POKEMON detektyvas Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

Rimtas klausimas, dėl ko didesnis filmas apie pokemonus buvo sukurtas tik dabar. Kai Holivudas veržiasi išnaudoti bet kokią žmonių nostalgiją, nepasinaudoti šia proga atrodo kvaila. Su pokemonais – serialais, žaidimais, žaislais – užaugo visas pasaulis. Tuos padarėlius, pokemonų turnyrų taisykles ir pagrindinę serialo dainą žinojo ir tebežino kiekvienas vaikas. Lietuvoje irgi. Tai, kad „Detektyvas Pikačiu“ pasirodo tik dabar, yra turbūt keisčiau, jei filmas išvis nebūtų pasirodęs.

Visai tikėtina, kad pagrindinę įtaką čia padarė laukimas. Tokių kūrėjų ir tokio filmo, kuris pagrįstų pokemonų populiarumą ir originalumą. Ir, leiskite pasakyti, filmas su pokemonų turnyrais, įspūdingomis veiksmo scenomis ir kalbančiu Pikačiu (su kepure) yra filmas, kurio palaukti buvo išties verta.

„Detektyvas Pikačiu“ pasakoja apie Timą (akt. Justice Smith) – vaikiną, kuris sužinojęs apie savo tėvo mirtį vyksta į jo namus Raimo mieste. Miestas yra ypatingas – jeigu likusiame pasaulyje pokemonai yra naudojami gaudymui ir tarpusavio kovoms, čia jie gyvena darniai kartu su žmonėmis. Timui tokia aplinka yra tinkama, kadangi jis, kadaise svajojęs tapti pokemonų treneriu, atsisakė šio noro ir į pokemonus stengiasi nekreipti dėmesio. Iki tol, kol jis netyčia susitinka Pikačiu (akt. Ryan Reynolds), kuris yra ne tik mielas, bet su kuriuo Timas gali kalbėtis.

Taigi filmas galiausiai tampa istorija apie Timo ir Pikačiu draugystę. Juosta neapsimetinėja ir nebando sukurti intrigos, kad jie yra priešai. Nuo kavos priklausomas ir savo galias pamiršęs Pikačiu yra per daug įkyrus ir gražus, kad į jį Timas nekreiptų dėmesio. Jiedu nebėga vienas nuo kito ir gana greitai susidraugauja siekdami išsiaiškinti, kas iš tikrųjų atsitiko Timo tėčiui.

Likęs filmas tampa pretekstu kūrėjams parodyti tą pokemonų pasaulį, kurį žino dauguma filmą žiūrėsiančių žiūrovų. Kiekviena scena yra prikimšta skirtingų pokemonų, tačiau tai filmo neapkrauna. Pokemonų yra pakankamai daug ir jie pakankamai skirtingi, kad neatsibostų vizualiai ir įsilietų į istoriją. Jie kartais parodo savo galias, nors filmas didesnį dėmesį skiria jų charakterio nagrinėjimui, ir galiausiai pasireiškiančios galios yra glaudžiai susijusios su tuo charakteriu. Vizualiai filmas atrodo nuostabiai, o patys pokemonai nėra pernelyg iškrentantys iš konteksto savo atrodymu. Kompiuterinės grafikos prasme „Detektyvas Pikačiu“ yra sukurtas išties kokybiškai – pakankamai, kad pasigrožėtum visais gyviais negalvodamas apie tai, kaip jie buvo sukurti.

Susilaikymas nuo beprasmiškų pokemonų kovų yra stiprioji filmo pusė. Galbūt dėl to filme veiksmo scenos yra išties nuostabios. Jų yra vos kelios (gal keturios), tačiau režisierius Robas Lettermanas sugeba meistriškai kelti įtampą ir ją paleisti reikiamais momentais. Visada supranti, kad tai yra filmas vaikams ar jaunesniems žiūrovams (juolab kad pradedantis franšizę, kuri, kaip galima tikėtis, gali tęstis begalę filmų), tad realios grėsmės veikėjams niekada nekils. Tačiau veiksmas vis tiek yra įspūdingas ir didingas, atsiremiantis į pačius pokemonus ir išnaudojantis skirtingus jų sugebėjimus. Čia nėra veiksmo vien dėl to, kad jo reikia (ar juo labiau veiksmo, kuris grasintų visam pasauliui, kaip kad būna įprasta brangesniuose filmuose), ir tai yra atgaiva.

Dėl to filmą yra tiesiog smagu žiūrėti. Jame yra sukuriama maloni atmosfera tiek vizualiai (dėl pokemonų ar dėl filmavimo vietų dideliuose miestuose ar miškuose), tiek dėl istorijos, kurioje didesnės grėsmės ar intrigos nėra. Tuo pačiu tai yra ryškesnis filmo minusas. Ant popieriaus jis yra klaikiai nuspėjamas. Kuo toliau, tuo labiau „Detektyvas Pikačiu“ žiūrovus bando išgąsdinti dideliais posūkiais ir atskleidimais. Iš esmės istoriją nuspėti galima nuo pirmų minučių ir gana greitai žiūrovų dėmesį nukreipia kiti filmo aspektai, dėl ko apie siužetą per daug negalvoji. Visgi kuo labiau filmas remiasi į jį, tuo ryškiau išsišoka istorijos nuspėjamumas, ir ignoruoti jį darosi sunku.

Galiausiai „Detektyvas Pikačiu“ vis tiek yra filmas apie Timą ir Pikačiu, ir net jeigu istorija nuo to kartais nutolsta, patys kūrėjai tai neblogai supranta. Kažkiek dėmesio yra skiriama romantinei istorijai tarp Timo ir žurnalistės Liusės (akt. Kathryn Newton), nors prie to vėlgi neužsibūnama. Tuo tarpu J. Smith įkūnijamas Timas yra pakankamai neurotiškas ir nuožmus, kad žiūrovai juo greitai susižavėtų, o R. Reynoldso įgarsinamas Pikačiu yra tiesiog absoliučiai mielas ir kalbantis be sustojimo, kad nuo jo neatitrauktum akių. Išvis dėl Pikačiu elgesio galėtum sakyti, kad R. Reynoldsas tiesiog sukūrė Deadpoolą vaikams. Ir kadangi tas kūrinys yra kone nepriekaištingas, originalumo stoka jo neapkaltinsi.

Bendrai „Detektyvas Pikačiu“ neturi teisės būti toks smagus filmas. Tai turėtų būti (šiaip ir yra) ciniškas didelės korporacijos bandymas toliau prakišti savo produktą jį žinantiems ir nežinantiems žmonėms, ir parduoti žaislų už milijardus pinigų. Ir visgi „Detektyve Pikačiu“ rasite nulį cinizmo, šiek tiek įtampos, paprastą istoriją ir begalinį žavesį. Galbūt maloniausias didelis šios vasaros filmas, po kurio svajosite, kad galėtumėte įsivaikinti Pikačiu.

7.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Buvau Kine: "Detektyvas Pikachu" rezencija - #GeekPropaganda / 2019 gegužės 27

    […] Mūsų draugai iš BuvauKine.lt sako, kad po šio filmo mes visi norėsime įsivaikinti po savo Pikachu. Kas, kaip ir kodėl – skaitykite Mykolo Kriščiūno rezencijoje. Pilną rezenciją rasite paspaudę čia. […]