Kosminis šuo ir turbo katinas

StarDog and TurboCat

Kurį laiką pailsėję nuo nepriklausomos animacijos ir matę tik didžiųjų Holivudo studijų filmus (o net ir jų mažokai, vos 3), gauname lengvą įvairovės vėjelį, kurį atpučia pro šalį praskriejęs „Kosminis šuo ir turbo katinas“.

1969 m. į kosmosą išskrenda ištikimas šuo Badis, tačiau jo kelionei sutrukdo laiko kapsulės gedimas, įkalinęs Badį kosmose. Tiesa, ta pati laiko kapsulė šuniukui suteikia supergalių. Po 50 metų Badis avariniu būdu nusileidžia mažame miestelyje, kuriame augintiniai nebėra laukiami. Nevilties apimtas ir sutrikęs šuo bando suvokti, kas nutiko Glenfilde per visą tą laikotarpį ir siekia rasti savo šeimininką. Netrukus kosminis šuo Badis suvokia, kad vienas jis niekaip nepasieks savo tikslo ir į pagalbą pasitelkia technologijas išmanantį Turbo katiną.

Šią naują animaciją supa toks gana keistas derinys. Tai visiškai niekuo neypatingas filmų kūrėjas Benas Smithas, kurio esminiai darbai buvo kažkokie keisto plauko 4D filmai apie žymius personažus ar įvykius. Tuo tarpu originalaus dubliažo balso aktoriai yra itin gerai žinomi vaidmenų kūrėjai, vaidinę didžiausiose filmų serijose. Ir kai sujungi šiuos du aspektus, gauni… Visai neblogą šeimai skirtą veiksmo filmą. Įdomu ir tai, kad net ir su lietuvišku dubliažu, filmas yra tikrai gerai žiūrimas.

Vienas svarbiausių pastebėjimų – filmo anonsas ir pats filmas skiriasi kaip diena ir naktis. Akivaizdu, kad šio filmo kūrėjai tiesiog nebegrįžo prie anonso, nors pačiame filme veikėjų tekstūros yra gerokai geresnės. Matosi, kad kūrėjai skyrė gerokai daugiau laiko išdirbti savo personažų judesius, padarė puresnius kailiukus ir emocijos yra gerokai sklandesnės, nei tai gali būti jau minėtame anonse. Na, aišku, gyvūnai yra filmo akcentas, o fone yra matomi ir žmonės. Bet va čia, būtent žmonėms laiko ar pinigų buvo šiek tiek pataupyta. Kita vertus, žmones matome kelias minutes, tai didelio skirtumo nėra.

Ir nepaisant to, kad galbūt animacija kartais ir šlubuoja, visgi, svarbiausia yra siužetas ir istorija, kuri yra pasakojama. Svarbiausias ir esminis, mane labai nudžiuginęs dalykas – tai nuo pradžių iki galo išplėtota istorija. Ar ji pažįstama? Taip, tikrai matyta ne vieną kartą, bet neretai kažkur viduryje tema, idėja ir šiaip pasakojimas yra pametamas dėl pigių tualetinių juokelių. Čia – ne. Filme išlaikome pagrindinė idėja, yra be galo daug gėrio, tyrumo ir nuoširdumo. Gal net ir naivumo bei lengvo kvailumo, mat pagrindinis veikėjas, taškomas ir blaškomas, visaip bandomas perkalbėti, nepasiduoda ir siekia tikslo tol, kol tuo patiki ir didžiausi skeptikai. Ir šis tyrumas lydi pagrindinius veikėjus visą filmą. Dėl to manau, kad tai yra puikus filmas šeimai, vaikams, kurie išvys tikrai pamokančią istoriją ir gaus neįkyrų moralą. Ne visai nuobodu turėtų būti ir tėvams, mat žiūrint filmą tikrai ne vieną kartą teko sukrizenti ar net rimčiau užsijuokti. Taigi, humoras irgi labai neblogai sudėliotas, gal dėl to, kad filmas yra britų.

Daugiau plėtotis apie šią animaciją kaip ir nėra kur. Ji nėra tokia gili, su daug paslėptų minčių ar idėjų, kaip būna „Disney“ ar „Pixar“ animacijose. „Kosminis šuo ir turbo katinas“ yra paprastas, žavus animacinis filmas, kuriame daug veiksmo, gerų emocijų ir smagaus humoro. Ir nors istorija yra tikrai pažįstama, o foninių personažų animacija silpnesnė už pagrindinių veikėjų, visa tai nublanksta prieš pagrindinę žinutę, kuri yra siunčiama mažiesiems filmo žiūrovams. Gal ji tiktų net ir vyresniems, padėtų prisiminti tyrumą, kurį pamirštame per kasdienius gyvenimo rūpesčius.

6.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
5.0
Aktoriai
10
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles