AŠ iš kitos veidrodžio pusės

Double Trouble and the Magical Mirror

Lietuvos kino teatrus pasiekė vokiečių sukurta komedija visai šeimai „AŠ iš kitos veidrodžio pusės“ (angl. „Double Trouble and the Magical Mirror“). Filmas pasakoja apie berniuką vardu Fridas (akt. Luisas Vorbachas), kuris labai mėgsta pramogauti ir smagiai leisti laiką, tačiau yra visiškas tinginys mokyklos suole. Šių dviejų būdo savybių nesuderinamumas Fridui sukelia tam tikrų problemų tiek mokykloje, tiek namuose, todėl berniukas ima svajoti apie savo gyvenimo palengvinimą. Vieną dieną, užklydęs į mieste veikiančią mugę, Fridas aptinka stebuklingą veidrodį, kuris sukuria tobulą tavo antrininką, turintį visas „idealaus AŠ“ savybes.

Kadangi Fridui sunkiai sekėsi mokykloje – jo antrininkas tampa pirmūnu, tad tikrasis Fridas pamažu pradeda perduoti visas savo atsakomybes ir namuose. Netrukus Fridas papasakoja viską savo geriausiam draugui Emiliui (akt. Jona Gaensslenas), o galiausiai šią paslaptį sužino ir visi klasiokai, kurie pasidaro savo pačių kopijas. Ilgainiui tikrieji vaikai nusprendžia nebelankyti mokyklos, o idealieji antrininkai pradeda perimti jų gyvenimus. Gan greitai vaikai pradeda suvokti, kad ilgisi savo senojo gyvenimo, artimųjų ir pradeda kurti planą, kaip į veidrodį sugrąžinti antrininkus, kurie jau patogiai įsitaisė mūsų pasaulyje.

Tai tikrų tikriausias filmas visai šeimai, o ypač tiems vaikams (ir jų tėvams), kurie yra pradinėse klasėse. Šiame filme buvo parodyta nemažai šeimos vertybių – koncentruojamasi į tai, kad suaugusieji mažai klausosi vaikų ir nori, kad šie darytų tai, kas patogu tėvams, o ne patiems vaikams. Būtent šiuo aspektu filmas ir atrodo šeimyniškas ir skatinantis susimąstyti, pasikapstyti po savo vidų ir paanalizuoti, kokios vertybės yra keliamos kiekvieno šeimoje. Gan taikliai ir išsamiai filme atspindima vaikų emocinė būsena dėl noro ir pastangų būti idealiais kitiems, tačiau taip ir negebant patiems pamilti savęs. Prie to stipriai prisideda ir gera jaunųjų aktorių vaidyba, kurie puikiai perteikė emocijas veido išraiškomis ir kūno kalba. Taip pat filmas gan reikšmingas ir vyresnei auditorijai dėl to, kaip vaizduojami šeimos santykiai ir kokią įtaką tam tikras elgesys gali turėti vaikui, jo emocinei būsenai. Šiuo atžvilgiu, filme „AŠ iš kitos veidrodžio pusės“ yra gausu vertybių, kurios reikšmingos jaunam žmogui, jos nėra paviršutiniškos ar nerealios – filme atvaizduojama dažna šiuolaikinės šeimos ir vaiko kasdienybė.

Tačiau kai kurios idėjos filme nebuvo tinkamai išpildytos ir joms trūko aiškumo. Mugės ir pagrindinės – veidrodžių salės sergėtojas, pilvakalbystės meistras, yra visiškai neišpildytas personažas. Taip ir lieka neaišku, kodėl jis prižiūri magišką veidrodį, koks viso to tikslas? Jo „priežiūroje“ visa klasė sugeba pasidaryti savo tobulus klonus, galiausiai – nepastebėti išsineša visą veidrodį. Šis veikėjas nedalyvauja jokiuose pagrindiniuose ar didesnės svarbos siužeto vingiuose, todėl galima sakyti, kad yra nereikalingas ir jo nebuvimas filme tikrai nesukeltų jokių trūkumų. Jis nebuvo nei juokingas, nei naudingas istorijos perteikimui. Pagal tai, ką jis veikė filme, galima daryti prielaidą, kad jis paprasčiausiai laiko magišką veidrodį savo kreivų veidrodžių namelyje, bet koks to tikslas – neaišku. Stebuklingas veidrodis / spinta, iš kur atsiranda idealūs mūsų antrininkai yra skraidanti, tačiau iš kur kaip ir kur toliau ji skrenda yra neaišku. Tokį veiksmą filmo žiūrovai gali išvysti filmo pradžioje ir pabaigoje, bet čia vėl paliekama informacijos spraga, kuri visgi atrodo ganėtinai svarbi ir reikšminga. Be to, kad filmas turi tam tikrų trūkumų, yra ir kelios perspaustos vietos. Bene visi pagrindiniai filmo veikėjai yra sustatomi į griežtus ir kas antrame filme matomus rėmus – klasės moksliukas, klasės kietuolis, mergaitė, kurios dėmesio visi nori ir pan. Tačiau filmo pabaigoje pritrūko tam tikros atomazgos ties šių veikėjų išaiškinimu ir esmės atskleidimu. Dėl to, bent jau šia dalimi, filmas atrodo ne iki galo išbaigtas, turintis gan reikšmingų trūkumų.

Tai filmas, kuriame gana kokybiškai pateikiamos šeimos vertybės, analizuojama meilės sau ir pasitikėjimo savimi svarba. „AŠ iš kitos veidrodžio pusės“ yra visai šeimai tinkanti juosta, kur apie ką pagalvoti ras kiekvienas žiūrovas. Nepaisant to, kad siužetas yra kiek nuspėjamas, o gana svarbiose vietose išlieka neaiškumų, filmas atskleidžia reikšmingą tiesą, kad mums nereikia ieškoti kažkokių klonų ar kopijų, kurie kitiems atrodytų tobuli, pakanka būti geriausia savo paties versija.

7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Kinomanas / 2019 liepos 16

    Paskaičius aporašymą galima drąsiai teigti, kad filmo siužetas nukopijuotas nuo seno gero tarybinio filmo vaikams „Elektroniko nuotykiai“. Nešvaistysiu laiko šiai kopijai.