Misija neįmanoma III

Mission: Impossible III

“Neįmanoma misija” yra turbūt sėkmingiausias serialas, pavirtęs TV filmu ir serija pastoviai išsaugo greito veiksmo, klajonių po pasaulį ir fantastiškos šnipinėjimo įrangos pažadą. Net ir tada, kai filmas patikimas režisuoti debiutuojančiam J.J. Abramsui, kaip atsitiko su trečiąja serijos dalimi.

Kaip visada, istorija seka Etaną Huntą (Tomas Cruise‘as) – šnipą, kuris šį kartą jau taikėsi išeiti į atsargą. Tačiau jis yra iškviečiamas gelbėti mokinės, pakliuvusios į ginklų prekeivio (a.a. Philipas Seymore‘as Hoffmanas) nagus. Misija greitai virsta tikrai asmeniška, o ir pradeda aiškėti, kad IMF agentūroje yra išdavikas.

“Neįmanoma Misija” visada žada filmą, kurį lengva ir smagu žiūrėti, tačiau sunku prisiminti. Taip yra ir su trečiąja filmo dalimi, ir visoks šokinėjimas iš vienos šalies į kitą atrodo gerokai kapotas. Tačiau vietovės yra gražios, gaudynės ir susišaudymai – įtempti, o filmas nestokoja humoro. Viskas, ko reikia pilnaverčiui šnipų filmui!

Kaip ir (tais laikais dar nesurimtėjęs ir nesunuobodėjęs) Bondas, Huntas jaučia poreikį apleisti savo profesiją ir pagaliau sukurti šeimą. Kaip ir Bondui, aplinkybės ir megalomaniakai jam trukdo tai padaryti. Ir nors ši tema labiau išvystoma vėlesnėse juostose, “Neįmanoma Misija III” yra tas filmas, kuriame kova tampa labai asmeniška, ir kur Huntui reikia prakaituoti ne vien dėl tarptautinio terorizmo.

Labai smagu matyti, kad serija išlaiko romantizuotą šnipinėjimo aspektą. Kai Bondas vis labiau stengiasi būti niūrus ir Borniškas, Etanas Huntas gali sau leisti persirenginėti (naudojant viena iš serijos vizitinių kortelių tapusias kaukes) ir naudoti visokiausius šnipų žaislus, kurie mūsų širdyse pažadina vaiką, o vaiko širdyje – norą dirbti VSD. 2006 metai buvo dar Pierce‘o Brosnano Bondų apsurdo saulėlydy, tačiau šiandien “Misija Neįmanoma” atrodo daug smagiau, lyginant su kitom šnipų filmų serijomis.

Tomas Cruise‘as yra neatsiejama serijos dalis, o jo Etanas Huntas yra ir valiūkiškas šelmis, ir šaltakraujis žudikas, ir, visgi, žmogus, priverstas rinktis tarp meilės ir pareigos. Phillipas Seymore‘as Hoffmanas, tuo tarpu, nesirodo ekrane taip dažnai, kaip kiti serijos blogiukai, bet tinkamai vadina šaltakraujišką, sadistišką šunsnukį.

“Misija Neįmanoma III” yra kiek kitokia, savita serijos dalis, tačiau tai nėra blogai. Filmą galima žiūrėti drąsiai, nes veiksmas yra kokybiškas ir gerai nufilmuotas, o šnipinėjimo scenos – puikiai apgalvotos ir pagardintos įtampa bei humoru.

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. napoleonas / 2016 kovo 20

    Mačiau,neblogas.