Ronalas Barbaras

Ronal the Barbarian

Ronalas Barbaras

Ronal the Barbarian

„Seks turas“

Danų režisierių trio, 2004 metais sukūrusi pirmą savo debiutinį animacinį filmą „Terkelis“, persikelia į senovę pristatydami žiūrovams pasaką apie visiškai kitokį barbarų pasaulį nei visi yra įpratę matyti iš Konano barbaro nuotykių, tačiau, kad dar labiau išsiskirtų savo kūriniu, animatoriai prisodrina filmą nepadoriu ir suaugusiems skirtu kontekstu apie antrą galą.

Amžių pradžioje buvo tik tamsa ir iš tos tamsos gimė piktas bei negailestingas demonas Zalas, kuris norėjo pavergti visą žmoniją, bet kai jau buvo prarasta paskutinė viltis, iš šešėlių pasirodė Kronas, metė iššūkį blogio įsikūnijimui ir didvyriškai nugalėjo pabaisą. Tačiau kaina, kurią turėjo sumokėti Kronas, buvo didžiulė – kovos metu galiūnas patyrė sunkiausią sužalojimą, nuo kurio mirė. Jo garbei žmonės išgėrė jo kraujo ir  stebuklingai įgavo jėgų. Jie pasivadino barbarais ir nebuvo jokios kitos genties, kuri sugebėtų mesti jiems iššūkį. Metai bėgo, kol galiausiai praėjo tūkstančiai dienų ir naktų. Viename barbarų kaime Krono palikuonys toliau vedė karžygių gyvenimą, kol galiausiai horizonte atsirado naujas pavojus. Kaimas, užpultas galingos Zalo pasekėjų armijos, kuriai vadovauja nenugalimas Volkazaras, patyrė nesėkmę – visi gyventojai sučiupti ir vedami paaukoti blogio demonui. Vienintelis barbaras Ronalas kartu su ištvirkusiu bardu Alibertu liko nepastebėti. Bičiuliai iškeliauja į pavojingą, ištvirkusį, seksualų žygį, kad išlaisvintų savo gentainius bei išgelbėtų pasaulį nuo artėjančios pabaigos.

Tokio vulgaraus pobūdžio animacija, kurią pateikia danų kino kūrėjai, yra labai didelė europietiškos kino industrijos retenybė, atkeliaujanti į didžiuosius ekranus. Iš dalies galima butų palyginti su japonų animacijos hentai atšaka, tačiau labiau cenzūruota. Pats scenarijus, įvykiai, pagrindinis personažas labai primena 2010 metų animacinį šedevrą „Kaip prisijaukinti slibiną“, bet žinoma skirtumas tas, jog čia scenaristai koncentravosi ties antro galo juokeliais, pateiktais gana skoningai, neperžengiant kokių nors didesnių amoralumo ribų, bet kartu ir keliose epizoduose viskas atrodo per daug nuobodžiai, pasikartojančiai. Daug humoro ir dar daugiau parodijos iš visiems žinomų Holivudinių juostų. Galima pastebėti ir pajuoką iš „Žiedų valdovo“ trilogijos elementų, „Konano barbaro“. Parodyti filme veikėjai atspindi visokiausių seksualinių potraukių žmones, todėl gana linksmai žiūrisi bendrame juostos kontekste pateikti tiek mazochistai, homoseksualai ar nimfomanės. Paties Ronalo portretą metaforiškai galima suprasti kaip baltos varnos, patekusios į juodų, piktų paukščių narvą. Tai svarbus aspektas yra, kuriuo bandoma parodyti visuomenės ribotą pasaulėžiūrą pagal vieną sukurtą planą ar tiesiog pagal stereotipus. Veikėjo vardas irgi yra parinktas neatsitiktinai, jis perkeltine prasme simbolizuoja vyrą mazgotę – seksualiniu pobūdžių tą, kurį visi prievartauja tiek fiziškai, tiek morališkai.

Žiūrint šią linksmą juostą jos kukli techninė pusė netgi atsitraukia į antrą planą, bet gerai įsižiūrėjus matomas europietiškos animacijos braižas. Iš vienos pusės tai pagirtina, nes nebandoma kopijuoti Holivudo animacijos standartų, bet iš kitos pusės objektų detalizavimas yra gana ribotas, nesijaučia barbariško pasaulio atmosferos, tos niūrios idilės, kuria dvelkia dauguma tokios tematikos juostų. Smagus garso takelis, o ypač kelios herojiško tono kompozicijos, leidžiančios pajausti nuotykių atmosferą, pasinerti į kelionę kartu su Ronalu ir jį lydinčiais bičiuliais. 3D nelabai kokybiškas yra – matosi, jog trimatei demencijai neskirta daug dėmesio, konvertacija gavosi klaiki, vos keli epizodai, kuriuos galima pavadinti vykusiais.

„Ronalas barbaras“ – tai šmaikštus animacinis filmukas, skirtas vyresniam žiūrovui, kuris savo pateikta siužetine linija, metaforiškom užuominom į skirtingas žmonių pasaulėžiūras bei stereotipus ir animacijose nematytu vulgarių bei seksualinių juokelių braižu sugebės nuteikti kino mylėtoją gana palankiai.

6.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
5.5
Kinematografija
6.5
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles