėk, daugumai nepatiks – verčiau žaisti tuo, kas patikrinta ir dėl ko visi seniai eina iš proto.
Tiesa, kartais toks vos ne pažodinis „Naujos vilties“ atkartojimas atrodo kone komiškai. Tokiais momentais netgi sukirba abejonė, dėl filmo kūrėjų intencijų – nes karts nuo karto „Galia nubunda“ tiek dėl minėtų akis badančių paralelių, tiek dėl savo humoro atrodo ne kaip „Žvaigždžių karų“ tęsinys, o kaip itin kokybiška „Naujos vilties“ parodija. Na, kaip „Kosminiai kiaušiniai“ („Space Balls“, 1987 m.) – tik daug intelektualiau, ciniškiau ir, žinoma, kokybiškiau technine prasme.

Kuriant filmą jau pakankamai anksti iš aktorių sąrašo tapo aišku, kad VII-ajame epizodo įvykiuose dalyvaus ne tik nauji personažai, bet ir seni geri pažįstami. Taigi, „Galia nubunda“ po daugiau kaip trisdešimties metų į ekranus sugrąžina pagrindinį trejetą – Haną Solo (akt. Harrison Ford), Lėją (akt. Carrie Fisher), kuri dabar nebevadinama princese, bet generole, bei Luką Skaivokerį (akt. Mark Hamill), dėl kurio iki šiol ir kilo daugiausiai spekuliacijų. Iki pasirodant naujajam filmui, buvo spėliojama, kad galbūt Luką patraukė Tamsioji pusė – tokios teorijoms peno davė tai, kad nei išankstiniuose anonsuose, nei išplatintose filmo nuotraukose šio personažo niekur nebuvo matyti. Alyvos į ugnį dar įliejo paties aktoriaus M. Hamillo interviu, kuriame jis viešai svarstė tokią galimybę, kaip „visai įmanomą“. Kalbant apie veteranų vaidybą, vienareikšmiškai vertinti jų pasirodymo negalima (vien dėl labai nevienodai paskirstyto ekrano laiko). Žiūrovų lūkesčius pateisina Harrisonas Fordas – vos tik jį išvydus aišku, kad tai ne kas kitas , o senasis Hanas Solo – toks pats kandus kosmoso kaubojus, kokį prisimename iš originaliosios trilogijos – na tik prabėgusio laiko pėdsakais veide. Tačiau Carrie Fisher vaidinamą Lėją su ankstesniu personažu sieja nebent vardas ir ryšys su Hanu Solo – iš drąsios, ryžtingos, savimi pasitikinčios ir šiek tiek šelmiškos princesės neliko nė šešėlio. Dabartinė Lėja – tik liūdnas prisiminimas apie ankstesnį personažą – kosmoso močiutė, kuriai pagarba rodoma dėl praeityje turėto autoriteto. Be šių, žiūrovai vėl išvys Čiubaką (akt. Peter Mayhew) bei nepakeičiamuosius droidus C3PO (akt. Anthony Daniels) ir R2D2.

Tačiau, kaip ir reikėjo tikėtis, nauja „Žvaigždžių karų“ dalis pristato visą puokštę naujų veidų. Pagrindinis vaidmuo tenka jaunai britų aktorei Daisy Ridley, įkūnijusiai Rei. „Žvaigždžių karai“ visada turėjo stiprių moteriškų personažų (princesė Lėja, karalienė / senatorė Padmė Amidala), tad ši tradicija nelaužoma ir dabar. Galbūt šiek tiek rizikingas sprendimas, ypač turint omeny jauną aktorės amžių, tačiau atrodo, kad su vaidmeniu jai pavyko susitvarkyti, o turimos charizmos pakaks toliau plėtoti šį personažą numatomose tęsinio dalyse. Galima netgi teigti, kad jaunosios D. Ridley pasirodymas – ko gero, geriausias iš visų jaunųjų aktorių. Naujojo Tamsos lordo kostiumą apsivilkęs Adamas Driveris geriau vaidina su šalmu negu be jo (gal čia ir glūdi paslaptis, dėl ko jis tą šalmą dėvi)a, kadangi vos tik jį nusivožia, iš karto tampa suplukusiu ir pasimetusiu jaunuoliu bei išsklaido net tą minimalią į ankstesnių „Žvaigždžių karų“ atmosferą panašią nuotaiką. A. Driveriui nepavyksta perteikti jo personažą draskančios vidinės kančios, plėšančios jį tarp Šviesos ir Tamsos (deklaratyviai tą pasakyti, deja, neužtenka). Tačiau vis tik jo pasirodymas nėra pats blogiausias (neskaitant to, kad Kailo Reno nevaldomo įniršio priepuoliai žiūrovams salėje kėlė juoką). Didžiausiu nusivylimu tampa Johnas Boyega ir jo vaidinamas FN-2187, arba kitaip – Finas. Šio aktoriaus vaidyba neįtikina nei vieną minutę – viskas perspausta ir nenatūralu. Apskritai, atrodo, kad šitas personažas būtų pataikęs ne į tą filmą, kadangi Finas yra tipinis komedijos arba parodijos veikėjas (būtent jis didžia dalimi prisideda prie „Galia nubunda“ paliekamo keisto komiško įspūdžio). Na ir žinoma, akių vartymas ir nuolatinis šniokštavimas pražiota burna vaidybos kokybės nė kiek nepakelia.

Be aukščiau išvardytų ir aptartų personažų „Galia nubunda“ supažindina su naujo tipo droidu BB-8 (pagal išvaizdą ir dydį jis yra artimesnis R2 tipo robotams), išmintinga tūkstantmete senole Maz Kanata (akt. Lupita Nyong‘o), pilotu Pou Dameronu (akt. Oscar Isaac), Pirmojo ordino aukščiausiuoju lyderiu Snouku (akt. Andy Serkis), kuriuos iš esmės nesunkiai galima prilyginti iki šiol ankstesnėse dalyse jau matytiems veikėjams.

Tačiau jei scenarijus, režisūra ir vaidyba nusipelno šiokios tokios kritikos, tai techninei pusei prikišti nelabai yra ką. Iš visų techninių parametrų galbūt tik kameros darbas galėtų būti kiek geresnis, tačiau net ir esama kokybė yra pakankamai aukšto lygio. Garso ir vaizdo montažas atlikti gerai. Garso takelį vėl grįžo kurti Johnas Williamsas, rašęs muziką visoms šešioms iki šiol išleistoms „Žvaigždžių karų“ dalims. Žinoma, tokios ekstazės, kaip originaliosios trilogijos ar III-iajame epizode skambantis garso takelis VII-ajame epizode skambanti muzika nesukelia, bet kartais galima išgirsti ir trumpus pamėgtų melodijų motyvus.

„Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ – kosminės epopėjos tęsinys dar kartą grąžinantis žiūrovus į tolimą galaktiką ir kartu tiek su gerai pažįstamais, tiek su visiškai naujais personažais tiesiantis kelią į tolimesnę nuotykių perspektyvą. Juostos kūrėjai originalumą paaukojo dėl pramogos ir noro įtikti masiniam žiūrovų skoniui, ir déjà vu jausmas lydi kone nuo pirmųjų VII-ojo epizodo kadrų, dėl ko „Galia nubunda“ labiau panašėja ne į originalų tęsinį, o į IV-ojo epizodo „Nauja viltis“ 2015 m. reinterpretaciją. Pernelyg akivaizdžios paralelės, savotiškas humoras bei lyg ne į tą filmą pataikęs vienas personažas taip pat šiek tiek išbalansuoja bendrą filmo atmosferą. Tačiau tie, kas laukė tarp galaktinių mūšių ir gaudynių, laviravimo erdvėlaiviais ir grumtynių šviesos kardais, ar tiesiog pasiilgo ne tik seniai matytų personažų, bet apskritai visos „Žvaigždžių karų“ galaktikos, neturėtų nusivilti. Net ir stokojanti originalumo, „Galia nubunda“ yra kokybiška ir nevisiškai paviršutiniška pramoga, kai kam sukelianti nostalgiją, o kai ką galbūt tik dabar įtrauksianti į kažkada seniai seniai, 1977 m. George‘o Lucaso sukurtą pasaulį.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

 1. nukopijuotasis / 2015 gruodžio 20

  Rimtai? kameros darbas galėtų būti geresnis? Aš manau, kad recenzija galėtų būti geresnė.
  Ir pats bent supranti kas yra režisūra ir kinematografija? Nes skaitytojas tikrai nesupranta.

  Režisūra – meninės kūrybos rūšis — dramos, muz. spektaklio, cirko vaidinimo, filmo arba meninio renginio kūrimas

  Tai vat draugai, filmo kūrimas vertas 6 balų. ( ir šis pasakymas visiškai nieko nepasako)

  kinematogrãfija [kinēma (kilm. kinēmatos) + ↗ …grafija], kultūros ir ūkio veiklos šaka, apimanti kino filmų kūrimą, demonstravimą, kino pramonę, kinofikavimą, kino specialistų rengimą.

  O ne, šiai ūkio šakai skyrė 8 balus. Ką tai galėtų reikšti? 😛

  Vienintėlis dalykas kas man tikrai nepatiko, tai būtent tų dviejų aktorių parinkimas. Aisq blogiuko veidas buvo parinktas su aliuzija i Anakino tipažą 2,3 serijoje, bet gavosi nevykusiai.

  O Finas, tai tikrai buvo blogai. Išsigandęs ir perkaitęs pastoviai.

  Bet visa kita puikiai. Taip yra aliuzijų į IV dalį, bet tai netrukdo mėgautis šiuo filmu, kuris išties įtraukia ir nepaleidžia.

  O dėl juokelių, tai jie vietoje ir laiku. Jei recenzentui nepatiko, tai jau nieko nepadarysi. Ne visi turi humoro jausmą.

 2. melyne / 2015 gruodžio 20

  Aliuzijų į epizodą IV? Gal juokauji? Čia buvo visiška scenarijaus kopija. Net dialogai ir tie nukopijuoti. Man gaila G. Lucaso, nes pasirodo, kad šiais laikais užtenka copy/paste originalų darbą ir visi jau patiria ekstazę ir šaukia „koks geras filmas“. Žiūrėjau ir savo akim netikėjau, kad taip begėdiškai galima elgtis. Jau nekalbant apie pamirštamas kovas kosmose bei apgailėtiną pasibaksnojimą lightsaberiais. Personažai, na, kaip čia pasakius, BB-8 įtartinai priminė WALL-E, Rei ir Finn filmą padarė nuobodų, Pou galėjo būti daugiau, blogiukas juokingas, First Order – visiška nacių kopiją su ariju fiureriu (vieno scenoj tai rimtai laukiau kol masės sušuks „heil Hitler“ ) o visa kita bando gyvent iš nostalgijos. Tai ką, laukiam Episode VIII Empire strikes back?

 3. Žiūrėtojas / 2015 gruodžio 20

  Man tai tas Finn’as tragiškas personažas… Dar lievesnis nei Jar Jar’as. Nors čia turbūt labiau aktoriaus kaltė…

 4. Domas / 2015 gruodžio 20

  Reikia sutikt su šia recenzija.

  Bendrai šis filmas apart pirmų 30 min. yra lygiai toks pat kaip visi šių laikų filmai. kūrėjams pritrūko drąsos sukurti kažką unikalaus.

  Gera žinia yra ta, kad sprendžiant iš pabaigos, 8 epizodas gali būti daug geresnis.

 5. Nepaėjo / 2015 gruodžio 21

  Labai, labai nusivyliau. Labai silpnas filmas. Pradžioje galvojau, kad dar lyg ir įsivažiuos, bet šabloniniai dialogai, jokio natūralumo aktorių vaidyboje, galbūt dar H.Fordas kiek stengėsi (nors ir tai ant klaustuko), bet tiek Finn’as tie Rey per silpni tokiam projektui, o Kylo Ren pats didžiausias nusivylimas. Jokios charizmos, dark side, o tie jo pykčio įniršiai daugiau juoko, nei baimės. Jei VIII epizodas bus toks pat, tai bus sugadinta labai puiki frančizė. Atrodo, kad net daugiau emocijų man asmeniškai suteikė Episode 1, nei šis. Ilgai laukta, smarkiai nusivilta.

 6. Micius / 2015 gruodžio 21

  Aš taip pat nekantriai laukiau, bet po valandos peržiūros pradėjau pykti… Visiškai negyvas filmas, nuspėjamas scenarijus, šabloniškumas. Nejaugi taip neapsimoka pasamdyti gero scenaristo, kuris užsuktų tikrai įdomesnį siužetą, o ne šitą komediją. Baisiausia, ką jie galėjo sugalvoti, tai tie tušti (kaip pupyčių dainų žodžiai) dialogai. Liūdnas vaizdas….

 7. Tomas / 2015 gruodžio 22

  Buvau su draugais kine vakar.. Tik ir laukem kada greiciau baigsis kinas.. Nuobodu buvo, nes kazkur viskas labai jau matyta ir atsibode.. Juokemes nemazai is pacio filmo ir veikeju ar keistu situaciju.. Pagrindinis blogiukas kai nusieme ta savo kauke tai dingo net ta menka atmosfera kuria ta kauke sukure.. pradejome juoktis visi kai jo veida isvydome.. juokemes dar ne karta is jo ir vaidybos.. Aktoriai jauni daznai erzino.. O kai Solas tam savo bliugiukui pasake kad jam „tos kaukes nereikia“ visi pradejom juoktis nes tikrai jam jos nereikia, ir nesupratom taip kam ji reikalinga is vis.. Filmas vienam kartui, bet ir to vieno karto gailiuosi kad maciau, nors as nei koks fanas nei ka..

 8. Aurimas / 2015 gruodžio 22

  Pasibaisėtinai tragiškas. 3/10. Gaila 6 eur…

 9. James / 2015 gruodžio 23

  Psižiūrėjau. Grįžau namo ir pasileidau IV. Velniop nei per kur netraukia iki to ką pirmą kart per Videokauką žiūrėjau.

 10. Zygius / 2015 gruodžio 24

  Žiūrėdamas kine porą kartų pagavau save beužsnūstant (3-čią valandą dienos), turbūt daugiau komentarų nebereikia…
  Beje Vingio 3d kokybė yra tragiška, vaizdas per akinius kampuose išsiliejęs, akiniai kažkokie visi nuteplioti- numozoti, nesuprantu už ką imami pinigai, kai žiūrėti filmą su tokiu 3d yra kančia. Pats filmas man didžiausias nusivimas, negaliu prisiminti nei vienos patikusios scenos, imant tą pačią Hobito trilogiją čia panašiau į Tv serialą lyginant pagal vaizdo ir spec. efektų kokybę – jokio epiškumo, jokio didingumo, tas pats Sitų kerštas sukurtas prie 10 metų(!) atrodo žymiai įspūdingiau

 11. Vytautas / 2015 gruodžio 26

  Pagaliau ir aš nuėjau… 🙂 naaaa, nesakyčiau, kad išėjau prastos nuotaikos ar su mintim, koks ššš tas filmas. Daugiau pateisino lūkesčius, nei ne. Siužeto (istorijos) linijų pasikartojimas su kai kuriomis ankstesnėmis serijomis (labiausiai 4 dalimi, pačia seniausia) – jautėsi, bet visgi nebuvo deguto šaukštas medaus statinėje. Kadangi istorija tęsiasi po 6 dalies, kuri buvo prieš > nei 30 metų, tai gal kūrėjai ir nusprendė, kad toks paralelių atkartojimas visgi reikalingas, juolab sukelia nostalgiją ir naujam žiūrovui bus lengviau į viską įsijausti (nors manau jei būtų visiškai nauja istorija be paralelių, tai niekas netrukdytų įsijausti taip pat, čia labiau tik pasiteisinimas). Kas nuteikia gerai, esu įsitikinęs, kad sekanti dalis bus visiškai originali, nes žiūrovas jau apšildytas, ir kita dalis manau driokstels kaip reikalas. antraip būtų visiškas nusivylimas ir kūrėjų savižudybė. Nors tiesa sakant būtų labai įdomu sužinoti, kokia turėjo būti paties Lukaso tęsinio istorija…
  Labiausiai nuliūdino netgi ne Finas (kurio vaidybos stilius nebuvo pats geriausias, bet man labiau užkliuvo, kad jis priminė orangutangą), tačiau deguto šaukštu tapo – aktoriaus pasirinkimas Darto Veiderio prototipui… Čia tai visiška nesėkmė. Man papildomą juoką sukėlė, nes jis priminė vieno rusiško serialo mentų karai (šių metų dalies) vieną aktorių (blogiuką), pamaniau, gal čia jo sūnus vaidina 🙂 Pagooglinkite – Дмитрий Мухамадеев – viens prie vieno :))) Tai man šitas epizodas dar pridėjo vieną kuriozinį komedijinį, deja nelabai pritinkantį Žvaigždžių karams, aspektą. Kol nenusiėmė tos kaukės – tai atrodė liux, tik derėjo sugalvoti aiškią, pateisinamą priežastį, kodėl jis su ta kauke, ir tikrai ne dėl to, kad jis Darto Veiderio fanas, kaip gavosi dabar… Ta priežastis galėjo paaiškėti vėliau, sekančioje dalyje, kažkoks prisiminimas iš amksčiau, sakykime kaip jis treniravosi, patyrė kažkokią traumą, susižalojo, dar kažkas… Juolab įtariu būtent jis ir sukilo prieš džedajų mokytoją, o iš šios istorijos daug ką galima sukurpti, su dramos prieskoniu. O dabar… Ir dar tas aktoriaus tipažas nevykęs… Ir tikrai neatskleistas jo personažas, ty nenuosekliai. Tai jis kaip tamsos riteris, pasiekęs džedajų lygmenį tik tamsos pusėje, tai kaip verkšlenantis berniukas, tai gauna malkų nuo išvis jokių mokymų nepraėjusio personažo (kad ir pagrindinio)… Žodžiu sekančiai daliai galėtų išvis pakeisti aktorių, nesupykčiau.
  Dar kas neįtikino – tai Tamsos riterio susitikimas su Hano Solo – tikrai silpnas epizodas, turėjo būti daugiau dramos, ir Tamsos riteris pradėjo per anksti ir per greitai verkšlenti, ty labai greit pasikeitė jo priešiška nuostata, ir pabaiga – vėl per greitai įvyko, nepasiekus kažkokio susitaikymo, ar kaip tamsos jėga jį pergalėjo… Taip pat ir susitikimas su Luku Skaivokeriu – kažkoks itin paprastas, nesudėtingas, tarsi norėta kuo greičiau užbaigti filmą. 30 metų jo ieškota, nuskrido, ir jau laukia…
  O šios dalies šviesulys – tai pagrindinės herojės pasirinkimas (aktorės), bei jos vaidmuo. Tikrai padarė gerą įspūdį, kūrėjai tikrai neprašovė. Labai užtikrintai suvaidino, ir galima tikėtis, kad ir toliau jos vaidmuo bus vienas pagrindinių, juolab dar liko keletas paslapčių dėl jos praeities, kas be abejo paaiškės kitose dalyse.
  Taigi… filmui skyriau 8/10, bet tas balas kiek ir užtemptas. Bet tikrai nėra visai blogai.

 12. Vytautas / 2015 gruodžio 27

  Atslūgus emocijoms, visgi Tamsos riteris mažina balą iki 6,5. Jei jis (aktorius) būtų parinktas tinkamas ir kaukės dėvėjimas būtų ne dėl to, kad jis Darto Veiderio fanas – tada sakyčiau galima ir 8 rašyt. Dabar….

 13. slamstas / 2016 sausio 1

  Didžiausias metų nusivylimas, daug verčiau pažūrėti bet kurią ankstesnę dalį. Vienintelis dalykas, ką turi šis filmas, tai pavadinimas „Star Wars“. Nubraukite jį, ir niekas šio filmo nebūtų nė pastebėjęs, IMDB įvertinimas būtų ne daugiau 3 – 4 balų.

 14. edgar / 2016 sausio 17

  klausyk papasakok tu man kaip suprasti ta tavo „kameros darbas galetu buti geresnis“ pagal ka tu vertini kameros darba???