Nežinia kas verčia pagyvenusius ir sėkmingas roles atlikusius aktorius veržtis į veiksmo žanrą, tačiau jų sąrašas vis auga. Prie tokių žinomų veidų kaip Liamas Neesonas, Bruce Willisas ar Danielis Washingtonas prisijungia nauja veiksmo filmų žvaigždė Bobas Odenkirkas, labiausiai atpažįstamas kaip advokatas Solas iš serialų „Bręstantis Blogis“ (angl. „Breaking Bad“) ir „Geriau Skambink Solui“ (angl. „Better Call Saul“). Ir jis nejuokauja, savo debiutui bendradarbiaudamas su režisieriumi Ilya Naishulleriu, pateikusiu itin brutalų pirmo asmens filmą „Hardcore Henris“ (angl. „Hardcore Henry“). Rezultatas sėkmingas – „Niekas“ yra paprasta, bet kokybiška pramoga su smagiu veiksmu bei pagrindiniu herojumi.

Siužetas

Kaip filmo pavadinimas teigia, pagrindinis veikėjas Hačas (Bob Odenkirk) yra visiškas niekas, paprastas šeimos žmogus įstrigęs nuobodžioje rutinoje. Ją išblaško namų įsilaužimas – du įsibrovėliai pavogia tai, kas neturėtų būti pavogta. O Hačas iš tikrųjų nėra paprastas niekas, jo praeityje yra pilna vyriausybei atliktų nešvarių ir nuslėptų darbelių, kurie kelia išgąstį visiems, kas apie juos girdėjo. Banditų ieškojimas veda nuo vieno susidūrimo iki kito, kol pagrindinis veikėjas patraukia sociopatiško rusų mafijozo Juliano (Aleksey Serebryakov) dėmesį.

Filmas

Panašumai su Džonu Viku (angl. „John Wick“) yra akivaizdūs ir nėra ko stebėtis – už juos atsakingas tas pats rašytojas Derekas Kolstadas. Rodos jis jau gerai pažįsta istorijas apie paprastą žmogų, kuris slapta yra visų nusikaltėlių siaubas. Yra skirtumų tarp pagrindinių veikėjų, šiame filme paryškinama, kad Hačas yra visiškai kasdieniškas, paprastas, neypatingas niekas, kuris džiaugiasi gavęs galimybę sumalti kažkam snukį. Nors siužetas ir progresuoja panašiai, vis tiek smagu stebėti herojaus kelionę iš to nieko į šaltakraujį žudiką. Juolab, kad rašytojas taip pat sėkmingai pernešė tą sausą humorą iš „Džono Viko“. Legendinė pagrindinio veikėjo reputacija, perdėtas mandagumas, įdomus muzikos parinkimas bei panašūs juokeliai gerai veikia ir čia, ir palengvina bendrą reginį.

Rašytojas tas pats, tačiau režisierius kitas. Ilya Naishulleris į filmo pasaulį ir veiksmo scenas įneša to purvo ir žiaurumo iš „Hardcore Henrio“. Tad nors „Niekas“ nėra toks elegantiškas ir techniškai tvarkingas kaip „Džonas Vikas“, tačiau jis tai atperka su nešvariu realistiškumu. Viena stipriausių veiksmo scenų autobuse verčia veikėjus brutaliai ir nešvariai daužytis, kur ne tiek svarbi kovų choreografija, kiek grynas fizinis smurtas, o pagrindinis herojus irgi pakankamai gauna atgal. Tačiau kuo toliau, tuo labiau filmas apleidžia tą realistiškumą į daugiau absurdiškus susišaudymus. Bet kokiu atveju, ar muštynės ar šaudynės, viskas vis tiek žiūrisi smagiai, o veiksmas nufilmuotas tvarkingai ir suprantamai.

Viso to centre yra Bobas Odenkirkas, kuris yra labai tinkamas šiai rolei dėl jo visiško nepanašumo į veiksmo filmų žvaigždę. Aktorius suteikia reikiamos dramos savo veikėjui, kuris pasiilgo neatsakingų smurto dienų, nes jam juodai užkniso viskas, tačiau taip pat sugeba įtikinti savo piktu, žudikišku žvilgsniu. Matoma ir B. Odenkirko patirtis komedijose, efektingai pateikiant tą sausą ir sarkastišką humorą. Kiti veikėjai irgi yra savotiškai ekcentriški bei smagūs, labiausiai išsišoka ekstravagantiškas pagrindinis blogietis rusas Julianas bei senukas Hačo tėtis Deividas (Christopher Lloyd), kuris irgi gauna progų sužibėti.

Išvada

Visumoje, „Niekas“ yra kaip mažesnio masto, purvinesnė, ne ką mažiau kokybiška „Džono Viko“ versija. Kaip lengva ir ne itin ilga pramoga, filmas maloniai susižiūrės veiksmo žanro megėjams.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles