Savižudžių būrys. Mobilizacija

The Suicide Squad

Komiksiniai filmai nėra naujiena kine. Nuo pat „Marvel“ karaliavimo pradžios, jiems į atlapus vis bando įsikabinti „DC Comics“ visata, tačiau nepaisant nepasiduodančios ir tikrai tvirtos gerbėjų bazės, filmai niekada nežibėjo savo kokybe. Ir tik režisieriui Christopheriui Nolanui buvo pavykę padaryti neįmanomą – sukurti milijardinę trilogiją, kuri patinka didžiajai daugumai žiūrovų, net tiems, kurie nemėgsta komiksinių filmų. Ir tik visai neseniai „DC“ su „Warner Bros.“ pamažu ėmė atrasti tą kelią, kuris į sales atneša kokybę ir, nors ir niūresnį, bet humorą. 2016 metais į kino ekranus atkeliavo daug žadantis „Savižudžių būrys“, kurį režisavo Davidas Ayeris, bet filmas taip smarkiai šovė pro šalį, kad jį žiūrint jautėsi toks apgavystės kartėlis. Bet, dar 2018 m. studija ištaikė puikią akimirką ir nučiupo „Disney“ tuo metu atleistą režisierių Jamesą Gunną ir paskyrė jam kurti kitą šių blogiečių būrio istoriją. Ir taip šiais metais galiausiai sulaukėme naujo filmo „Savižudžių būrys. Mobilizacija“.

Filmas pasakoja apie grupę blogiečių, kurie suburiami į slaptą X būrį. Jie turi atlikti ypatingai slaptas ir savižudiškas užduotis, o sėkmės atveju jiems nuo kalėjimo bausmės nubraukiama 10 metų. Nesėkmės, bandymo pabėgti ar nurodymų neklausimo atveju – mirtis. It gyvosios marionetės, visi blogiečiai leidžiasi į kruviną ir mirčių kupiną kelionę link Korto Malteso salos, kurioje vyksta sukilimas, o slaptoje bazėje saugomas mirtinas ginklas.

Iškart eikime prie reikalo. Prieš filmui pasirodant, sklido daug kalbų, jog studija „Warner Bros.“ suteikė absoliučią laisvę režisieriui Jamesui Gunnui. Tie, kurie domisi kinu, turbūt puikiai žino jo ankstesnius darbus su „Galaktikos sergėtojais“ ir kitus, daug mažesnius siaubo filmus. Būtent savo patirtį režisierius ir apjungė, sukurdamas šlykščiai krūviną, veiksmo kupiną, beprotiškai juokingą ir sąmojų kupiną anti-herojų filmą. J. Gunno braižas jautėsi kiekvieną minutę, ar tai būtų sprogstanti galva, ar epinė herojų dvikova, o viską nuostabiai apjungdavo sumanus garso takelis ar teisingai parinktos dainos.

J. Gunnas ne tik režisavo, bet kartu rašė ir filmo scenarijų. Ir tai taip pat jautėsi, nes matėsi nuoseklumas ir istorijos pateikimas protingai apgalvojant visus veiksmus ir judesius. Visi elementai lyg persipynė tarpusavyje. Nuostabi kinematografija, tikrai geras muzikinis takelis, gerai išvystyti veikėjai, specialieji efektai. Viskas. Beje, filme neprasilenkiama ir su sveiku absurdu. Ir net nėra abejonių, kad jis užklius tikrai ne vienam žiūrovui. Labiausiai tai atsispindi ne pačiuose pagrindiniuose anti-herojuose, o pagrindiniame blogiuke – Staro. Net prie visko pripratusiai akiai jis gali pasirodyti keistas, o geriausia tai pabūdina angliškas terminas „cartoon“, kuriame bent šiuo metu nerandu tinkamo lietuviško atitikmens. Iš esmės, jis atrodo lyg trauktas iš animacinių filmukų. Kita vertus, to vertinti kaip blogos pusės tikrai negalima, tiesiog neįprasta.

Kalbant apie veikėjus ir visą reklaminę kampaniją galime pasidžiaugti, kad studija neparodė viso filmo reklaminiuose anonsuose. Ne be reikalo filmas vadinasi „Savižudžių būrys“. Nes iki pat filmo nežinai, kas ir kurioje dalyje mirs. O gal nemirs? Neaišku, kiek bent kažkuris veikėjas turės ekrano laiko. Ir net jei jis turi vos kelias minutes, sugebama atskleisti bent dalelė jo, perteikiama esybė. Faktas, kad kažkokių jausmų žiūrovas jiems mirus tikrai neturės, nes ryšiui užmegzti laiko tikrai pritrūks, bet dėl tam tikrų veikėjų tikrai gali būti liūdna. Esu tikras, kad neatspėsit, kuris veikėjas mirs pirmas iki tol, kol tai įvyks. Ir tai būtent sukuria tiek daug žavesio šiam „DC“ visatos filmui.

Tiesa, reiktų paminėti kelis dalykus. FAKTAS, kad Harlė Kvin vėl nuneša visą šou. Ji žavinga, žiauri, pamišusi, juokinga. Viskas, kas tikrai žavi auditoriją. Tačiau jai į kompaniją atkeliauja toks netikėtas priedas Karalius Ryklys ir Sebastijanas. Daugiau apie juos nieko nepasakosiu, pažiūrėkit  filmą ir bus aišku, kuo jie tokie smagūs ir patrauklūs.

Žiūrint bendrąja prasme, visi filmo aktoriai, nesvarbu, kiek laiko buvo matomi ekrane, savo darbą atliko puikiai. Net sunku būtų išskirti prasčiau suvaidinusį aktorių, nes jie visi atrodė puikiai. Priešingai, nei pirmame filme, kur pirštu buvo galima bakstelti tik į Margot Robbie ir gal dar Willą Smithą, šiame sąrašas gaunasi tikrai ilgas. Idris Elba, Joelis Kinnamanas, Viola Davis, Johnas Cena, Jai Courtney‘is, Daniela Melchgior, Michaelas Rookeris, Pete‘as Davidsonas ir Peteris Capaldis. Sąrašas tęsiasi ir toliau, o pridėti galima ir balsą paskolinusį Silversterį Stallone. Visi aktoriai puikiai atliko darbą ir dėl to buvo taip gera ir smagu žiūrėti filmą.

„Savižudžių būrys: Mobilizacija“ parodo, kaip turi atrodyti geras superherojų filmas su aibe puikių aktorių, sugebančių neužgožti vienas kito. Kaip siaubo elementai, veiksmas ir komedija gali persipinti ir sukurti gerą atmosferą. Kaip turi būti kuriami superherojų filmai. Ir kaip smarkiai pasiilgome gerų kino blokbasterių, gebančių pakelti nuotaiką ir nebandyti smukdyti su atsibodusiomis klišėmis. Tai filmas, kurį tiesiog privaloma žiūrėti kine ir pajausti tą milžiniško projekto didybę.

9.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
10
Režisūra
9.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
10
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles