„Išsvajota karalystė“

Pietų Afrikos Respublikos kino produkcija, tuo labiau animaciniai projektai,  labai retai pasiekia Europos šalis, tačiau dėka labai artimos 2011 metų tarptautinio hito „Rio“ temos ir šiltos atmosferos žiūrovai vėl turi galimybę atsidurti egzotiškuose kraštuose su visai naujais plunksnuotais bičiuliais. Debiutuojantis tarptautiniuose kino vandenyse jaunas režisierius Wayne‘as Thornley‘us kviečia įvairaus amžiaus žmones pasinerti į nepamirštamai nuotaikingą kelionę po dar nematytus kraštus, o kartu ir nuo lauke pasirodžiusios grėsmingos žiemos sušildyti save saulėtais Afrikos vaizdais.

Apie ką mes čia..

Kiekvienas turi gyvenimo svajonę, tuo labiau būdamas jaunas, kai visas gyvenimas prieš akis. Toks būtent yra sakaliukas Kajus. Didžiausia nesubrendusio paukščio svajonė – atrasti legendinį miestą Zambeziją, kur visi paukščiai gyvena ramybėje, harmonijoje ir laimėje. Pamatęs, kokia tai nuostabi vieta, bei pamatęs miesto sargus, jaunas sakaliukas panoro tapti vienu iš jų. Fiziškai silpnas, šiek tiek bailus Kajus yra visiškai netinkamas prisijungti prie būrio narsuolių, tačiau miestui atsidūrus dideliame pavojuje, sakaliukas gavo dar vieną šansą įrodyti, jog jis yra vertas sargo vardo.

Kūrinio vidus

Per tris pastaruosius metus mes gauname tris įvairius nuotykius apie paukščių gyvenimą, tačiau atidžiai pasižiūrėjus būtent į šios animacinės juostos turinį ir scenaristo nelabai originalią idėją, mes šiame darbe matome abiejų ankstesnių filmų siužetus, supintus į vieną. Apuokų sargų istorijos motyvas tiesiogiai perimtas iš 2010 metų Zacko Snydero vizualiai tobulo animacinio šedevro „Pelėdų Karalystės sargai“, na o pats spalvingas fonas bei atmosfera tikrų tikriausia kopija iš gana sėkmingo praeitų metų filmuko „Rio“. Jokių naujovių nesuteikiantis bei visiškai nenustebinantis savo istorija naujas darbas visgi turi šviesių akimirkų. Humoras, kuris gelbėja situaciją, yra labai apgalvotas, ne vulgarus, tinkantis gana jauno amžiaus žiūrovui, ko negalima būtų pasakyti apie šių metų kitus panašius darbus, kuriuose matėsi tikrų tikriausias kūrėjų pasityčiojimas iš tėvų, atsivedusių savo atžalas peržiūrai. Veiksmo netrūksta, šis pasirinkimas sukurti šiek tiek greitesnį istorijos pasakojimą labai pagyvina peržiūrą, nėra beprasmių ir nuobodžiai pateikiamų dialogų, nors kartais atrodo, lyg kažkur jau tai yra girdėta. Istorija pasakojama vienu būdu iš vieno herojaus pusės, tiesiog rodomas jo iškilimas. Galima sakyti, jog gana šabloniškai pasirinktas pasakojimas, tačiau kartais malonu ekrane matyti, kai nepalaužiamai kovojama pasiekti užsibrėžtą tikslą. Gaila, kad gyvenime tai yra retenybė. Akis džiugina ir saulėti kraštovaizdžiai, nes viduje susidaro labai šiltas jausmas, o ir visos mintys apie žiemą dingsta akimirksniu – iliuzija pasiekta, bet tai jau ne kūrėjų nuopelnas, o mūsų platintojų, kurie pasirinko būtent šį šaltą metų laikotarpi parodyti šią spalvingą juostą. Tačiau herojai buvo pilki, visai neįsiminantys, be jokios charizmos, šarmo, o ir antagonistas, kuris privalėtų būti bent kiek išsiskiriantys savo persona, tebuvo tingus ir visai nemalonus roplys. Paukščiai, ypač Kajus, per daug primena „Rio“ mėlyną papūgą Žydrūną – net personažams neužteko fantazijos. Apskritai, gana neutralus įspūdis lieka po peržiūros, tiesiog visai neįsimenantis darbas vienai peržiūrai, o ir kino ekranams tai nelabai jau tinkanti juosta, jai vieta būtų tiesiog atsidurti DVD formate parduotuvių lentynose, bet ne didžiuosiuose ekranuose.

Techninės pusės ypatumai

Peikti vizualinį juostos foną galima, tačiau atsižvelgus į labai kuklų biudžetą bei patį pastatymą, visgi yra pagirtina, jog už dvidešimt milijonų dolerių buvo sukurtas šis filmas, nes amerikiečiams trigubai daugiau lėšų reikėtų išleisti, kad būtų gautas panašus animacinis efektas. Kalbant apie detalizavimą, vaizdas gana nekokybiškas, sunkiai įžiūrimi tolimesni objektai, o ir pats 3D nelabai gerai pateikiamas, vos keliose vietose buvo matomas efektas. Tuo tarpu garso takelis sugeba pakelti atmosferą – puikios kompozicijos, malonios ausims, o ir jaučiamas nuotykio motyvas. Gana pakenčiamai padirbėta, tačiau iki gero rezultato labai toli.

Aktorių kolektyvinis darbas

Stebėtina, jog toks gana nykus animacinis projektas sugebėjo sukviesti tokio kalibro žvaigždes kaip Samuelis L. Jacksonas, Leonardas Nimoy‘us ar Jeffas Goldblumas. Kiekvienas iš išvardytų aktorių puikiai perteikė savo personažus, na o jų balsai kaip visada yra dovana ausims, ypač kietų kiaušinių savininko, pono Samuelio. Čia visiškai jokių priekaištų nėra, kiekvienas pasidarbavo nuostabiai.

Verdiktas

„Zambezija“ – tai gana šiltas animacinis projektas apie draugystę, šeimą, norus bei užsibrėžtus gyvenimo tikslus, tačiau dėka visiškai neoriginalaus, nukopijuoto iš kelių tokios pačios temos juostų scenarijaus, gaunamas didelis nusivylimas, o kartu ir deja vu jausmas, kuris lydi iki pat filmuko finalinių titrų.

5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
3.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
5.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles