Shazam! Dievų įniršis

Shazam! Fury of the Gods

Iš niūrios ir tamsios „DC“ visatos 2019-ais metais išlindęs „Shazam!” buvo šviežio oro gūsis surimtėjusiame komiksinių filmų žanre. Štai atsirado didvyris, kuris iš tikrųjų buvo tik vaikas gavęs supergalias ir jis jas naudojo ne pasaulio gelbėjimui, o žaidimams ar pabėgimams iš pamokų. Filmas sėkmingai apjungė standartišką superherojaus gimimo istoriją su komiška idėja, ir priminė, kad turėti supergalias būtų išties smagu. Bet ką daryti praėjus keliems metams, kai pagrindinis herojus jau nebe vaikas ir išmoko atsakingiau elgtis, tačiau sėkmingam filmui vis tiek reikia tęsinio? „Dievų Įniršis“ (angl. „Shazam! Fury of the Gods“) į šį klausimą tik gūžtelėja pečiais ir numeta paprastą bei neišskirtinį didelio biudžeto projektą.

Siužetas

Bilis Batsonas (Asher Angel) kartu su savo herojų šeimyna palaiko tvarką mieste, tik nelabai sėkmingai. Jų bandymai padėti dažnai pridaro daugiau žalos nei naudos, o šeimos nariai nori labiau susitelkti ties asmeniniais gyvenimais nei didvyriškomis pareigomis. Bilis jaučia, kad jo šeima pradeda atsiskirti, bet greitai atsiranda gera priežastis ją vėl suvienyti. Staiga atsiradusios senovinio graikų titano palikuonės Atlaso seserys yra nusitaikiusios į pagrindinius herojus ir jų nepelnytai įgautas supergalias.

Filmas

Šio žanro tęsiniai turi platesnes galimybes pateikti įdomesnę istoriją, nes jie jau praėjo šablonišką superherojaus atsiradimą. Kad ir „Shazam!” atveju, pagrindinis herojus gavo galias, išmoko jomis naudotis, išgelbėjo dieną ir tuo pačiu įvykdė savo asmeninę arką nuo pamestinuko iki tvirtos šeimos nario. Kaip toliau galima pratęsti jo kelionę? Rašytojai, deja, nerado gero atsakymo į šį klausimą ir tiesiog įmetė naujų blogiečių, kad būtų prieš ką kovoti. Taip „Dievų Įniršis“ prisiderina prie prieš mėnesį pasirodžiusio „Marvel“ atitikmens „Kvantumanijos“ (angl. „Ant-Man and the Wasp: Quantumania“) – abu filmai paima komiškiausius savo visatos herojus ir atsikrato įdomesnių charakteristikų vardan eilinio superherojų reginio.

Kažkiek pradinio žavesio bandoma išlaikyti tęsinyje. Filmas yra linksmiausias, kai kukliai susitelkia ties pagrindinių herojų komanda ir jų smulkiais konfliktais. Bet visi pozityvesni aspektai yra netvarkingai išmėtyti siužete, kuris turi žongliruoti šešis superherojus, tris blogiečius, naują mitologiją ir ilgas veiksmo scenas. Pirmasis filmas savo finalinį susidūrimą išlaikė miesto mugėje, o tęsinys imasi griauti visą miestą, kas „DC“ visatoje tikriausiai tėra tik eilinis antradienis. Didesnis biudžetas reiškia didesnę trankių kompiuterinių efektų apkrovą, ir tęsinys bando juos paįvairinti su dirbtinai įspraustais humoro momentais ar veikėjų reakcijomis, bet dėl neįdomios istorijos ir trūkstamo emocinio įsitraukimo vargu ar visa tai ištrauks kažkokį susižavėjimą.

Nepadeda ir tai, kad jau kurį laiką superherojų filmuose nebuvo tokių neįdomių priešų. Atlaso seserys yra siaubingai vangiai apibrėžtos veikėjos. Velniai žino iš kur jos atsirado ir ko jos nori be savaime suprantamo tikslo sunaikinti pasaulį. Jos taip pat iššvaisto tokias aktores kaip Helen Mirren ar Lucy Liu, kurios nerodo didelio entuziazmo būdamos šiame projekte. Reikiamos energijos prideda Bilio draugą Fredį vaidinantis Jack Dylan Grazer bei pats Šazamas Zachary Levi, kurie išlieka komiškiausiais filmo aktoriais, nors ne kartą atrodo, kad Z. Levi per daug įsijaučia į mažvaikio vaidmenį, kai jo veikėjui jau yra beveik aštuoniolika.

Išvada

Abu „Shazam!” filmai turi jau matytas istorijas, bet kur pirmasis ją papasakojo su išskirtiniu šmaikštumu ir komedija, „Dievų Įniršis“ neturi jokių neįprastų savybių. Šitas superherojaus pasaulio gelbėjimo reginys lieka tiesiog šabloniškas ir neįdomus.

5.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles