Šiųmetiniai rašytojų bei aktorių streikai sujaukė kruopščiai suplanuotą filmų tvarkaraštį, bet ilgalaikėje perspektyvoje tai gali būti išsigelbėjimas „Marvel“ studijai. Nuo 2021-ų metų kas kelis mėnesius šaudžiusi po filmą ar serialą, „Marvel“ kaip reikiant persotino žiūrovus ir nesugebėjo išlaikyti kokybės. Per du metus studijos reputacija gerokai krito ir net pats „Disney“ vadovas pareiškė, kad ši „kiekybė virš kokybės“ strategija jiems nepasiteisino. Tad ilga priverstinė pertrauka gali būti tai, ko jiems dabar reikia norint sugrąžinti kokybę į prioritetus. Ar „Marvel“ padarys šias išvadas, pamatysim vėliau, bet iki to laiko turim toliau atsėdėti jų reputaciją griaunančius filmus kaip „Kapitonė Marvel 2“ (angl. „The Marvels“).

Siužetas

Kerol Denvers (Brie Larson) ne savo noru suburia naują komandą, kai nežinomas kosminis reiškinys susieja ją su panašias galias turinčiomis veikėjomis – jos geriausios draugės dukrą Moniką (Teyonah Parris) ir Kapitonės Marvel super gerbėją Kamalą (Iman Vellani). Be turimų galių, herojės gauna galimybę teleportuotis į viena kitos vietą. Šie nauji sugebėjimai yra susiję su Kri ateivių rasės atstovės Dar-Benn (Zawe Ashton) tikslu atkurti jų gimtąją planetą.

Filmas

Būti paprastu „Marvel“ žiūrovu darosi vis sunkiau. Jau su filmais nesunku pasimesti, vieni palaiko vietinius konfliktus Žemėje, kiti skrenda į galaktiktas, dar kiti po multivisatas ir viskas nelabai rišasi tarpusavyje. O kur dar galybė veikėjų bei istorijų iš kas kelis mėnesius pumpuojamų serialų. Ir „Marvel“ dabar pradeda tikrinti ar tikrai viską žiūrėjai, nes „Disney +“ turinys pradeda glaudžiai pintis su kino filmais. Dvi iš trijų pagrindinių herojų ateina iš serialų, kuriuose jos jau buvo pristatyos bei paplėtotos ir visas pasaulis atrodo kažkiek pasistūmėjęs į priekį nuo paskutinių filmų. Yra įdedamos minimalios pastangos užvesti visiškai žalius ant kelio, pavyzdžiui, Kerol klausia Monikos kaip ji gavo savo galias ir gauna atsakymą: „Perėjau raganos sukurtą užkeiktą sieną ir nuo tada galiu daryti tai.“ Ne kažką, bet tikriausiai geriau nei nieko. Tikrai galima žiūrėti ir mėgautis „Kapitone Marvel 2“ nemačius viso papildomo turinio, bet vis tiek apima jausmas, kad praleidai filmą ar du. Jeigu čia yra naujoji „Disney +“ marketingo strategija – žiūrėk serialus, kad pilnai suprastum, kas vyksta filmuose – žiūrovai šiuo atveju nelaimi.

Bet net jei būsi padaręs visus namų darbus, vargu ar vis tiek pilnai suprasi, kas dedasi. „Kapitonė Marvel 2“ yra baisiai netvarkingas ir išsimėtęs filmas, kur toks dalykas kaip siužetas vargiai egzistuoja. Dar prieš išleidimą sklido gandai apie didžiulius trukdžius, nemažai perfilmavimų ir problematišką produkciją. Galutinis rezultatas visus šiuos gandus patvirtina. Ant popieriaus „Kapitonė Marvel 2“ turi viską ko reikia standartiniam „Marvel“ produktui. Yra trys herojės, kurios dėl vangių priežasčių turės išmokti dirbti komandoje ir išspręsti tarpusavio nesutarimus. Yra blogus dalykus daranti blogietė. Yra veiksmo scenos, juokingi montažai, viena kita rimta scena ir keletas veikėjų pasirodymų iš kitų projektų. Ir bent jau apžvelgiant tas scenas individualiai, galima rasti kažką gero. Bendravimas tarp pagrindinių herojų kartais būna visai linksmas. Veiksmo scenos varijuoja tarp gražiai dinamiškų ir netvarkingos mėsmalės. Teleportacijos galios išlieka vangiai apibrėžtos, garantuotai apgalvotos ne kaip svarbi istorijos detalė, o vardan kompiuterinių kovų pasmaginimo, bet bent tą paskirtį atlieka. Ir yra keletas įdomiai kvailų akimirkų. Ar bus juokinga, čia jau kaip kam, bet užtat galima įvertinti bandymus pramušti standartinį humorą su absurdiškesniais momentais.

Viskas ko reikia yra, bet per visa tai prabėgama kosminiu greičiu. „Kapitonė Marvel 2“ egzistuoja tik individualiose scenose į kurias filmas įšoka, padaro ką reikia ir iškart bėga prie kitos. O visas apjungimas tarp tų scenų yra tiesiog apgailėtinas. Siužetas visiškai neiškeptas, pagrindinis priešas toks neįdomus. Dar viena istorija apie tai, kaip blogietis sunaikins pasaulį jei suras svarbų daiktą ir filmas atrodo visiškai nesusidomėjęs tą istoriją padoriai papasakoti. Jam neišeina išlaikyti nuotaikos ilgiau nei kelias minutes – jei nutinka kažkas rimto, greitai viskas bus pamiršta ir jei nutinka kažkas linksmo, tai irgi ilgai neužsilaikys, nes reikia greitai judėti toliau. Lygiai taip pat atmestinai elgiamasi su didžiulėmis siužeto skylėmis, superherojų galių taisyklėmis, skirtingų ateivių rasių politikomis bei konfliktais – parodėm ką reikia, judam į kitą sceną ir pamirštam kas ką tik vyko. Dėl to tai yra pats trumpiausias „Marvel“ projektas. Akivaizdu, kad koks pusvalandis buvo nukirptas post-produkcijoje, nes filmo siužetas apsižioja per daug nei gali suvirškinti jo nedidelė trukmė ir tas greitas tempas yra pasiekiamas ne per sklandų pasakojimą ar montažą (kuris ypač pirmame akte yra tragiškai skubotas), o iškerpant visus lėtesnius momentus, kurie leistų ramiai papasakoti tą istoriją. Tad filmas toks ir lieka – individualių veiksmo, humoro, dramos scenų kratinys. Pavieniais momentais kartais smagus, bet kaip bendras filmas baisiai išdarkytas.

Rekomendacija

„Kapitonė Marvel 2“ gal nėra pats blogiausias „Marvel“ projektas, nors jis ir priklauso dugnui, bet tai pirmas jų filmas, kuris yra taip išpjaustytas dėl produkcijos problemų bei nesutarimų, kad tikrai akivaizdu, jog „Marvel“ viduje kažkas rimtai dega. Tai yra visiška priešingybė nuo Begalybės Sagos laikų, kai kad ir ta pati formulė buvo pateikta su rūpesčiu superherojams bei gerai pramogai nusiteikusiems žiūrovams. Bet penktą fazę einanti „Marvel“ labiau galvoja apie savo ateitį bei būsimus projektus ir „Kapitonė Marvel 2“ labai gerai atspindi dabartinį jų mąstymą – prabėgti pro šitą reikalą kuo greičiau ir parodyti sceną po titrų.

5.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles