Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas

Captain America: The First Avenger

Šie metai ypatingai nuostabūs komiksų gerbėjams. Vienas po kito didžiuosiuose ekranuose atgyja jau pamilti spalvotų knygučių (komiksų) super herojai. Palygint su iki tol buvusiais metais, dar niekad tiek daug komiksų ekranizacijų nebuvo pasirodę per tokį trumpą laiką. Šį kartą herojaus vardas kalba pats už save – Kapitonas Amerika. Tikrasis Amerikos pasididžiavimas ir viltis. Kaip ir būdinga komiksų ekranizacijoms, čia veiksmo ir specialiųjų efektų tikrai nepritrūks.

Filmo atmosfera sukurta taip, kad nusikeltume į antrojo pasaulio karo laikus. Amerikai reikia didvyrio. Mokslininkų grupė kuria slaptus planus sukurti super kareivį ir tam jie pasirenka mažaūgi Styva Rodžersą (akt. Chris Evans), kuris dėl savo liesumo ir prastos sveikatos yra vis nepriimamas į armiją. Bet iš penktojo ar net jau n-tojo karto, jis pakviečiamas dalyvauti eksperimente, kurio metu jam suteikiamos didžios galios. Galiausiai Styvas tampa stipriu vyrų, kur kas tvirtesniu nei eilinis kareivis. Turėdamas stiprų užsidegimą, jis stačia galva neria į įvykių sūkurį, tiesiai pas HYDRA (Vokiečių blogiukai), nusamdytos pačio Hitlerio, bet sukaupę nežemiškos galios ištekliu, jie (Hidros klanas) atsiriboja nuo Hitlerio kuriamos politikos ir ima veikti pagal savo planus – užkariauti pasaulį. Bet tam priešinasi misteris Kapitons Amerika, kuris vis pakoreguoja blogosios Hidros planus. Beje, Kapitonui Amerikai padeda ne kas kitas, o „Geležinio žmogaus“ tėvas. Marvel išties puikiai pateikia savo Filmus juos susiedama tai su vienu, tai su kitu super herojų, tad viskas gaunasi kaip ilgas serialas, į kurį smagu įsitraukti ir sebėti kaip viskas vystosi.

Aktorių kolektyvas čia išties blizga. Vis daugiau didžių ekrano žvaigždžių mielai prisijungia vaidinti komiksų ekranizacijose. Labiausiai dūšią paglosto Hugo Vivingo (akt. Hugo Weaving) pasirodymas filme, seniai jau (nuo Matricos ir Vendetos laikų) matytas didžiuosiuose ekranuose. Čia jis atlieka pagrindinį blogiuko vaidmenį ir įkūnija Raudonosios kaukolės personažą , bei pagrindinį HYDRA klano vadeivą. Piktas, kietaširdis ir nesileidžiantis į jokius kompromisus. Vaidmuo kaip tik jam. Dar vienas stebinantis personažas yra sukurtas Tomio Lee Džounso (akt. Tommy Lee Jones), kuris atlieka karo lauko vado vaidmenį. Labai stipriai jo vaidinamas personažas nespėja atsiskleisti, nes yra antraplanis veikėjas, tad tik šmėkšteli kai jo prireikia tolimesniam istorijos vystymuisi. Bet negadina vaizdo, o kaip tik jį papildo. Pagrindiniam vaidmeniui buvo pasirinktas (beje, iš labai daug kandidatų) tvirtai sudėtas Krisas Evansas (orig. Chris Evans (V)). Manau šis aktorius ypatingai tinkamas – atrodo tvirtas ir visomis prasmėmis teigiamas – tikra viltis ir pavyzdys paprastiems kareiviams. Beje, anksčiau jis taip pat yra vaidinęs super herojų, kino juostoje „Fantastiškas ketvertas“. Yra ir moteriškoji linija vardu Peggy, kuri pakeri misterį stipruolį ir įkvepia tolimesniems žygiams. Ją vaidina (akt. Hayley Atwell). Puiki moteris su nuostabiai ryškiomis lūpomis!

Marvel komiksai pasistūmėjo gerą žingsnį į prieki kurdama komiksų ekranizacijas. Šiais metais išleidusi net tris ekranizacijas, ji vis įrodo, kad komiksų filmai gali būti ne tik vaikams ir turėti tvirtą istoriją su įdomiais charakteriais. „Thoras“ – tikras perkūno trenksmas, „X-Menai“ – parodė stiprią jų atsiradimo istoriją, o „Kapitonas Amerika“ demonstruoja drąsą kovos lauke taškydamas visus priešus į visas puses, beje nepamiršdamas ir humoro jausmo.

Tikriausiai ne vienas atkreips dėmesį į tai, kad filmo pavadinime minima, jog Kapitonas Amerika yra koksai tais pirmasis keršytojas. O tai tarsi nuoroda į kitais metais turinti pasirodyti didžią ir ambicingą Marvel komiksų herojų pasirodymą viename filme, kuris vadinsis – „Keršytojai“. Tiek „Geležinis žmogus“, tiek „Toras“ ar „Kapitonas Amerika“ savo filmuose (labiau po filmo titrų, pačiame pačiame gale) susitinka su paslaptinga organizacija vadinama S.H.I.E.L.D. Organizacija vienijanti super herojus į vieną klaną. Prie klano turėtų prisijungti mums jau ne kartą matytas „Milžinas Halkas“ ir dar keli neekranizuoti super herojai. Marvel tikisi ambicingo filmo, žiūrovai po kol kas lepinami išties gausia informacija apie pasirodysiantį filmą. Po kol kas apie patį filmą žinau tik tiek, kaip jis turėtų atrodyti vizualiai, nes kompanija negaili konceptinių eskizų ir po truputi, į interneto platybes, „mėto“ pirmuosius kadrus iš filmo. Bet po kol kas daugiausiai apie jį galima sužinoti skaitant komiksus. Pats esu didelis „Keršytojų“ gerbėjas ir pastebėjau, kad ateinančioje juostoje nebus nei „Žmogaus voro“, nei „Fantastiškojo ketverto“ ar „X-Menų“, kurie kartais pasirodydavo komiksuose. Tikriausiai scenarijus jau ir tai perpildytas veiksmo, tad per daug herojų ekrane įneštų dar didesnį chaosą. Beje, kitais metais Marvel kaip tik planuoja atskirai išleisti „Žmogaus voro“ naujai perdaryta ekranizaciją. Tad neturėtume pasigesti herojų. Belieka tik sulaukti kitų metų ir pamatyti kas mūsų laukia super herojų kovose už taikų pasaulį.

Citata iš filmo: „Silpnas žmogus įgavęs jėgos, įvertins jam suteiktą galią ir panaudos ją tik geriems tikslams pasiekti“. Tokiu šūkiu vadovaudamasis daktaras suteikė silpnam žmogui super Kapitono Amerikos galias.

Rekomenduoju filmą tikriesiems komiksų žanro mėgėjams ir fantastinių veiksmo filmu mylėtojams, bei moterims, kurios mėgsta paspoksoti į tvirtus vyrukus. Bei tiems, kuriems patinka penktojo dešimtmečio laikų atmosfera, nes ji čia jaučiasi ypatingai gerai.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles