Režisierius Nicholas McCarthy‘is, kuriam siaubo filmų žanras tikrai nėra svetimas, pristato naujausią savo darbą „Apsėstasis“ ( orig. „The Prodigy“). Čia pasakojama istorija apie šeimą, kuri po ilgalaikių pastangų susilaukia vaiko, kuris, paaiškėja, turi neįprastai aukštą IQ. Tad kol jų gyvenimas, atrodo, einasi tikrai nebloga linkme – pamažu ima ryškėti tamsi paslaptis, slypinti už jų sūnaus išskirtinio intelekto.

Siužeto konstruktas

Istorija, pasitinkanti žiūrovą, nuo pat pirmųjų akimirkų pasirodo kaip tikrai intriguojanti. Čia režisierius nieko nevynioja į vatą ir nuo pat pradžių eina prie esminio reikalo, ir vis tik kartu išlaiko neaiškumo akimirką, kas ir kodėl ten vyksta.

Filmas pirmiausia nustebina tuo, kaip gyvai ir realistiškai čia yra įkūnijama šeimos idilė ir jos laipsniškas virsmas į kažką tamsaus ir smaugiančio – ko procese žiūrovas gauna patirti ne tik „suplanuotą“ istorijos siaubą, bet ir išgyventi antraplanį slogumą, kuris, patikėkite, kontekstui sunkumo suteikia sočiai.

Kalbant apie tai, ko čia visi ir susirinkome – išsigąsti – atsakymas yra: Taip! Tai yra vienas tų filmų, kuris tikrai savyje turi keletą – gaila, bet tik keletą – tačiau labai ypatingų vietų, kurios smogia pačiose netikėčiausiose vietose. Čia neminint to bendrojo istorijos konteksto, kuris su kiekviena minute vis labiau sunkėja. Ir kad ir kaip norėtųsi plačiau apie jį papasakoti – turiu susilaikyti, nes tai būtų paprasčiausiai nusižengimas prieš būsimuosius Jūsų potyrius. Ir vis tik, tai, kas liečia esminį siaubo faktorių – filme yra apsčiai konstrukcinių detalių, kurios Jums leis tą faktorių tikrai pajusti – nuo groteskiškų vaizdų iki psichologinių išpuolių – Jūsų laukia visa tamsiųjų emocijų popuri.

Šis filmas puikus taipogi ir tuo, jog siužetinė istorijos linija… ji yra originali. Čia jaučiasi istorijos autentiškumas, itin sunku pastebėti kažkokias klišes ir didesnius siužetinius nukrypimus. Žiūrovas yra įpareigotas netik išsigąsti, kai to yra „prašoma“, tačiau ir su susidomėjimu stebėti pačią istorijos tėkmę – kaip sluoksnis po sluoksnio, laipsnis po laipsnio ji leidžiasi iki paties savo branduolio.

Techninės detalės

Na, ko gero, iš šio filmo labiausiai yra išsiskiriantis aktorius, įkūnijęs Džordžį siaubo filme „TAI“ (orig. „IT“). Būtent tai, kaip jis realizavo savo ypatingai tamsų vaidmenį šiame filme vienareikšmiškai indikuoja, jog jo tikrai laukia šviesi ateitis kino ekranuose.

Kas liečia techninius aspektus – plojimai operatoriui už tai, kaip jis pagavo pagrindinius filmo kadrus ir montažo grupei už tai, kaip jie juos apdorojo. Nes be „geliančio“ jų pateikimo – šis filmas būtų kur kas nykesnis. Visa kita filme tikrai generuoja savo vertę ir leidžia pajusti jį tokį, koks jis ir turi iš tikrųjų būti.

Reziumuojant

Pastarieji keletas siaubo filmo projektų šiemet, panašu, buvo visai neblogi ir „Apsėstasis“ šio seto tikrai neuždaro, o, galbūt, net atvirkščiai – leidžia patikėti, jog siaubo filmų žanras dar, anaiptol, visai neužgesęs. Tad, mielieji siaubo filmų entuziastai, turite dar vieną puikų egzempliorių į savo kolekciją, kuriame tiesiog puikiai realizuota viskas: istorija, siaubas ir emocija.

7.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles