Paranormalūs reiškiniai: vaiduoklio dimensija

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

FILMO SIUŽETAS (SPOILERIAI)

Prieš eidamas į filmą „Paranormalūs reiškiniai: vaiduoklio dimensija“ aš galvojau, kad tai bus eilinis lievas siaubiakas, kai į naują namą, kurio buvę šeimininkai dingo keistomis aplinkybėmis, atsikrausto šeima su vaiku, ir jame pradeda dėtis keisti dalykai. Ir tik PYYYYYYYYYYST… Absoliučiai viskas taip ir buvo.

Filmo siužetas yra toks neoriginalus, kad jis turėtų vadintis „Paranormal Activity: shit you already saw in other horror movies“.

Nu pagalvokim, kas būdinga yra blogam siaubo filmui (toliau neskaitykit šitos pastraipos jei tikrai planuojate eiti į šį filmą)…

Į naują namą atsikrausto šeima su vaiku – check, atrandami senos šeimos asmeniniai keisti daiktai – check, name po truputį pradeda vaidentis – check, tėvas pradeda rasti keistų knygų apie demonus ir ritualus – check, demonas apsėda mergaitę – check, vaikas ant sienų pradeda rašinėti neaiškius satanistinius simbolius – check, į namus iškviečiamas kunigas – double check, paskutinės dešimt minučių yra kova su demonu – check! O gal ne? LOL… Tikrai check!

Kas rašo šituos scenarijus? Net mergaitė, kuri patraukė demono dėmesį, gimė 2005-06-06… 😀 Kas??? Tai kodėl ne 2006-06-06???? Nu tipo trys šeškės… Bet vėliau atėjęs kunigas pasakė, kad jų dukra yra gimusi šeštų metų, šešto mėnesio, šeštą dieną… Nežinau nuo ko jis čia viską skaičiuoja, bet taip išvartė. Ach… Demonai ir tie jų pomėgiai simboliams. Tipo jei tu esi demonas, tai gali kviest taksą tik tokį, kurio telefono numeryje yra 666 ir vaidentis tik po šešias valandas tris dienas iš eilės? O po to trys laisvos? COME ON!!!!!!

FILMO BAISUMAS

Kadangi žmonės eina į siaubo filmus norėdami dirbtinai sukelto adrenalino, tai manau protinga siaubo filmą teisti ne tik pagal jo logiką ir siužetą, bet pagal jo baisumą. Taigi… Ar šiame filme išsigąsite? Taip, vieną kartą. Ar norėsis užsidengti savo veidą iš baimės? Ne. Ar norėsit internete vėliau parašyt recenziją, koks tai lievas filmas visapusiškai? Tikrai taip…

Kas padaro gerą siaubo filmą baisiu? Įtampa… Įsijautimas į personažus ir jų bejėgiškumo pajautimas, labai labai baisus pagrindinis „blogietis“… Kaip bandoma padaryti blogą filmą baisiu? Jump scare’ai ir visko filmavimas kamera POV stiliumi… Kas nežiūrit porno, tai POV reiškia – Point Of View (filmuojama pirmu asmeniu). Tai turbūt ir sakyti nereikia, kuris iš šių filmų yra PA. Įtampos jokios, nes viskas jau matyta dvidešimt kartų, personažai neįtikinami, pagrindinis demonas – krūva juodų spagečių. Išsigandau tik vienąkart, pačioj pradžioj. Žinoma iš jump scare. Kurių pilna šiame meno šedevre, bet net ir jie visada yra nuspėjami. Žodžiu… Po šio filmo aš iškart ėjau i „Monstrų viešbutį 2“ , tai galiu pasakyti, kad pasatarasis buvo baisesnis.

VAIDYBA IR PERSONAŽAI

Porą minučių galvojau tik tiek ir palikti šioje skiltyje, bet tiek to. Aptarsiu truputį plačiau…

Vaidyba – baisu… Žodžių žaismas. Aktoriai tai šimtą procentų režisieriaus giminės. Nežinau kaip kitaip jie ten pateko. Scenoje, kai dirbo mergaitė ir kai jie pradėjo jaudintis dėl jos… Žinokit aš kai dešimt sekundžių nerandu savo ragelio, tai labiau parinuosi.

Personažai… Nu toookio prastumo. Kaip tik galima pasielgti durniau, kažkokioje situacijoje, tai taip chebra ir elgiasi. Visų pirma, aš pisčiau iš namų jau pirmą vakarą, kai kėdė pradeda suktis aplink save. Aš gal ir netikiu vaiduokliais, bet tikrai neliksiu ir nelauksiu, kol spintą ant manęs užmes. O jiems, tik praėjus 70% viso filmo, DAEINA, kad čia ne vėjas daro šitas nesąmones. Toliau… Neskoningi juokeliai ir ne vietoj… Jūs man pasakykit. Jus po namus vaiko demonas. Mėto iš peilių. Ir tada jūs sakytumėt „ech… kitąkart geriau apsistosiu pas mamą“????? Vidury veiksmo! Get the fuck outta here…

Ant tiek norima buvo padaryti bent kiek šį filmą humoristiniu, kad net buvo prasilenkta su logika visose vietose. Arba jus vejasi demonas ir jūsų patarimas draugui yra „uždaryk ir užrakink duris“?????? Demonas… Kuris gali keliauti per dimensijas… Iš pomirtinio pasaulio sugebantis keliauti į normalųjį… Neįveiks tualeto durų su apvalia rankena? Kur aš galėčiau atsiremti į tas duris ir jos išlūžtų… Žinot ką… Visgi tas filmas buvo juokingas… Vis dėl to… Atsižvelgsiu į tai įvertinime.

ĮVERTINIMAS

Aš į savo recenzuojamus filmus ganu galimybę nueiti anksčiau, nei kiti, nes man chebra suorganizuoja spaudos pasą or something. Į šį filmą atėjau jam jau prasidėjus ir pamačiau, kad salėj sėdi dar keturi žmonės. Draugo klausiu: „o ko tiek žurnalistų mažai?“. Ans sako: „čia paprastas seansas. Premjera. Kas norėjo, galejo pirkt bilietus ir eit“… Alright… Kai baigėsi pats filmas aš ir dar dvi panos pradėjom žvengt tiesiog… Nežinau kodėl, bet kokį pusę minutės juokėmės. Nors bendrai žinau… Nes filmas labai blogas. Aš žinau, būna ant tiek blogų filmų, kad jie net geri pasidaro… Bet čia ne tas atvejis… Jis tiesiog blogas ir viskas.

Vien tas faktas, kad tai yra šeštas „Paranormalių reiškinių“ filmas, jau turėtų šį ta sufleruoti… Filmai tai nėra mašinos ar telefonai, kur kuo didesnis skaičius, tuo geriau. Čia atvirkščiai… Pirmas būna geras. Antras būna toks pusiau. Trečio geriau nežiūrėkit, nes susigadinsit nuomonę apie pirmas dalis. Ketvirtam pagrindinius vaidmenis pradeda atlikti vaikai. Penktame pagrindinius vaidmenis atlieka gyvūnai kalbantys. Šeštas yra tiesiog „KĄ?? Aš negaliu patikėt, kad mes vis dar einam į pliusą su šitais filmais… LOL… Kuriam dar vieną. Tegu eina durneliai… Moka pinigus“.

Žodžiu, jei per visą savo gyvenimą nebūčiau matęs nei vieno siaubo filmo, gaaaaaaaal šitas filmas ir pasirodytų įdomus ar baisus. Bet dabar… Tiesiog neikit. Patarimas jums… Yra daug geresnių filmų, rodomų kino teatruose. Jei labai norit siaubo filmo, palaukit „Kanibalų“ (nors nepanašu, kad ir šitas bus geras).

2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
2.0
Režisūra
2.0
Kinematografija
2.0
Garso takelis
2.0
Techninė pusė
2.0
Aktoriai
2.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles