Negailestinga naktis

Violent Night

Kalėdos jau visai netoli, tad nenuostabu, kad į kino ekranus atkeliauja ir vis daugiau su būtent šia metų švente susijusių filmų. Savaime suprantama, dauguma jų yra romantiniai ar šeimai skirti filmai, bet kartais gauname ir kiek neįprastus projektus. Anksčiau esame turėję pasakojimų apie prasigėrusį Kalėdų senį, kuris užsiima vagystėmis. Dar yra buvę ir siaubo filmų. Tačiau dabar sulaukėme naujo projekto, kurio pavadinimas nurodo, jog žiūrėdami šį filmą be tipinės istorijos turėsime ir itin daug grubaus veiksmo, o filmo turinys nebus skirtas vaikams. Taigi, atėjo eilė „Negailestingai nakčiai“.

Filmas pasakoja apie Kalėdų senelį, kuris Kalėdų išvakarėse keliauja dalindamas dovanas. Ir netyčia pataiko atvykti į namus, kuriuose kaip tik vyksta įkaitų drama, o viena įkaitė – maža mergaitė, itin smarkiai tikinti Kalėdų seneliu. Susiklosčius netinkamoms aplinkybėms ir užgraužus sąžinei, senelis imasi ne itin malonių veiksmų ir stoja į kovą su iki dantų apsiginklavusiais blogiečiais.

Kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų, šis filmas yra tiesiog nuostabus. Žinau, jame yra beprotiškai daug klišinių momentų, nereikalingų ar tiesiog perspaustų dialogų, kurie vietomis atrodo, jog jau siekia būti satyra. Bet neperžengia tos ribos. Iš esmės, filmas kaip ir supranta, kokioje padėtyje yra, nebandoma būti rimtu darbu, o galiausiai – supinami ir įvairūs žanrai, todėl stebime vos ne Džoną Viką su raudonu kostiumu.

Kalbant apie veiksmą, tai nors ir pradžioje viskas vyksta šiek tiek lėtokai, jis greitai pagauna tempą ir jau po pirmo pusvalandžio galime džiaugtis tokiais vaizdais, kokių vaikams tikrai nerodytume. Nesinori atskleisti filmo detalių, bet veiksmas čia yra itin žiaurus. Ir sakydamas žiaurus, galiu sakyti „Deadpoolo“ ir „Džono Viko“ mišinio žiaurus. Čia skraido galūnės, trykšta kraujas, skaldomos kaukolės, o blogiečiai virsta kebabais. Visomis prasmėmis. Taigi, jei esate silpnesnių nervų, nesu tikras, ar šis filmas jums tinkamas.

Kalbant apie įkvėpimą šiam filmui, tai arčiausiai to čia būtų „Vienas namuose“ ir „Kieto riešutėlio“ mišinio, kai iš esmės turime du sujungtus žanrus, bet jei „Vienas namuose“ blogiukai vis iš naujo atsistodavo, tai čia to nėra. Jei smeigia galvon, tai jau su visam. Iš tiesų, tiesiog nepriekaištingas veiksmo darbas, kuris užburia nuo pat pirmos veiksmo scenos ir negali atitraukti akių nuo viso kruvino Kalėdų senio. Be to, filme nemažai ir humoro. Pripažinsiu, ne visi juokeliai buvo geri. Bet tie, kurie privertė susijuokti, tai padarė taip, kad net skaudėjo pilvą ir žandus.

Vizualiai filmas taip pat puikus. Ir ant to viskas yra pagrįsta. Ir suprantama, nes siužetas čia yra tiesiog bukas. Daug sprogimų, graži lokacija, susišaudymai, gerai nufilmuotos kovų scenos. Žodžiu viskas, ko reikia lengvai pramogai.

Žiūrint bendrai, visi veikėjai yra kaip egzistuojantys apart paties Kalėdų senelio. Davidas Harbouras čia buvo tiesiog tobulas ir aš net neįsivaizduoju, kas dar galėtų suvaidinti tokį personažą, o galiausiai jam ir tiktų viskas. Tiesiog. Jis taip įkūnijo savo veikėją, kad jau dabar norisi matyti tęsinį. Ir tiesą sakant, pamato trilogijai tikrai yra. Nes dar nematėme nei Kalėdų senio namų, nei ponios Kalėdienės. Viskas kuriama taip, kad tęsinys tikrai galėtų būti, nors savaime suprantama, viskas priklausys nuo finansų ir fanų bazės atsiradimo.

„Negailestinga naktis“ yra vienas iš geresnių šių metų veiksmo filmų. Tai tiesiog absurdiška kraujo fiesta, kuri dėl kažkokių neaiškių priežasčių tiesiog veikia. Nepaisant to, kad pats filmas yra kvailas, jis įtraukia ir neleidžia atsikvėpti, suteikia daug džiaugsmo ir neleidžia nuobodžiauti praktiškai visą rodymo laiką. Nepriekaištinga pramoga išjungus galvą, kurią verta pamatyti didžiajame ekrane.

 

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles