Vedybos, skyrybos ir barsukas

Vedybos, skyrybos ir barsukas

Kol pasaulyje siaučia paniką sėjantis virusas, o Lietuvoje panikuojantieji siaubia grikių lentynas parduotuvėse, lietuviškoje kino padangėje – keiksmažodžių ir prasto siužeto pasiutpolkė filme –„Vestuvės, skyrybos ir barsukas“. Apžvalga nebus ilga, bet jei norite ir likusį laiką sutaupyti, beskaitant apie šį kino projektą, nedaugžodžiausiu – šio filmo nerekomenduoju niekam.

Siužetas

Panašu, kad filmo kūrėjai idėjų sėmėsi iš praėjusiais metais praūžusio žinomų asmenų skyrybų vajaus – pagrindinį filmo veikėją Girių išduoda ir palieka žmona. Nusivylęs savo gyvenimu ir napavykusiais santykiais, savo liūdesį skandina neaiškios kilmės gėrime, o netyčia apliejęs savo išmanųjį telefoną, paverčia jį tikrų tikriausia laiko mašina. Kas kartą pasidaręs asmenukę su mergina jis iš arti pamato kokia būtų jų bendra ateitis.

Filmo vidus

Filmas yra labai prastas, tačiau puikiai atlieka savo darbą – tuština neįnoringo skonio žiūrovų pinigines. Pilnos kino salės byloja, kad tokių „šedevrų“ kaip „Moterys meluoja geriau. Kristina“, „Moterys meluoja geriau. Robertėlis“ kūrėjai užtikrintai žengia lėkštų komedijų keliu bei nežada nieko naujo ir šiame, pigiu gariūniniu kiču alsuojančiame projekte. Kaip ir priklauso juosta prasideda nuo nevykusių juokelių bei tunto reklamos ir lyg to dar būtų maža – viskas pagardinama lėkštais memų intarpais ir „įkarpytomis“ politikų galvomis.

Bežiūrint į filmo siužetinę liniją ir neišbaigtą istoriją, kyla klausimas – ką kūrėjai norėjo pasakyti? Ogi nieko! Nes visas pasakojimas yra labai chaotiškas, nenuoseklus ir neišbaigtas iki galo. Juostoje vyraujantį chaosą dar labiau sustiprina padrikas montažas ir vaizdų kratinys. Tačiau blogiausia šioje juostoje yra veikėjų dialogai, nuspalvinti keturaukščiais keiksmažodžiais.

Na bet šioje deguto statinėje yra ir keli lašeliai medaus – tai nuostabus pagrindinio aktoriaus balsas, gražios, tačiau ne itin talentingos aktorės ir keliais lietuviškais pop hitais pagardintas garso takelis. Ir viskas. Be keiksmų, nenatūralios vaidybos, nevykusių juokelių, neišgryninto siužetinio jovalo, juostoje daugiau nieko nėra.

Aktorių pasirodymas

Lietuvos kino mūzos, didieji kūrėjai bei kasdieną įsižiebiantys vaidybos fenomenai yra siaubingai jautrūs bet kokiai kritikai. Tačiau pažiūrėjus juostą „Vedybos, skyrybos ir barsukas“ norisi paklausti ar patys aktoriai patenkinti galutiniu rezultatu? Ar honoraras vertas savo filmografiją pažymėti tokiu menkos vertės produktu, kuris tempia į bedugnę visą lietuvišką kiną? Plačiau diskutuoti apie aktorių pasirodymus nėra prasmės – beveik visi vaidino teatrališkai perspaustai blogai. Tai tiek.

Pabaigai

Kaip vienas kolega yra sakęs – ši recenzija nieko nepakeis, kas norės tas ir eis į šį filmą, bet tikėkimės, kad vieną dieną žmonių, besirenkančių tokias kino atliekas bus mažuma. Juosta „Vedybos, skyrybos ir barsukas“ neverta nei jūsų dėmesio, nei jūsų laiko ar pinigų. Bus daug naudingiau, jei pastaruosius išleisit kaupdami grikių ar makaronų atsargas.

 

 

2.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
0.0
Režisūra
0.0
Kinematografija
3.4
Garso takelis
6.2
Techninė pusė
3.7
Aktoriai
3.7
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles