Režisierius M. Nightas Shyamalanas tikrai gana gerai žinomas visame pasaulyje. Vienais pirmųjų savo darbų kino kūrėjas pasirinko „Šeštąjį pojūtį“ ir „Nepalaužiamą“, tačiau po to jo kūrybinė šlovė užpylė akis nesuprantamu dalyku. Su kiekvienu sekančiu jo filmu kokybė silpo ir silpo, kol galiausiai pasiekė didžiausią dugną, į kurį labai smarkiai atsimušė. Atsimušė taip, kad iš blokbasterių srities M. N. Shyamalanas buvo išmestas kaip musė iš barščių. Taigi, jam vėl iš naujo reikia kurti karjerą. Bet dabar ne apie tai. Dabar pakalbėkime apie filmą, kuris po dar pusės velnio anksčiau pasirodžiusių darbų buvo pirmasis stiprus smūgis ne tik pačiam režisieriui, bet ir filme vaidinusiems aktoriams.

Turinys

Ramiai gyvenantį miestą staiga užpildo žmonėms dar nežinomas toksinas. Manydami, kad tai yra teroristinė ataka, valdžios atstovai evakuoja miestą. Bet galiausiai pastebima, kad šis toksinas keliauja iš vieno miesto į kitą, o tada iš didmiesčių persimeta į vis mažesnius regionus. Galiausiai nuo pragaišties bėgantiems žmonėms paaiškėja, kas paveikia jų psichiką ir verčia žudytis, bet ši žinia nesuteikia atsakymų į klausimą – kaip išgyventi.

Savaime suprantama, ta pati žinia nesuteikia atsakymo ne tik filmo veikėjams, bet ir filmo žiūrovams. Pirmiausia norisi atkreipti dėmesį į esminį filmo nesusipratimą. Čia sąlyginai bus spoileris, tai siūlau neskaityti toliau, nors iš esmės, pagrindinis filmo kenkėjas atskleidžiamas jau pirmuosiuose kadruose. Taigi, filmo žudikai yra… Medžiai. Ramiai šlamenantys lapai tiesiog priverčia visus ieškoti pačių įsimintiniausių būdų nusižudyti. Kad ir kaip bandytum įžvelgti bet kokią loginę seką, to padaryt tikrai nepavyks.

Jei jau grįžtant prie savižudybių… Filmo kūrėjas tiesiog per daug užsižaidžia ieškodamas pačių keisčiausių ir kvailiausiai atrodančių žudymosi būdų, pačias scenas rodydamas tiek pat ilgai, kaip ir tuščias pievas. Pirmi 5 kartai gal ir įdomūs, bet toliau jau ima atsibosti ir tiesiog norisi, kad visi nusižudyti norintys žmonės tiesiog susirinktų į vieną vietą ir susisprogdintų. Būtų gražu, efektinga ir… greita. Bet ne, reikėjo ilgai ir nuobodžiai rodyti, kaip žmonės šokinėja nuo stogų, eina pas tigrus, badosi visais įmanomais daiktais ar tiesiog krenta po žoliapjovėm. Bet problema ne tik čia. Kino kūrėjas nesugeba sukurti jokio emocinio ryšio su bet kuriuo sau gyvybe atimti norinčiu veikėju, tad stebėti jų savižudybes prilygsta į langą besitrankančios musės stebėjimui – užuojautos nulis, o erzina taip, kad pats nori juos nudobt.

Filmo aplinkos labai neįdomios. Spalvos labai išblukusios, o pigus tono keitimas dar pablogino situaciją, nes montažo metu matyt rodiklis nukrypo ne į tą pusę. Dangus labai blankus, žolė ne itin žalia. Kitaip tariant, absoliučiai blankus pasaulis, kuris nežavi nė vienos akimirkos. Galvotum, jog jei žudikai yra augalai, tai kodėl jų nepadarius gražių? Na, ryškių?

Bedvasiai veikėjai taip pat nesuteikia daug džiaugsmo. Pagrindinis vyrukas yra kažkoks nesusipratimas. Atrodytų, mokytojas turėtų sugebėti išlaikyti loginę seką savo pasisakymuose, bet, pasirodo, ne. Kartais jis tiesiog stovi ir žiūri, nieko nesakydamas. O kartais įgarsinai visiškai nereikalingus dalykus, retorinius klausimus, kurie visiems ir taip aiškūs. Ne kažką gero galima pasakyti ir apie jo žmoną, kuri vietomis tiesiog sustingdavo ir nemirksėdavo. Su kiekviena tokia išpūstų akių sekundę taip ir kilo noras gerai papurtyti. Atrodė, jog ji parūkius kažko negero, kas priverčia visko bijoti. Visi kiti veikėjai taip pat sunkiai suvokiami. Jų emocijų kaita tiesiog stulbinamai greitai, o pasisakymai savo netikėtumu gali tiesiog išverst iš koto. Ne gerąja prasme.

Techninė pusė

Viso filmogarso takelis taip pat silpnokas. Tiesą sakant, vos po pirmo pusvalandžio iš galvos išgaravo bet koks kitas garsas, išskyrus vėją, keliaujantį per šakas ar pievas. Tiesa, kūrėjas nepamiršta sau būdingų dramatiškų garsų, kai turi kažkas nutikti blogo, bet tu tuo metu matai tik medį. Ar du. Aišku, po to, jau tyloje arba aplinkinių klyksmuose matosi įvairios mirtys.

Operatoriaus darbas taip pat nežiba. Tiesą sakant, jis toks pats nuobodus, kaip ir filmas. Jei jau puse filmo nežiūri į kokius nors augalus, tai matai augalą, į kurį rėžėsi automobilis. Arba augalą, ant kurio važinėja žoliapjovė. Arba netikrą augalą. Ir viskas taip nuobodu. TAIP. NUO-BO-DU.

Nors garso montažas filme yra gana neblogas, vaizdo montažas yra kažkas baisaus. Scenos sulipdytos labai grubiai, nėra tinkamų perėjimų. Iš esmės, žiūrėdamas filmą vietomis tiesiog šokinėji iš vienos vietos į kitą ir susigaudyti kartais gali pasidaryti kiek per sudėtinga užduotis.

Aktoriai

Vienas tragiškiausių šio filmo dalykų – tai absoliučiai sugadinami visi filme vaidinantys aktoriai. Tikrai neblogą talentą turintis Markas Wahlbergas čia pasirodo taip tragiškai, kad net sunku stebėti. Jis čia suvaidina blogiau už savo brolį Donny. Kartais vaidyba yra tokia perspausta, kad atrodo, jog žiūrėtum pirmą kartą vaidinančio aktoriaus pasirodymą.

Prie jo prisijungia ir iki kaulų smegenų erzinanti Zooey Deschanel. Jei tai, ką ji darė ekrane, galima pavadinti vaidyba, tai tikrai ne kartą norėjos išsitraukti keptuvę ir gerai užsimojus tiesiog pliekt į tą nemirksintį veidą. Galbūt tuomet ji būtų sukurtėjus. Labai prastas pasirodymas, atsižvelgiant į faktą, kad vaidinti ji sugeba.

Filme taip pat pasirodo Johnas Leguizamo. Tirai neblogas aktorius, dažniausiai užimantis antraplanio veikėjo vietą, tačiau čia. Oi. Baisu. Jo dukrą suvaidinusi nešneki mergaitė Ashlyn Sanchez kažko geresnio taip pat neparodė. Visi kiti aktoriai pasirodė mažai ir labai neįsimintinai.

Verdiktas

„Įvykis“ yra M. Nighto Shyamalano nuopuolio pradžia, kai kino kūrėjas nusprendė sukurti mistinį filmą. Apie tai, kaip nuostabūs gamtos kūriniai – medžiai – tiesiog nusprendžia priversti žmones žudytis. Savo istorijos vingrybėmis garsėjantis režisierius šįkart neįkiša jokios vingrybės ir dėl to filmas tampa dar prastesnis, nei galėjo būti. Siaubinga vaidyba taip pat neprideda pliuso. Visiškai menkavertis darbas lygiuojasi kartu su sekančiais kino kūrėjo filmais ir nėra nė kiek geresnis.

4
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
1.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
5.0
Garso takelis
5.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
4.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles