Kartu su pavasariu, Lietuvos kino teatrus pasiekia dar vienas istorinis veiksmo filmas „Nenugalėti” (angl. „The Rising Hawk“). Šįkart, kurdami filmą, jėgas sujungia dvi valstybės – JAV ir Ukraina, tad filmavimo aikštelėje buvo tikrai nemažai tautinės įvairovės. Istorinis filmas mus nukelia į gūdžius 1241 m., kuomet Rytų Europoje gyvenę kalnų medžiotojai yra užpuolami Chano Burundos vadovaujamų mongolų karių. Mažų kaimelių, esančių kalnų papėdėje, susivienijimas yra neišvengiamas, tačiau vieno iš kaimelių vadas galintis visus suvienyti, egoizmo lydimas atsuka medžiotojams nugarą. Likę be stipraus karinio užnugario, kalnų medžiotojai vieni stoja į kovą prieš keršto vedamus mongolus bei bando užkirsti tolimesnę jų invaziją.

Siužetas ir vaidyba

Filmas žiūrovams pateikė tikrai neblogai besivystantį filmo siužetą, su kiek netikėtais įvykių vingiais. Nors gan užtęstas, filmas pasakodamas Zacharijaus Berkuto (akt. Robertas Patrcikas) vedamų kalnų medžiotojų istoriją. Tikrai išsamiai atskleidę veikėjų charakterius, bet niekaip neįterpę jokios istorijos apie jų praeitį, tvirtesnius veiksmų motyvus ar tarpusavio santykius kaimelyje, režisieriai labiau fokusavosi ties bendru istorinių momentų perteikimu. Filme vaidinę aktoriai buvo įsijautę į savo atliekamus vaidmenis bei puikiai tai atvaizdavo kovos scenose, o pasirinkti to meto drabužiai ir aplinkos detalės pridėjo dar daugiau tikroviškumo bei atmosferos.

Kinematografija ir techniniai nesklandumai

Kuriant istorinius ar karinius filmus gana dažnu atveju yra naudojami kadrai filmuoti iš „paukščio skrydžio“, o filmuojant ar rodant kadrus šiame filme, tai buvo neišvengiama. Galbūt dėl finansinių spragų šiuos kadrus buvo bandoma kurti pasitelkiant kompiuterines technologijas. Deja, tai buvo vienas iš prastesnių techninių pasirinkimų, nes kadrai neatrodė pakankamai įtikinami, vietomis, tiesiog absoliučiai neįtikimai, o jų pakartotinis rodymas toliau žemyn mušė bendrą filmo įvaizdį. Garso montažas ir įrašymas filmavimo aikštelėje taip pat nebuvo aukščiausios kokybės – tyliose scenose su monologais buvo garsiau girdimas arklio kvėpavimas ir kanopų kapsėjimas, intensyviose vietose keičiant kadrus garsas buvo tiesiog nukerpamas be jokio sušvelninimo. Tačiau greitose, veiksmo pilnose scenose, operatoriai pasidarbavo nepriekaištingai, gražiai perteikdami kovos scenas bei veikėjus, kurie lekia nelygiais miškų šlaitais.

Pabaigai

Turint laiko ir noro pasidomėti XIII amžiaus Rytų Europos istorija bei pasimėgauti visai neblogai besivystančiu filmo siužetu, filmas „Nenugalėti“ yra tikrai taiklus pasirinkimas. Nors kariniai filmai ir pasižymi smurto ir agresijos pilnomis scenomis, šis turi gan stiprią, bet protarpiais išsprūstančią cenzūrą, leidžiančią juo mėgautis ir silpnesnių nervų žiūrovams.

5.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
6.5
Kinematografija
3.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
3.0
Aktoriai
7.1
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles