Praėjus gana nemažai laiko ir po kelių atidėliojimų, į kinus galiausiai sugrįžta Žmogus-voras, kurio kūrėjai labai daug erzino ir labai ilgai slėpė dalykus apie trečiąją šio veikėjo istoriją. Akivaizdu, kad studija iš paskutiniųjų stengėsi išlaikyti visas įmanomas paslaptis, o naujai pasirodantys anonsai kurstė šimtus įvairiausių fanų teorijų, kas bus rodoma filme, ką išvysime, kokie bus blogiukai ir kaip viskas dėsis. Ir štai, galiausiai atėjo ta diena, kai kinus pasiekia „Žmogus voras: nėra kelio atgal“.
Paprastai šioje vietoje aprašau filmo siužetą, tačiau filmas yra per daug didelis ir per daug geras, kad bandyčiau ir norėčiau kažką išspoilinti. Galima tik sakyti, jog Žmogus-voras arba Piteris Parkeris atsiduria nepavydėtinoje situacijoje, kai po nepavykusio Daktaro Streindžo burto atsiveria multivisata. Ir iš kitų visatų ima veržtis blogiečiai, žinantys Piterį Parkerį. Dėl to, draugiškajam kaimynystės voražmogiui reikės ištaisyti savo klaidas ir nugalėti tikrai ne vieną blogietį.
Ir tai yra viskas, ką man pavyko protingai sudėlioti neišspoilinant filmo. Galiu pasakyti tik tiek, kad tą padaryti labai sunku. Priešingai nei kituose „Marvel“ projektuose, šiame visko vyksta tiek daug, viskas taip susukta ir užsukta, kad praktiškai bet kokia detalė ar netinkamai paminėtas žodis gali sugadinti jums malonumą žiūrėti filmą. Arba benmt jau sumenkinti efektą. Jau negana to, kad begalviai užspamino visą Youtube platformą spoileriais ir nenorint susigadinti siužeto, siūlyčiau net nežiūrėti Youtube tol, kol filmo nepamatysite patys.
Tačiau ką tikrai galiu pasakyti, tai jog filmas yra pačios aukščiausios kokybės. Tai yra pats ambicingiausias, projektas, atveriantys sunkiai suvokiamas galimybes ir visatos plotmes, daugybę naujų kelių plėstis MCU visatai ir dar labiau perpinantis visą siužetą. „Žmogus-voras: nėra kelio atgal“ sukelia absurdiškai daug emocijų. Per beveik 2,5 valandos tikrai pasijausite, lyg važiuotumėt emocijų amerikoniškais kalneliais (sunku rasti lietuvišką atitikmenį junginiui „Emotional rollercoaster“), nes per tą laiką bus kur pasijuokt, bus kur sunkiai kvėpuot, bus kur ir visai nekvėpuot, o ašarai išspausti turėsite bent kokias 3 galimybes. Ir tai tik parodo, kaip gerai surežisuota visa filmo istorija, veikėjų arkos, kaip jei vystomi ir kaip išlaikomas prisirišimas. Netrūksta nei komedijos, nei dramos, čia yra visko ir už tai galima tik padėkoti visai kūrybinei grupei.
Specialieji efektai yra tiesiog tobuli. Veiksmas yra aukščiausio lygio, žiūrovas įtraukiamas į sūkurį nuo pat pirmos minutės ir nepaleidžiamas iki pat pabaigos. Bet geriausia tai, kad nesijauti per daug užgožtas veiksmo. O viską apjungia nepriekaištingai įlietas garso takelis, papildantis visas įmanomas emocijas, verdančias žiūrovo kūne.
Kalbant apie aktorius, na, jie pasirodo labai gerai. Tomas Hollandas perteikia visą emocijų spektrą, galima jausti jo išgyvenimus. Benedictas Cumberbatchas taip pat, nors ir labai subtiliai, atlieka savo vaidmenį, emociškai prisidedantis prie visko, kas vyksta. Zendaya ir Jacobas Batalonas, labai gerai įsiliejo į visą bendrą kontekstą. Jie suteikė tą reikiamą atspalvį Žmogaus-voro veikėjui, tačiau sugebėjo nebūti užgožti ar atimti visą dėmesį. Na, o iš juostos blogiukų norisi tik pasidžiaugti Alfredu Molina ir Willemu Dafoe. Ypatingai pastaruoju, kuris vėl grąžino Žaliąjį gobliną į ekranus ir priminė, jog visgi Žaliasis goblinas yra vienas kiečiausių ir rimčiausių Žmogaus-voro priešų. Ir šiaip, sunku nesižavėti šio aktoriaus galimybės, kuris būdamas 66 metų visas veiksmo scenas atliko pats ir tai buvo vienintelis jo reikalavimas. Puiku.
Daugiau nesileidžiant į kalbas ir nieko neatskleidžiant norisi apžvalgą pabaigti stipriausiu ir drąsiausiu teiginiu – „Žmogus voras: nėra kelio atgal“ po daugiau nei 13 metų nuo franšizės pradžios, tampa pačiu geriausiu „Marvel“ studijos (kartu ir „Sony“) darbu. Tai be jokios abejonės yra geriausiai išpildytas, nepriekaištingą veikėjų balansą išlaikantis ir tiesiog žadą atimantis superherojų filmas, priversiantis aikčioti salėje. Ir tikrai neperdedu dėl aikčiojimo, nes pilna salė tą darė kas 10 minučių. Net neabejoju, kad po filmo norėsis eiti į kasą ir pirkti bilietą antram kartui. Tai tą ir padarykim, susitiksime salėje!